Foto-Shutterstock

Miniatūri, skaisti ziedoši augi. Kā tādus iegūst un kā tos kopt? 0

Kā iegūst mazos, ziedošos balkona un istabas augus? SIGNE RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Lasīt citas ziņas

Puķu veikalos var iegādāties dažādu ziedošo augu miniatūrās formas – ciklamenu, sanpauliju, antūriju, gerberu šķirnes ar mazākiem dzinumiem, ziediem un lapām nekā parasti. Ar tiem var dekorēt mājokli vai dāvināt parastā pušķa vietā. Balkonu kastēs un uz lodžijas labi jūtas sīkziedu atraitnītes ‘Rocky’, fuksijas, pelargonijas, krizantēmas, petūnijas no ‘Million Bells’ šķirņu sērijas.

– Miniatūrās ziedošo augu šķirnes ir selekcijas rezultāts, izmantojot atlasītas ģenētiskās līnijas, kam raksturīgi sīki, izturīgi ziediņi un mazs augums. Krustojot iespējams iegūt vēl citas nepieciešamās īpašības. Piemēram, miniatūro rožu šķirnes pārsvarā veidotas, liekot lietā Rosa chinensis šķirni ‘Minima’, – stāsta LU Bioloģijas fakultātes profesors Ģederts Ieviņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Daži miniaugi ir nevis cilvēka, bet gan dabas veidoti. Piemēram, pelargoniju suga Pelargonium crispum, kam ziedu diametrs ir tikai 1,5 cm.

Miniatūro augu kopšana daudz neatšķiras no parasto augu aprūpes. No pavasara līdz rudenim tām dod ziedošo augu mēslojumu. Rūpīgi novāc nodzeltējušās lapas un noziedējušos ziedus. Diemžēl miniatūro augu mūžs dzīvoklī parasti ir īss.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.