Krievijas saspridzinātais Kahovkas HES un tā izraisītie plūdi

Okupanti pirms spridzināšanas uzzinājuši, kur atrodas Kohovkas HES “Ahileja papēdis”, un rīkojušies precīzi 143

Kā vēsta “The New York Times”, ekspertiem izdevies uzzināt, kā tieši Krievijas puse rīkojusies pirms Kohovkas HES spridzināšanas. Viņiem izdevies uzzināt HES vājo vietu jeb “Ahileja papēdi”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Meļu un viltnieku reitings pēc zodiaka zīmes. Pēdējo vietu ieņem Strēlnieks, bet kurš ir pirmajā? 14
Ir vairāki iemesli, kāpēc Krievija nevēlējās, lai Rietumi to uzzina: okupanti, iespējams, piedzīvojuši līdz šim lielāko apkaunojumu 47
Saūda Arābijas prinči gatavojas dot sāpīgu triecienu Putinam. Vai Kremlim pietiks naudas, lai turpinātu karu? 156
Lasīt citas ziņas

Visticamākais sabrukšanas cēlonis bija sprādzienbīstams lādiņš, kas ievietots apkopes koridorā vai tunelī, kas iet cauri konstrukcijas betona sirdij.

Kahovkas hidroelektrostaciju var iznīcināt, iebrucējiem iedragājot zemūdens eju, kas varētu būt visneaizsargātākā vieta, kas atrodas dziļi dambja iekšpusē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar “The New York Times” rakstīto, tieši zemūdens ejas uz mašīntelpu graušana ir iespējamais Kahovkas hidroelektrostacijas sabrukšanas cēlonis. Kā teikts materiālā, Ukrainas un ASV inženieri apstiprina, ka dziļi dambja iekšpusē bijis “Ahileja papēdis”.

Dambis būvēts padomju laikā, tāpēc Maskavai bija pieejami inženiertehnisko rasējumu materiāli, un bija zināms, kur atrodas visneaizsargātākā vieta.

“Ja mērķis ir iznīcināt pašu aizsprostu, bija nepieciešams masīvs sprādziens. Eja ir ideāla vieta, kur novietot šo sprādzienbīstamo lādiņu,” sacīja ģeotehniskais inženieris Maikls Vests, Wiss, Janney, Elstner direktors.

Jau vēstīts, ka 2023. gada 6. jūnijā krievu iebrucēji uzspridzināja Kahovkas HES dambi. Stacija tika pilnībā iznīcināta. Nekavējoties notika aptuveni 1300 hektāru lauksaimniecības zemes applūšana. Plūdu draudi pastāvējs 25 tūkstošiem hektāru lauksaimniecības zemes.

Pārējo hidroelektrostaciju darbības režīms tika steidzami mainīts, lai samazinātu applūšanas apjomu. Enerģētikas ministrija paziņoja par iespējamu nesabalansētību energosistēmā.

2023. gada 14. jūnijā veiktā analīze liecināja, ka sprādzienam hidroelektrostacijā būs būtiskas, katastrofālas sekas videi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.