Foto – Shutterstock

Sirēnas valdzinājums: kā runāt, lai tevi sadzird? Praktiski vingrinājumi samtainai balsij 0

Skaistu balsi nenopirksi

Pastāv uzskats, ka vīrieši mīl ar acīm, bet sievietes – ar ausīm. Tomēr viss nav tik vienkārši: reto vīrieti atstāj vienaldzīgu sievietes balss skaņa, kurai piemīt patiesi maģiskas īpašības.

LA
LA.LV
Ziņas
“Mūs gaida termošoks!” Bricis par laiku šonedēļ un nākamnedēļ 13
1 diena
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Atrasts veids, kā atbrīvoties no ierobežojumiem. Taču tā nav vakcinācija, tas ir kaut kas vienkāršāks 103
22 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Tu būsi lieliskā formā. Tev izdosies viss, kas tev “nāks pretī”! Horoskopi 7.maijam
19 stundas
Lasīt citas ziņas

Diženā Marlēna Dītriha reiz izteikusi šādu atziņu: “Ja skaistu balsi varētu nopirkt lielveikalā, atrastos ne mazums pircēju. Žēl, ka līdz tam vēl neesam nonākuši…” Izcilā aktrise zināja, ko runā. Viņa lika vīriešu sirdīm iepukstēties straujāk, jau tikai parādoties uz ekrāna, taču nepārspētās valdzinātājas galvenais ierocis bija nevis atkailināts ķermenis vai pavedinošs skatiens, erotiskas pozas vai aicinoši žesti, bet viņas brīnumainā balss.

Diemžēl ne visus daba apveltījusi ar skaistu balss tembru, kas līdzīgi kā burvju flautas skaņas piesaistītu pielūdzēju barus. Tomēr pie tā iespējams strādāt: prasmīgi izraudzīta intonācija, noteikts ritms, pareizā vietā ieturētas jēgpilnas pauzes – un balss kā maģisks magnēts sāk piesaistīt apkārtējo uzmanību. Tu kļūsti gluži kā mītiskais putns Fēnikss, kas ar vienu čukstu spēja nomierināt pūli un apburt pašu nepieejamāko vīrieti. Speciālisti, kas pēta ietekmes psiholoģiju, zina: tiem, kuri vēlas radīt uzticama cilvēka iespaidu, jārunā zemākā balss tembrā. Droši vien paši esat ievērojuši, ka intuitīvi pazeminiet balsi, kad runa ir par svētiem un nopietniem jautājumiem. Turklāt sievietēm zemu balss tembru parasti saista ar paaugstinātu vīrišķā hormona testosterona līmeni: tāpēc zema kontralta īpašnieci apkārtējie uztver kā temperamentīgu un seksuālu dāmu.

CITI ŠOBRĪD LASA


Dvēseliskas, nevis nopīpētas notis

Īpaša maģiska iedarbība ir tā sauktajai krūšu balsij. Tai, kas nāk no dvēseles dzīlēm un iekļūst tieši mīļotā cilvēka sirdī… Nolieciet roku sev uz krūtīm un pamēģiniet nodziedāt jebkuru zemu noti. Jūtat krūšukurvja vibrāciju? Trenējieties periodiski runāt tādā balsī, dziedāt, lasīt dzeju un prozu. Pēc četrām piecām nedēļām viegli varēsiet pāriet uz šādu balsi sarunas laikā, protams, ja radīsies tāda vajadzība.

Bet nevajadzētu aizmirst, ka dziļa, samērā zema krūšu balss un piesmakusi, “nopīpēta” balss ir divas absolūti dažādas lietas, atgādina psiholoģe Lilija Iļjušina. Slimīgi aizsmakusi balss tā vietā, lai piesaistītu iepatikušos vīrieti, viņu aizbaidīs. Kontaktējoties ar sievieti, vīrietis zemapzinīgi vērtē viņu ne tikai kā sarunu biedreni un iespējamu mīļāko, bet arī kā savu nākamo bērnu māti, bet dzimtas turpināšanai nepieciešama veselīga meitene.


