Kurš uzņemas atbildību par politiķu kļūdainajiem lēmumiem? 143

TV24 raidījumā “Dienas personība” tiek aktualizēts jautājums: kā panākt, ka politiķi uzņemas atbildību par saviem lēmumiem?

Reklāma
Reklāma
10 profesijas, ar kuru palīdzību tu vari kļūt par miljonāru! Vai tu jau strādā kādā no tām?
Krimināls
“Nebiju paspējis gultu saklāt…” Pārsteidzošs stāsts par Jevgeniju Gecko, kurš izbēdzis no Jēkabpils cietuma, taču pirms tam sazinājies ar LA.LV
Kokteilis
10. jūlija pilnmēness būs liktenīgs tieši šīm zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Raidījuma vadītāja Velta Puriņa jautā: “Ja valsts politika nemākulības rezultātā ir cietusi un cieš visa sabiedrība, vai tad varētu būt tā, ka pastāv iespēja apstrīdēt valdības pieņemtos lēmumus Satversmes tiesā?”

Konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars komentē: “Par kļūdainu politiku lemj vēlēšanu iecirkņos pie urnām.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Eksperts atzīst, ka gadījumos, kad politiķu lēmums ir antikonstitucionāls, var vērsties tiesā, tomēr viņš uzsver: “Tiesa nekad neaizvietos valdības vai Saeimas darbu.”

Tiesa var pateikt, ka kāds lēmums ir bijis prettiesisks un Satversmei neatbilstošs, bet tiesa nevar aizvietot politiķu darbu. Politiķi savu vērtējumu saņem vēlēšanās. Tomēr starp vēlēšanām sabiedrība var aktīvi paust savu viedokli, lai politiķi to jūt un ņem vērā.

Runājot par politisko atbildību, raidījuma vadītāja Velta Puriņa atgādina: “Es vienmēr atceros Briškena kungu… Pie katra jautājuma, kas ir negatīvs, viņš uzsver, ka tā ir kolektīva atbildība. Tomēr atbildīgs konkrēti nav praktiski neviens.” Kā reāls piemērs tiek minēts gadījums ar Rail Baltica projektu.

“Ja politiķi atbildību neuzņemas, tad viņi ir jāpiespiež to uzņemties vēlēšanās. Citu variantu nav,” risinājumu min konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.