Lācis izpostījis visu stropu novietni, kas atradusies pie kādas neapdzīvotas mājas.
Lācis izpostījis visu stropu novietni, kas atradusies pie kādas neapdzīvotas mājas.
Foto no privātā arhīva

Lāči izposta dravu Lubānas pusē 5

Lubānas pusē pie Liedes kroga lācis pilnībā izpostījis kādu bišu dravu ar 15 stropiņiem. Pirms gadiem desmit lācis jau bija viesojies šajā dravā, taču toreiz pievērsies tikai trim stropiem, kuri turklāt bijuši tukši. Tagad kārumnieks izpostījis visu novietni, kas atradusies pie kādas neapdzīvotas mājas.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

“Mēs saprotam, ka lācis tagad ceļu zina, un jādomā, kā aizsargāt dravu,” sacīja dravnieka meita Renāte.

“Liekas, ka te bija vairāki lāči. Izpostīja visus 15 stropus, neko neatstāja šoreiz, visas bites beigtas.”
CITI ŠOBRĪD LASA

Tēvam drava izvietota vairākās vietās, līdz ar to lācis medus biznesu pilnībā nav iznīcinājis. Renāte pastāstīja, ka bites šogad ir labi pārziemojušas. “Vēl jau tādu kārtīgu darbu nav sākušas, bet šo nedēļu sola siltu, gan jau pamazām viss sāksies.”

Saimniecība plāno vērsties Dabas aizsardzības pārvaldē, lūdzot kompensēt lāča radītos zaudējumus biškopībai.

“Tas nav nekas jauns un atkārtosies atkal. Ir jābeidz tos lāčus barot!” uzskata valsts mežzinātnes institūta “Silava” pētnieks Jānis Ozoliņš. Dravas ir jāaizsargā, labs risinājums ir elektriskais žogs. “Nekas cits nelīdz, elektrība tikai.”

Foto no privātā arhīva
Šogad pagaidām izpostīta tikai pirmā drava, lai gan ziņojumi par mežos redzētiem lāčiem tiekot saņemti teju katru otro dienu.

“Ir jārēķinās, ka bites ir jāaizsargā un lāčus mūsu mežos varēs sastapt arvien biežāk. Pie mums dzīvo Baltijas populācijas lāči, mēs nedalām viņus Igaunijas un Krievijas lāčos. Tas, vai viņi šeit vairojas, ir cits jautājums. Bet visticamāk, ka jā, lai gan pagaidām nav pārliecinošu pierādījumu,” skaidro pētnieks.

Pērn brūno lāču monitoringā izdevies Latvijā apzināt 18 lāčus.

Latvijas teritorijā dominē lāču tēviņi, kuriem raksturīga samērā attāla migrācija – “Silavas” pētnieki secinājuši, ka viens lācis pārvietojies pat 76 km attālumā gada laikā. Atsevišķos gadījumos tie var veikt lielākus attālumus arī īsākā laika periodā. Dravu postījumu vietās reģistrēta tikai viena mātīte, pārējie bijuši tēviņi Turklāt vismaz divi lāči bišu dravu postīšanā specializējušies, saimniekojot 30 līdz 45 km2 plašā teritorijā. Tas nozīmē, ka dravu postījumi kādā teritorijā vēl nenozīmē, ka tur būtu liels lāču skaits. Visticamāk, dravas posta kāds lācis, lietpratējs šajos jautājumos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.