Foto – Shutterstock

Sirēnas valdzinājums: kā runāt, lai tevi sadzird? Praktiski vingrinājumi samtainai balsij 0

Skaistu balsi nenopirksi

Pastāv uzskats, ka vīrieši mīl ar acīm, bet sievietes – ar ausīm. Tomēr viss nav tik vienkārši: reto vīrieti atstāj vienaldzīgu sievietes balss skaņa, kurai piemīt patiesi maģiskas īpašības.

LA
LA.LV
Ziņas
“Problēmas ir ļoti nopietnas.” Vai Lietuva kļūdījusies, aizliedzot nevakcinētiem cilvēkiem apmeklēt lielveikalus? 129
21 stundas
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
“Ministra dēļ zaudējumi ir lielāki par visu antivakseru nodarīto kaitējumu!” Apinis par bailēm un haosu 91
9 stundas
VB
Vija Beinerte
Stāsti
Vija Beinerte: Kāpēc viņi tik ilgi ir mums melojuši? 680
1 diena
Lasīt citas ziņas

Diženā Marlēna Dītriha reiz izteikusi šādu atziņu: “Ja skaistu balsi varētu nopirkt lielveikalā, atrastos ne mazums pircēju. Žēl, ka līdz tam vēl neesam nonākuši…” Izcilā aktrise zināja, ko runā. Viņa lika vīriešu sirdīm iepukstēties straujāk, jau tikai parādoties uz ekrāna, taču nepārspētās valdzinātājas galvenais ierocis bija nevis atkailināts ķermenis vai pavedinošs skatiens, erotiskas pozas vai aicinoši žesti, bet viņas brīnumainā balss.

Diemžēl ne visus daba apveltījusi ar skaistu balss tembru, kas līdzīgi kā burvju flautas skaņas piesaistītu pielūdzēju barus. Tomēr pie tā iespējams strādāt: prasmīgi izraudzīta intonācija, noteikts ritms, pareizā vietā ieturētas jēgpilnas pauzes – un balss kā maģisks magnēts sāk piesaistīt apkārtējo uzmanību. Tu kļūsti gluži kā mītiskais putns Fēnikss, kas ar vienu čukstu spēja nomierināt pūli un apburt pašu nepieejamāko vīrieti. Speciālisti, kas pēta ietekmes psiholoģiju, zina: tiem, kuri vēlas radīt uzticama cilvēka iespaidu, jārunā zemākā balss tembrā. Droši vien paši esat ievērojuši, ka intuitīvi pazeminiet balsi, kad runa ir par svētiem un nopietniem jautājumiem. Turklāt sievietēm zemu balss tembru parasti saista ar paaugstinātu vīrišķā hormona testosterona līmeni: tāpēc zema kontralta īpašnieci apkārtējie uztver kā temperamentīgu un seksuālu dāmu.

CITI ŠOBRĪD LASA


Dvēseliskas, nevis nopīpētas notis

Īpaša maģiska iedarbība ir tā sauktajai krūšu balsij. Tai, kas nāk no dvēseles dzīlēm un iekļūst tieši mīļotā cilvēka sirdī… Nolieciet roku sev uz krūtīm un pamēģiniet nodziedāt jebkuru zemu noti. Jūtat krūšukurvja vibrāciju? Trenējieties periodiski runāt tādā balsī, dziedāt, lasīt dzeju un prozu. Pēc četrām piecām nedēļām viegli varēsiet pāriet uz šādu balsi sarunas laikā, protams, ja radīsies tāda vajadzība.

Bet nevajadzētu aizmirst, ka dziļa, samērā zema krūšu balss un piesmakusi, “nopīpēta” balss ir divas absolūti dažādas lietas, atgādina psiholoģe Lilija Iļjušina. Slimīgi aizsmakusi balss tā vietā, lai piesaistītu iepatikušos vīrieti, viņu aizbaidīs. Kontaktējoties ar sievieti, vīrietis zemapzinīgi vērtē viņu ne tikai kā sarunu biedreni un iespējamu mīļāko, bet arī kā savu nākamo bērnu māti, bet dzimtas turpināšanai nepieciešama veselīga meitene.


Noķert toni

Augsta balss tembra īpašniecēm paveicies mazliet mazāk. Lieta tāda, ka pārāk augstu balsi sarunas biedri uztver kā trauksmes signālu. Turklāt sieviete ar smalku balstiņu, kā likums, rada ļoti jauna cilvēka iespaidu. Tādējādi vīrietis saņem zemapziņas vēstījumu: „Es esmu bērns! Tev vienmēr nāksies mani aizsargāt un būt atbildīgam par mani!” Piekritīsiet, to spētu ne katrs.

