Ivars Āboliņš.
Ivars Āboliņš.
Foto: Zane Bitere/LETA

NEPLP: Ja Latvija vēlas aizsargāt savu informatīvo telpu un stiprus vietējos medijus, tad valstij tie ir jālīdzfinansē 32

Ja Latvija vēlas aizsargāt informatīvo telpu un vēlas stiprus vietējos medijus, valstij tie ir jālīdzfinansē, intervijā aģentūrai LETA pauda Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Viņš pauda, ka Latvija pašlaik ir viena no vadošajām valstīm Eiropas Savienībā (ES), kas tiešām arī sniedz atbalstu medijiem, bet, ilgtermiņā skatoties, tas, protams, ir nepietiekami.

“Ja mēs runājam pavisam godīgi, tad, ja valsts nelīdzfinansētu medijus, mums būtu tikai izklaides saturs un daudzi mediji vienkārši nevarētu izdzīvot,” sacīja Āboliņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

NEPLP priekšsēdētājs skaidroja, ka daudzi cilvēki uzskata, ka bezmaksas apraidē esošie televīzijas (TV) kanāli ir lieki, tomēr tas ir viens no informatīvās telpas stūrakmeņiem, jo šie mediji nodrošina viedokļu daudzveidību. Tāpat tā ir vieta, kur jaunie žurnālisti var augt un attīstīties, tie ir mediji, kas saglabās arhīvus par to, kas notiek Latvijā.

Āboliņš uzsvēra, ka, piemēram, lielākā mediju grupa “All Media Latvia” nerada tik daudz vietējā satura, cik rada šie TV bezmaksas apraidē esošie mediji, un tieši vietējais saturs arī ir pats būtiskākais.

“Es uzdrošinos teikt, ka citādi vairāk nekā puses vietējā satura, kas patlaban elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos tiek radīts ārpus sabiedriskajiem medijiem, vienkārši nebūtu. Kā piemēru minēšu to, ka virknē radiostaciju daudzi tiešām brīnišķīgi un klausītāju klausīti raidījumi bez valsts līdzfinansējuma vienkārši tiktu slēgti. Tādēļ visiem ir jāsaprot, ka, ja mēs gribam stiprus medijus, valstij tie būs jādotē,” atzīmēja Āboliņš.

Viņš reizē arī paskaidroja, ka Latvija zināmā mērā iekritusi “nelielās lamatās”, visu laiku liekot uzsvaru uz satura attīstību – attīstīt tikai saturu ir ļoti tuvredzīgi, jo tikpat svarīga ir mediju tehnoloģiskā attīstība.

NEPLP priekšsēdētājs uzsvēra, ja netiks piešķirts valsts līdzfinansējums arī šim mērķim, tad pēc pieciem gadiem daudzi vietējie mediji tehnoloģiski būs bezcerīgi atpalikuši un nebūs vairs, kam to saturu radīt.

“Līdz ar to uz mediju attīstību ir jāskatās ļoti kompleksi un paralēli saturam ir jāattīsta arī tehnoloģijas un kapacitāte. Viens no soļiem, kas ir izdevies, – NEPLP šogad savā budžetā izcīnīja pusmiljonu eiro tieši komerciālo mediju kapacitātes stiprināšanai. Konkurss tiks izsludināts vasarā, un komerciālajiem medijiem būs iespēja pieteikties uz finansējumu tehnoloģiju attīstībai,” pauda Āboliņš.

Viņš arī atklāja, ka NEPLP plāno šo programmu nākotnē paplašināt un paralēli satura attīstībai palīdzēt medijiem attīstīties digitāli, piemēram, izstrādājot modernas lietotnes, kas ir vienīgais veids, kā vietējie medij reāli konkurēt ar tādiem globāliem spēlētājiem kā “Spotify”.

Reklāma
Reklāma

NEPLP ir neatkarīga institūcija, kas atbilstoši savai kompetencei pārstāv sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā. Padome uzrauga, lai to darbībā tiktu ievērota Satversme, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums un citi normatīvie akti. Padome ir atvasināta publiska persona.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.