Noķert toni

Augsta balss tembra īpašniecēm paveicies mazliet mazāk. Lieta tāda, ka pārāk augstu balsi sarunas biedri uztver kā trauksmes signālu. Turklāt sieviete ar smalku balstiņu, kā likums, rada ļoti jauna cilvēka iespaidu. Tādējādi vīrietis saņem zemapziņas vēstījumu: „Es esmu bērns! Tev vienmēr nāksies mani aizsargāt un būt atbildīgam par mani!” Piekritīsiet, to spētu ne katrs.

Tomēr nevajag uztraukties – arī augstai balsij piemīt sava veida pievilcība. Galvenais, jāizvairās no monotonuma: jācenšas runāt izteiksmīgi, ar intonāciju jāizceļ nozīmīgākie vārdi, jāmaina skaļums. Vokālās mākslas speciālisti uzsver, ka balsij jābūt “balstītai diafragmā”. Centieties vienmēr runāt tā, it kā jūsu balss skaņa rastos vēdera līmenī. Iztēlojieties, ka balss nāk no iekšienes. Trenējieties un pēc kāda laika jūsu balss kļūs apburoša.


Bez steigas!

Krūšu balsij raksturīga relaksētība un melodiskums – grūti iztēloties, ka šādā balsī varētu ātri virknēt vārdus izskaidrojoties. Runājiet nesteidzīgi, un vīrieši jūs uztvers kā pārliecinātu sievieti, kas apzinās savu vērtību. Bet visam labajam jāzina mērs! Ja runāsiet pārāk lēni, ieturēsiet Džūlijas Lambertes cienīgas pauzes vietā un nevietā, varat aizmidzināt sarunas biedru. Kāds sengrieķu filozofs viedi atzīmējis: „Ja neprotat runāt, iemācieties klausīties!” Viņam neapšaubāmi ir taisnība. Klausieties aktīvi: uzdodiet precizējošus jautājumus, laiku pa laikam mājiet ar galvu, skatieties acīs… Uzturot sarunu, runājiet tā, kā to dara sarunas biedrs: centieties nemanāmi kopēt viņa runas toni un pozas sarunas laikā. Atkārtojiet tādas frāzes kā “Es tevi saprotu”, “Es tev piekrītu” – tādējādi “izķersiet” viņa sirdi. Svarīgi pareizi izrunāt vajadzīgos vārdus, jo tie ir uzticami pavadoņi ceļā uz laimīgu dzīvi. Atšķirība starp laimīgām un nelaimīgām ģimenēm slēpjas divās trijās frāzēs, kas tiek (vai netiek) pateiktas katru dienu.

Apburošās vibrācijas

Daudzi cilvēki nerunā savā dabiskajā balsī. Vecāki liek bērniem runāt klusāk vai skaļāk, un tā rezultātā viņi vairs nejūt savu patieso balsi. Bet tikai tas ir jūsu personīgais maģiskais instruments. Ja runājat savā īstajā balsī, ap jums rodas īpašas vibrācijas, kas apbur apkārtējos, jo īpaši – pretējo dzimumu. Noteikt, kādā balsī runājiet jūs, nav grūti:

– nolieciet roku uz krūtīm un galvas vidū;
– dziļi ieelpojiet un novaidieties.

Dabiskā balss rada vibrāciju. Tā iet cauri visam ķermenim (piemēram, Šaļapina balss vibrēja tā, ka viņš mēdza sacīt: “Es dziedu ar pēdām.”). Ja vibrācijas nav, izmainiet tembru, lēnām izelpojiet … un sāciet meklēt savu īsto balsi. 