Tomēr nevajag uztraukties – arī augstai balsij piemīt sava veida pievilcība. Galvenais, jāizvairās no monotonuma: jācenšas runāt izteiksmīgi, ar intonāciju jāizceļ nozīmīgākie vārdi, jāmaina skaļums. Vokālās mākslas speciālisti uzsver, ka balsij jābūt “balstītai diafragmā”. Centieties vienmēr runāt tā, it kā jūsu balss skaņa rastos vēdera līmenī. Iztēlojieties, ka balss nāk no iekšienes. Trenējieties un pēc kāda laika jūsu balss kļūs apburoša.


Bez steigas!

Krūšu balsij raksturīga relaksētība un melodiskums – grūti iztēloties, ka šādā balsī varētu ātri virknēt vārdus izskaidrojoties. Runājiet nesteidzīgi, un vīrieši jūs uztvers kā pārliecinātu sievieti, kas apzinās savu vērtību. Bet visam labajam jāzina mērs! Ja runāsiet pārāk lēni, ieturēsiet Džūlijas Lambertes cienīgas pauzes vietā un nevietā, varat aizmidzināt sarunas biedru. Kāds sengrieķu filozofs viedi atzīmējis: „Ja neprotat runāt, iemācieties klausīties!” Viņam neapšaubāmi ir taisnība. Klausieties aktīvi: uzdodiet precizējošus jautājumus, laiku pa laikam mājiet ar galvu, skatieties acīs… Uzturot sarunu, runājiet tā, kā to dara sarunas biedrs: centieties nemanāmi kopēt viņa runas toni un pozas sarunas laikā. Atkārtojiet tādas frāzes kā “Es tevi saprotu”, “Es tev piekrītu” – tādējādi “izķersiet” viņa sirdi. Svarīgi pareizi izrunāt vajadzīgos vārdus, jo tie ir uzticami pavadoņi ceļā uz laimīgu dzīvi. Atšķirība starp laimīgām un nelaimīgām ģimenēm slēpjas divās trijās frāzēs, kas tiek (vai netiek) pateiktas katru dienu.

Apburošās vibrācijas

Daudzi cilvēki nerunā savā dabiskajā balsī. Vecāki liek bērniem runāt klusāk vai skaļāk, un tā rezultātā viņi vairs nejūt savu patieso balsi. Bet tikai tas ir jūsu personīgais maģiskais instruments. Ja runājat savā īstajā balsī, ap jums rodas īpašas vibrācijas, kas apbur apkārtējos, jo īpaši – pretējo dzimumu. Noteikt, kādā balsī runājiet jūs, nav grūti:

– nolieciet roku uz krūtīm un galvas vidū;
– dziļi ieelpojiet un novaidieties.

Dabiskā balss rada vibrāciju. Tā iet cauri visam ķermenim (piemēram, Šaļapina balss vibrēja tā, ka viņš mēdza sacīt: “Es dziedu ar pēdām.”). Ja vibrācijas nav, izmainiet tembru, lēnām izelpojiet … un sāciet meklēt savu īsto balsi. 


No sirds uz sirdi

Cilvēks uztver tikai 30 procentus no sarunas biedra izteiktās informācijas, bet 70 procentus no tā, kādā veidā tas notiek. Tāpēc runājot nepieciešams sekot pareizai intonācijai un harmoniskam ķermeņa stāvoklim. Skaista balss nevar eksistēt šķirti no ķermeņa. Kad ķermenis ir “pareizi izkārtots”, skaņas enerģija plūst bez aiztures un runa izdodas emocionālāka. Bet balss liek skudriņām skriet pa ādu: tieši tā mēs izrunājam pašus svarīgākos vārdus tuviem cilvēkiem.

Sekojiet stājai. Mugura vienmēr jātur taisni, jo tas taču ir mūsu enerģētiskais centrs. Pa to plūst enerģija, kas nodrošina balss skanīgumu, spēku, dziļumu un pārliecinātību.

Plecus turiet atbrīvotus, bet ne sakumpušus. Balss bieži tiek iespiesta krūšukurvī. Runājot izjūtiet, ka gaiss (kopā ar to arī enerģija) it kā izplūst no krūšukurvja centra un iekļūst sarunas biedra sirdī. Notiek saruna no sirds uz sirdi.

