Foto: 123RF

LU Akadēmiskajā bibliotēkā svinēs ķīniešu Pavasara svētkus 1

Šodien pulksten četros pēcpusdienā Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā bibliotēkā notiks LU Konfūcija institūta rīkoto Pavasara svētku svinības, liecina informācija LU mājas lapā.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Pavasara svētku svinībās piedalīsies Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Jan Guocjans, LU rektors prof. Mārcis Auziņš, LU mācību prorektors prof. Andris Kangro, Ārlietu, kā arī Izglītības un zinātnes ministriju pārstāvji, LU Konfūcija institūta Ķīnas Puses direktors prof. Huan Minsji, institūta Latvijas Puses direktors prof. Pēteris Pildegovičs un citi. Pasākumu kuplinās arī ķīniešu valodas un kultūras interesenti un studenti no LU, Rīgas Tehniskās Universitātes, Rīgas Kultūru vidusskolas, Daugavpils Universitātes, Rēzeknes augstskolas un citām mācību iestādēm.

Pasākumā notiks dažādi ķīniešu tradicionālās mūzikas un deju priekšnesumi, mīklu minēšana, skanēs ķīniešu tautas dziesmas, kā arī tiks apbalvoti labākie studenti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pavasara svētki ir Ķīnas lielākie un tradīcijām bagātākie svētki. Tos ierasts aizvadīt ģimenes lokā un uz šiem svētkiem mājās pārrodas ģimenes locekļi no tuvām un tālām vietām, tajā skaitā arī no ārzemēm. Ķīniešu tradīcijā cienījamākie ir gados vecākie un ģimeņu pulcēšanās notiek pie vecākajiem dzimtas pārstāvjiem. Pavasara svētku sākumu nosaka pēc zemnieku jeb lunārā kalendāra un parasti tas ir laika posmā no janvāra otrās puses līdz februāra beigām. Pavasara svētku svinības ilgst divas nedēļas un noslēdzas ar Lukturīšu svētkiem. Šogad Pavasara svētki notiks un arī Jaunais Zirga gads sāksies 31. janvārī. Savukārt Lukturīšu svētki notiks 14. februārī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.