Foto – Egīls Hazners

Operstudija “Figaro” aicina uz komiskās operas “Dzirnavniece” pirmizrādēm 0

Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija “Figaro”, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, aicina uz divām Džovanni Paizjello komiskās operas “Dzirnavniece” pirmizrādēm Latvijā – 24. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā un 26. aprīlī Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Diriģenta Viestura Gaiļa vadībā jautrā izrāde izskanēs latviešu valodā divos cēlienos. Režisore – Ināra Slucka, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš. Par brīnišķīgiem tērpiem parūpējusies Evija Dāboliņa. Šajā reizē amizantos galveno varoņu piedzīvojumus izdzīvos šarmants un talantīgs jauno operdziedoņu sastāvs. Lomās: Rakelīna – Vlada Kitova, Irma Pavāre, Donna Eižēnija – Viktorija Pakalniece, Luīze Anna Kalniņa, Amaranta – Tatjana Kopača, Kitija Mināte, Dons Kaloandro Pirolo – Dainis Kalnačs, Luidžīno – Renārs Austrums, Niks Freimanis, Fistofolo – Mārtiņš Ivulis, Dons Rospolone – Artis Muižnieks, Filips Krauklis.

Izrādēs piedalās arī JVLMA studentu orķestris un koncertmeistares – Inguna Puriņa, Svetlana Stakeviča. Operas libretu no itāļu valodas tulkojušas Irma Pavāre un Olga Kitova, savukārt muzikālo tekstu un aranžiju operstudijas “Figaro” orķestrim veidojis Viesturs Gailis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Itāļu komponists Džovanni Paizjello (1740–1816) ir klasicisma mūzikas pārstāvis – viens no sava laika pazīstamākajiem operu komponistiem. Tā kā skaņradis pats apguvis vokālās mūzikas mākslu, viņš lieliski pārzināja arī dziedātāja balss specifiku un iespējas. Kopumā radījis 94 operas. Komiskā opera “Dzirnavniece” (La Molinara, 1788) ir brīnišķīgs piemērs Paizjello spējai komponēt graciozi dzirkstošas un skaistas melodijas. Operas duets Nel cor più non mi sento ir uzskatāms par vienu no komponista izteiksmīgākajiem mūzikas paraugiem. Izrādē tas izskan divas reizes – vispirms Rakelīna to dzied kopā ar Donu Kaloandro Priolo un tad ar Fistofolo.

Īsumā par izrādes saturu: Barona Kaloandro un baroneses Eižēnija kāzu diena. Laulību līgumu notārs Fistofolo sastādījis tik samudžinātu un dīvainu, ka visi klātesošie smejas. Tomēr kāzas laikam notiks. Tā visiem šķiet līdz brīdim, kad ierodas Eižēnijas kalpībā esošā dzirnavniece Rakelīna, lai dziedātu baronam Kaloandro apsveikuma dziesmu kāzās. To baronese Eižēnija sarūpējusi savam līgavainim kā pārsteigumu. Viņai parādoties, visi klātesošie vīrieši zaudē valodu. Tik skaista.. tik gracioza.. un pēkšņi trīs vīrieši – barons Kaloandro, notārs Fistopolo un vecais gubernators Rospolone, viņā neprātīgi iemīlas… Bet, kā teikts virsrakstā, beigas operai ir laimīgas. Viss atrisinās un, kā vienmēr, uzvar mīlestība…

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.