Pozai jāatbilst tam, ko jūs sakāt. Ķermenis ir balss turpinājums. Sarunas laikā skatieties iemīļotajam cilvēkam acīs, mazliet noliecot ķermeni uz viņa pusi un runājiet skaidrā balsī – tā jums būs vieglāk saprast vienam otru.


Rīta rosme balsij

Pazīstamais vācu psihologs Nīkolauss Enkelmanis, bestsellera “Harisma. Personības profesionāli un personiski panākumi” (latviski izdevusi izdevniecība „Madris”) autors, izstrādājis virkni vienkāršu vingrinājumu balss attīstīšanai.

Pirms sākat nodarbības, ierunājiet dažas frāzes diktofonā. Pēc pāris mēnešiem izdariet atkārtotu ierakstu un salīdziniet savas balss skanējumu “pirms” un “pēc”. Paši dzirdēsiet, ka balss kļuvusi skaidrāka, vilinošāka un seksuālāka.

1.Nostājieties pie spoguļa. Ieelpojiet, pēc tam izelpā pēc iespējas ilgāk velciet skaņas. Katrai no tām ir noteiktas īpašības. Atkarībā no tā, kādu noskaņojumu vēlaties nodot sarunas biedram, izrunājiet šādas skaņas:

skaņa “i” uzlabo noskaņojumu, nodod partnerim jūsu iekšējo pozitīvo nostāju;

skaņa “u” padara balsi dziļāku, seksuālāku, modina jūsos un mīļotajā cilvēka kaislību un maigumu;

skaņa “z” attīsta komunikācijas spēju, palīdz atrast kopīgu valodu ar mīļoto;

skaņa “e” modina mīlestību, tuvina partnerus;

skaņa “о” ir galvenā harmonizējošā skaņa, kas noskaņo vīrieti un sievieti uz viena viļņa, ļauj tiem tuvināties.

2. Lai padarītu balsi temperamentīgāku, kaut vai trīs minūtes katru dienu veltiet, lai izrunātu vārdus, kuros ir burts “r”: ritms; rīsi; rombs; rings; resns; runcis.