No sirds uz sirdi

Cilvēks uztver tikai 30 procentus no sarunas biedra izteiktās informācijas, bet 70 procentus no tā, kādā veidā tas notiek. Tāpēc runājot nepieciešams sekot pareizai intonācijai un harmoniskam ķermeņa stāvoklim. Skaista balss nevar eksistēt šķirti no ķermeņa. Kad ķermenis ir “pareizi izkārtots”, skaņas enerģija plūst bez aiztures un runa izdodas emocionālāka. Bet balss liek skudriņām skriet pa ādu: tieši tā mēs izrunājam pašus svarīgākos vārdus tuviem cilvēkiem.

Sekojiet stājai. Mugura vienmēr jātur taisni, jo tas taču ir mūsu enerģētiskais centrs. Pa to plūst enerģija, kas nodrošina balss skanīgumu, spēku, dziļumu un pārliecinātību.

Plecus turiet atbrīvotus, bet ne sakumpušus. Balss bieži tiek iespiesta krūšukurvī. Runājot izjūtiet, ka gaiss (kopā ar to arī enerģija) it kā izplūst no krūšukurvja centra un iekļūst sarunas biedra sirdī. Notiek saruna no sirds uz sirdi.

Pozai jāatbilst tam, ko jūs sakāt. Ķermenis ir balss turpinājums. Sarunas laikā skatieties iemīļotajam cilvēkam acīs, mazliet noliecot ķermeni uz viņa pusi un runājiet skaidrā balsī – tā jums būs vieglāk saprast vienam otru.


Rīta rosme balsij

Pazīstamais vācu psihologs Nīkolauss Enkelmanis, bestsellera “Harisma. Personības profesionāli un personiski panākumi” (latviski izdevusi izdevniecība „Madris”) autors, izstrādājis virkni vienkāršu vingrinājumu balss attīstīšanai.

Pirms sākat nodarbības, ierunājiet dažas frāzes diktofonā. Pēc pāris mēnešiem izdariet atkārtotu ierakstu un salīdziniet savas balss skanējumu “pirms” un “pēc”. Paši dzirdēsiet, ka balss kļuvusi skaidrāka, vilinošāka un seksuālāka.

1.Nostājieties pie spoguļa. Ieelpojiet, pēc tam izelpā pēc iespējas ilgāk velciet skaņas. Katrai no tām ir noteiktas īpašības. Atkarībā no tā, kādu noskaņojumu vēlaties nodot sarunas biedram, izrunājiet šādas skaņas:

skaņa “i” uzlabo noskaņojumu, nodod partnerim jūsu iekšējo pozitīvo nostāju;

skaņa “u” padara balsi dziļāku, seksuālāku, modina jūsos un mīļotajā cilvēka kaislību un maigumu;

skaņa “z” attīsta komunikācijas spēju, palīdz atrast kopīgu valodu ar mīļoto;

skaņa “e” modina mīlestību, tuvina partnerus;

skaņa “о” ir galvenā harmonizējošā skaņa, kas noskaņo vīrieti un sievieti uz viena viļņa, ļauj tiem tuvināties.

2. Lai padarītu balsi temperamentīgāku, kaut vai trīs minūtes katru dienu veltiet, lai izrunātu vārdus, kuros ir burts “r”: ritms; rīsi; rombs; rings; resns; runcis.

