Cietumnieki Krievijā, Doņeckas apgabals.
Cietumnieki Krievijā, Doņeckas apgabals.
Foto. REUTERS/Alexander Ermochenko

Krievijas cietumu apsargiem dots īpašs norādījums, kā izturēties pret ukraiņu ieslodzītajiem 35

Krievijas kara pret Ukrainu pirmajās nedēļās Federālā sodu izpildes dienesta (FSIN) augstākās amatpersonas cietumu vadībai paziņoja, ka pret vardarbīgu izturēšanos pret ukraiņu ieslodzītajiem netiks vērsti nekādi ierobežojumi, liecina ASV laikraksta “Wall Street Journal” veiktā izmeklēšana.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie cilvēki vienmēr visu zina: 6 visgudrākās zodiaka zīmes
“Uz rokas sanāk 863,50 eiro” – raisās diskusija, vai šī šobrīd ir normāla alga asistentam vai ņirgāšanās par cilvēkiem 6
Veselam
Šīs vistas gaļas daļas ir viskaitīgākās – no tām būtu noteikti jāatsakās!
Lasīt citas ziņas

Izdevums atsaucas uz trim bijušajām FSIN amatpersonām, kas aprakstīja, kā Krievija plānoja un īstenoja plaši izplatītu un sistemātisku spīdzināšanu.

Viņu stāstus pamatoja oficiāli dokumenti, intervijas ar ukraiņu ieslodzītajiem un persona, kas palīdzēja FSIN amatpersonām pamest Krieviju, raksta “Wall Street Journal”.

CITI ŠOBRĪD LASA

FSIN Sanktpēterburgas un Ļeņingradas apgabala pārvaldes vadītājs un kopš 2024.gada novembra Sanktpēterburgas vicegubernators ģenerālmajors Igors Potapenko bija savācis savus darbiniekus apgabala štābā, lai pastāstītu par sistēmu, kas bija paredzēta ukraiņu ieslodzītajiem.

Parastie noteikumi netiks piemēroti, viņš viņiem teicis, nekādi ierobežojumi vardarbībai netiks noteikti. Krievijas cietumu sistēmā obligātās uz ķermeņa nēsājamās kameras varēja izslēgt, raksta “Wall Street Journal”,

Līdzīgus norādījumus saņēmušas arī FSIN nodaļas citos reģionos, kā rezultātā trīs gadus turpinās ukraiņu ieslodzīto nežēlīga un brutāla spīdzināšana. Apsargi izmantojuši elektrošoku un situši ieslodzītos, lai nodarītu maksimālus miesas bojājumus, liedzot medicīnisko aprūpi, lai varētu rasties gangrēna, kas var novest pie amputācijas.

Publikācijā tās avots ir divi specdienesta virsnieki un mediķis, kuri pēc liecību sniegšanas Starptautiskās Krimināltiesas izmeklētājiem iesaistījās liecinieku aizsardzības programmā. Abi virsnieki apgalvo, ka viņi pametuši ieslodzījuma vietu dienestu, pirms viņus piespieda iesaistīties spīdzināšanā, bet uzturējuši sakarus ar saviem kolēģiem, kas palikuši Krievijā, teikts rakstā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.