
Miljardu mantiniece atsakās no greznības: mitinās necilā dzīvoklī, brauc ar metro un ziedo Ukrainai. Kāpēc? 0
Kad runa ir par miljardieriem, prātā nāk privātas lidmašīnas, greznas villas un dzīve, kas līdzinās romāna “Lielais Getsbijs” lappusēm. Taču divu miljardu dolāru vērtu Amerikas uzņēmumu mantiniece, izvēlējusies pavisam citu ceļu – viņa joprojām lido ekonomiskajā klasē, brauc ar metro un dzīvo pieticīgā dzīvoklī, raksta “Fortune”.
84 gadus vecā žurnāliste un filantrope Micija Predjū nāk no ģimenes, kurai pieder slavenā “Sheraton” viesnīcu impērija. 26 gadu vecumā viņa kopā ar brāļiem un māsām mantoja tēva, Ernesta Hendersena, kontrolpaketi ģimenes uzņēmumā.
Šodien “Sheraton” vērtība pārsniedz 12 miljardus dolāru.
Viņas vīrs Frenks savulaik izveidoja pazīstamo “Perdue Farms”. Šis uzņēmums ik gadu apgroza vairāk nekā 10 miljardus dolāru.
Tomēr grezna dzīve viņai ir pilnīgi vienaldzīga. “Mūsu ģimenēs izšķērdība nekad nav tikusi uzskatīta par vērtību. Neviens negūst punktus par dizaineru apģērbu valkāšanu,” viņa stāsta.
Lai gan sieviete ir ļoti turīga, viņa izvēlas dzīvot vienkārši: tā vietā, lai pirktu jaunus apavus, viņa dodas pie kurpnieka salabot vecos, auto vietā izvēlas pārvietoties ar metro, dzīvo nevis villā, bet pieticīgā dzīvoklī, kur viņas kaimiņi ir medmāsas, policisti un “Perdue Farms” darbinieki.
“Tā ir jauka ēka, taču neviens to nesauktu par greznu,” viņa saka.
Gada īre par šo dzīvokli atbilst tam, ko viņas draugi mēnesī maksā par dzīvokļiem Ņujorkā.
Viņa uzskata, ka tikai šādi ir iespējams saglabāt kontaktu ar “īstās dzīves” realitāti. “Ja tu lido tikai ar privātajām lidmašīnām, kāds priekšstats tev vispār var būt par reālo pasauli?” viņa retoriski vaicā.
Neraugoties uz savu bagātību, miljardu mantiniece ir daudz strādājusi. Jaunībā viņa iegādājās zemi netālu no Kalifornijas Universitātes Deivisā, kur atļāva veikt lauksaimniecības eksperimentus.
Vēlāk viņa pievērsās žurnālistikai, rakstot par lauksaimniecību un garīgo veselību.
Kopš 2022. gada viņa aktīvi seko līdzi notikumiem Ukrainā. Sieviete pārdeva savu 1,2 miljonus vērto saderināšanās gredzenu, lai ziedotu palīdzībai Ukrainai. Šobrīd viņa strādā pie mākslīgā intelekta rīka izstrādes – traumu terapeita kara upuriem.
Daudzi varētu jautāt – kāpēc miljardiere izvēlas dzīvot tā, kā dzīvo vidējais amerikānis?
Viņa atbild tieši: laimi var gūt dodot, nevis ņemot.
“Es labāk dzīvoju dzīvi, kas ir nepārtraukti prieka svētki, nekā tādu, kurā nevar saskaitīt pat piecas laimīgas dienas. Ja vēlies būt laimīgs – domā, ko vari dot citiem. Ja vēlies būt nelaimīgs – domā, kas tev pienākas,” viņa saka.