SAISTĪTIE RAKSTI

3. Katru dienu balsī izlasiet nelielus teksta fragmentus. Sekojiet skaidriem un noteiktiem uzsvariem. Biežāk mainiet intonāciju, lasiet lomās. Teikumus atdaliet ar nelielām pauzēm. Ar laiku jūsu balss kļūs izteiksmīgāka un labskanīgāka. Parādīsies runas melodiskums – jūsu personīgās balss apburošā mūzika.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Vairāk nekā 100 ar “Moderna” vakcinētajiem cilvēkiem norādīts kļūdains revakcinācijas datums
22 sekundes
LE
LETA
Veselam
Ceturtdien atklāts lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits kopš februāra
30 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 1244 cilvēki, Igaunijā – 383 5
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
“Izslimoju Covid-19, bet antivielu tests ir negatīvs.” Kalviņš skaidro, vai tā tiešām var būt 7
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Mūs gaida termošoks!” Bricis par laiku šonedēļ un nākamnedēļ 13
1 diena
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Atrasts veids, kā atbrīvoties no ierobežojumiem. Taču tā nav vakcinācija, tas ir kaut kas vienkāršāks 103
22 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Tu būsi lieliskā formā. Tev izdosies viss, kas tev “nāks pretī”! Horoskopi 7.maijam
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Slepkavība tiks atklāta!” Iekšlietu ministrs dalās ar jaunāko informāciju nogalinātā Bezzubova lietā 28
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Jāsāk veidot griķu krājumi? Eksperti skaidro, vai Latvijas iedzīvotājiem ir jāsatraucas par Krievijas griķu eksporta aizliegumu 37
20 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Pelargoniju ziedi – prieks acīm, saknes – veselībai
20 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Covid-19 un neiroloģiskās slimības – izplatīta kombinācija 6
21 stundas
LA
LA.LV
Veselam
9 ieteikumi urīnpūšļa veselībai – kā palīdzēt urīnpūslim būt stipriniekam 2
23 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Saprātīga, slodze, pulsometrs, piemērots apģērbs, atbilstošs uzturs – padomi, uzsākot skriešanas treniņus 1
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
Samazinot cukura patēriņu, organismam C vitamīna tiks vairāk 1
28. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Neaizmirstam – rūpes par veselību ir aktuālas 365 dienas gadā!
28. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ietaupījuma iespēja aptiekas piedāvājumā kā atbalsts Latvijas iedzīvotājiem
26. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vai visi skolēni mācās pie rakstāmgalda?
21. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
7 iemesli, kāpēc tavam mieram un miegam var noderēt senais, labais baldriāns 1
21. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Veselības centru apvienība” (VCA) mediķi šodien vakcinējuši 3250 vakcīnas pret Covid-19 4
16. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka” atzīta par līderi veselības nozares zīmolu ilgtspējas indeksā 2
13. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Samazini stresa ietekmi! 10 speciālista ieteikumi, kā saglabāt normālu asinsspiedienu
12. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Lieldienās VCA apkalpotajos vakcinācijas punktos savakcinēti teju 3000 cilvēki 4
7. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Mēness aptieka” pieejamākus padara 200 pieprasītus aptiekas produktus 4
6. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Kāpēc dermatoloģiju varētu uzskatīt arī par romantisku specialitāti 2
24. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Melatonīna paaugstināšanai – ne tikai valrieksti 2
24. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Smiltsērkšķa droga satur unikālu vitamīnu kombināciju! 2
22. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Organisma atjaunošanās pēc mājās izslimota Covid-19 – konsultē uztura speciāliste
17. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kas tā tāda – nekārtīga vēdera izeja?
16. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Viltīgi klusā redzes laupītāja – glaukoma
11. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
It kā naglas būtu saēdies! Garšas un ožas zudums var būt signāls nopietnai slimībai 1
10. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vai protat uzveikt gremošanas kaprīzes?
9. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Iesnas, bronhīts, konjunktivīts, impetigo … Ko vēl mums var „uzdāvināt” cits vīrusa nēsātājs?
3. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
novērst elpceļus ietekmējošos faktorus, kas izraisa veselībai traucējošu krākšanu
3. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Asinsvadu veselību uz vēlāku laiku neatliec!
2. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Pret sāpēm ar adatošanu
25. februāris, 2021
LA
LA.LV
Praktiski
Mājas mīluļu “dāvanas”. Kādas kaites un parazīti apdraud saimnieku?
24. februāris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mazā bioķīmijas vārdnīca un neaizstājamie mikroelementi – selēns, cinks
23. februāris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Par mūsu prasmi uzturēt veselīgu holesterīna līmeni 1
18. februāris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Iegurņa pamatnes fitness. Kā tas noder un kad jāķeras pie citām metodēm? 2
18. februāris, 2021
LE
LETA
Veselam
Kāpēc nevakcinē bērnus? Zavadska skaidro, vai Latvijā sāks bērnu vakcināciju pret Covid-19 13
3 stundas
LA
LA.LV
Veselam
pareizi iet pirtī, lai pirts rituāli uzlabotu asinsriti un dotu spēku kā miesai, tā garam 1
4 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Apgūsti elpošanas vingrinājumus, kuri mazina stresu un palīdz vēdera dobuma orgānu darbībai
4 stundas
LE
LETA/AFP
Ziņas
Austrālijas robežas varētu palikt slēgtas līdz 2022.gada nogalei 5
4 stundas
LE
LETA
Veselam
Vakcinācijas tempi Latvijā turpina kāpt. Cik cilvēku saņēmuši poti trešdien? 8
5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Pelargoniju ziedi – prieks acīm, saknes – veselībai
20 stundas
LE
LETA
Veselam
Ceturtdien atklāts lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits kopš februāra
30 minūtes
LA
LA.LV
Veselam
“Izslimoju Covid-19, bet antivielu tests ir negatīvs.” Kalviņš skaidro, vai tā tiešām var būt 7
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Man vismaz ir ko ēst!” Šadurskis uzskata, ka labāk būtu izmaksāt dīkstāves pabalstus, nevis rīkot Skolēnu dziesmu un deju svētkus
24 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
Kossovičs par āra terašu atvēršanu: Par šo “ballīti” maksās visi 26
2 stundas
Ieva Ēvalde
Ziņas
No šodienas mūsu valstī atkal atļauts ieturēt maltīti kafejnīcu terasēs. Ar ko jārēķinās apmeklētājiem? 22
Tiešraide 5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Slepkavība tiks atklāta!” Iekšlietu ministrs dalās ar jaunāko informāciju nogalinātā Bezzubova lietā 28
6 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Dārznieki un dārznieces, safrizēt rudens avenājus var arī tagad!
45 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Tiesa attaisno ģimenes ārsti, kas apsūdzēta par nelikumībām ar psihotropām vielām
15 minūtes
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Vai, jūsuprāt, vajag mainīt valdību? 67
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Jāsāk veidot griķu krājumi? Eksperti skaidro, vai Latvijas iedzīvotājiem ir jāsatraucas par Krievijas griķu eksporta aizliegumu 37
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Henriete, Henrijs, Jete un Enriko
1 stunda
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Atrasts veids, kā atbrīvoties no ierobežojumiem. Taču tā nav vakcinācija, tas ir kaut kas vienkāršāks 103
22 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Daudzos palika rūgtums par Levita turēšanos partnerībā kopā ar Kariņa branžu. Egila Līcīša feļetons 59
20 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Trauslā un ļoti bīstamā robeža: mājās mazs bērns un suns. Kādas kļūdas visbiežāk pieļauj vecāki? 7
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Beidzot oficiāli atklāts prinča Filipa nāves iemesls 16
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sātīga un bezgalīgi garšīga: zupa kā lazanja – ar malto gaļu, tomātiem un pastu 2
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Kad siltumnīca nav tikai siltumnīca: kā ierīkot savu oāzes stūrīti?
1 diena
LE
LETA
Veselam
Vairāk nekā 100 ar “Moderna” vakcinētajiem cilvēkiem norādīts kļūdains revakcinācijas datums
13:15
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Krējuma kūka ar pildījumu: gatava 15 minūtēs!
13:01
LE
LETA
Ziņas
Tiesa attaisno ģimenes ārsti, kas apsūdzēta par nelikumībām ar psihotropām vielām
13:00