SAISTĪTIE RAKSTI

3. Katru dienu balsī izlasiet nelielus teksta fragmentus. Sekojiet skaidriem un noteiktiem uzsvariem. Biežāk mainiet intonāciju, lasiet lomās. Teikumus atdaliet ar nelielām pauzēm. Ar laiku jūsu balss kļūs izteiksmīgāka un labskanīgāka. Parādīsies runas melodiskums – jūsu personīgās balss apburošā mūzika.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Zavadska skaidro, vai šobrīd ir iespējams noteikt pietiekamo antivielu līmeni, kas pasargātu no Covid-19 19
16 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Šodien reti kurš prot pateikt “nē”! Kā iemācīties sargāt savu veselību un neizdegt 3
20 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Jāatceras, ka bērni jebkurā vecumā var saslimt smagi.” Ārsts par nepieciešamību vakcinēt arī jaunāko klašu skolēnus 75
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Palielinoties Covid-19 izplatībai, varētu samazināt plānveida stacionāro pakalpojumu pieejamību 10
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Problēmas ir ļoti nopietnas.” Vai Lietuva kļūdījusies, aizliedzot nevakcinētiem cilvēkiem apmeklēt lielveikalus? 129
21 stundas
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
“Ministra dēļ zaudējumi ir lielāki par visu antivakseru nodarīto kaitējumu!” Apinis par bailēm un haosu 91
9 stundas
VB
Vija Beinerte
Stāsti
Vija Beinerte: Kāpēc viņi tik ilgi ir mums melojuši? 680
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Bērnu rotaļu laukumā lāču mamma ar lācēnu spēlējoties šļūc pa slidkalniņu 11
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
„Pērc, ko gribi, te viss ir lētāks!” Latvieši dalās pieredzē, kāpēc pēc ikdienas precēm dodas uz „Lidl” Lietuvā 97
1 diena
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk
15 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Kā trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
15 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Monas Lizas pieskāriens sievietes intīmajai veselībai 3
15 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Vidusjūras diēta un C vitamīns un locītavu veselības ābecē
4 dienas
KK
Kamita Kalniņa
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 3
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 8
15. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
un kāpēc veidojumi uz ādas ir jāpieskata 3
4. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem 1
3. augusts, 2021
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 6
23. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aizpampušas acis, pietūkušas potītes… Kā tikt galā ar tūsku? 6
22. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Laboratorisko izmeklējumu attīstības virziens – diagnosticēt slimību agrīnajā stadijā 1
19. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kondicionieris – kā glābiņš var būt arī nedraugs… 2
16. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc veldzei ir vērts izvēlēties kārdinošo arbūza šķēli 2
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc mūs traucē nemierīgie muskuļi…
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ var paaugstināties asinsspiediens? 1
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Avārijas kontracepcija – kad tas ir glābiņš un kad kaitējums 3
7. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
mazināt kukaiņu kodumu un apdegumu radītās raizes 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsdienīga privāta klīnika nodrošina pasaules līmeņa ķirurģiju 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Liene Cipule: “Arī tiem, kas var nomirt, ir vajadzīga medicīniskā aprūpe. Uz kā rēķina mēs viņus ārstēsim?” 122
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
“Šis ir līdz šim labākais finansiālā atbalsta plāns, kāds jebkad ticis izveidots”: jaunais onkoloģijas plāns vieš cerības pacientos un mediķos 7
6 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Influencere Beta Beidz: “Jāpalīdz meitenēm, kurām nav paveicies sociālā slāņa loterijā!” 32
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
Bezdūmu produkti kā cigarešu alternatīvas. Nepieciešams saprātīgs regulējums 7
Nedēļa
LA
Latvijas Avīze
Veselam
“Pēc potes gaidījām, kas nu būs, bet vīlāmies.” Ārstniecības augu audzētājs Ivars Geiba par vakcinēšanos pret Covid-19 100
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
Fitopreparātu ābece ārīgai lietošanai 1
Nedēļa
LE
LETA
Ziņas
Reirs skaidro, kāpēc nākamā gada budžetā nav paredzēta minimālās algas celšana 53
10 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Lemberga likumu noraida. Judins atzīst, ka viņam kauns, ka Saeima nopietni diskutē par šādiem jautājumiem 12
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ja būs iekšējais taisnīgums, mēs tos bēgļus arī pieņemsim.” Rūta Dimanta par problēmām valsts prioritātēs 8
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Krieķis gadu pēc Rebenoka slepkavības: Pirmos pierādījumus atrada pēc mēneša, tīrot māju 21
12 stundas
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
“Ministra dēļ zaudējumi ir lielāki par visu antivakseru nodarīto kaitējumu!” Apinis par bailēm un haosu 91
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Problēmas ir ļoti nopietnas.” Vai Lietuva kļūdījusies, aizliedzot nevakcinētiem cilvēkiem apmeklēt lielveikalus? 129
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Par interneta hītu kļuvis video, kurā Staķis pārsteigts par sportistiem, kas ieradušies uz apbalvošanu: “Kādā sakarā? Ā, īstais Pļaviņš un Točs!” 38
16 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Atsāks darbu pie Pašvaldību referendumu likuma 2
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Bērnu rotaļu laukumā lāču mamma ar lācēnu spēlējoties šļūc pa slidkalniņu 11
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Dziedātājas Elīnas Gluzunovas vīrs pukojas, ka sieva ir kā “saaugusi” ar telefonu: “Tie “like” ir svarīgāki par bērniem!” 7
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
„Pērc, ko gribi, te viss ir lētāks!” Latvieši dalās pieredzē, kāpēc pēc ikdienas precēm dodas uz „Lidl” Lietuvā 97
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Pensija būs jākrāj pašam! Ar laiku pensijas 1. līmenis izzudīs arī Latvijā 125
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Cilvēkus izmanto.” Ilvesa par to, ka ar cilvēkiem tiek manipulēts, mērķtiecīgi izmantojot dažādas tehnoloģijas 58
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Agris un Agrita 1
16 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Ar kādiem “tautas līdzekļiem” labi var iztīrīt veļasmašīnu, bet kādus labāk tomēr nelietot?
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tad jau mums vajag mēru katrai Rīgas bedrei!” Ušakovs skeptisks par nakts mēra amata ieviešanu galvaspilsētā 38
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TV personības Žaklīnas Cinovskas jaunā darbavieta – pārsteigums daudziem 40
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Botass ātrākais pirmajos F-1 treniņbraucienos
23:03
LE
LETA
Ziņas
Nīderlande ievieš obligātus Covid-19 sertifikātus 14
22:06
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Līdz ar Rūdolfu Blaumani mirusi arī ērglēniešu vienprātība
21:32