Pašu gatavots jogurts 0

Linda Butlere (37 gadi), zemnieku saimniecības “Iepoļi” saimniece, dzīvo Drustos un ikdienā gatavo jogurtu. Svaigi raudzēto piena produktu atzinīgi novērtē visa ģimene – arī vīra vecāki Ruta (70) un Jānis (75), kuri dzīvo turpat līdzās. 


Reklāma
Reklāma

 

Jāraudzē siltumā

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Pirmās pazīmes jau ir: Bijušais NATO komandieris brīdina par Kremļa iespējamiem uzbrukuma plāniem saistībā ar NATO mācībām Baltijas jūrā 121
Lasīt citas ziņas

Izrādās, jogurta pagatavošana ir pavisam vienkārša. Jānopērk vien dabiskais jogurts bez cukura un citām piedevām, piemēram, “Zilonītis” vai “Daugava”, un nepasterizēts piens – vislabāk lauku, ko lejamu pudelēs pārdod gan lielveikalos “Maxima”, gan tirgū. Var būt arī nokrejots, jo tad jogurts sanāks diētiskāks.

Lai iegūtu trīs litrus jogurta, katlā ielej tādu pašu daudzumu piena un uzkarsē līdz 90 °C temperatūrai. Uzmana, lai piens nesāktu vārīties. Pēc tam atdzesē līdz 35 – 40 grādiem un pievieno ap 300 gramu dabiskā jogurta, samaisa un noliek siltumā, piemēram, tuvāk radiatoriem, un apklāj ar segu. Pēc trim stundām var jau apskatīt, vai piens iebiezējis. Ja jogurts jau gatavs, to uzreiz liek vēsumā vai ledusskapī, jo citādi tas turpinās rūgt un sanāks skābs. Ja vēl šķidrs, turpina raudzēt. Svarīgi, lai tas neatdzistu, jo rūgšanai nepieciešams vismaz ķermeņa temperatūras siltums. Jogurtu var raudzēt arī traukā, ko ievieto siltā ūdenī.

 

Dažas idejas jogurta ēdieniem

CITI ŠOBRĪD LASA

No gatavā jogurta Linda gatavo dažādus ēdienus, piemēram, jogurta krēmu (uzbriedināts želatīns, jogurts, ogas un nedaudz putukrējuma, ko maisījumā iecilā pašās beigās), kam raksturīga maiga garša un kas salīdzinājumā ar citiem krēmiem nav tik trekns. “Vīram brokastīs garšo jogurts, samaisīts ar biezpienu un ievārījumu. Bērni labprāt dzer jogurtu, sajauktu ar ogu želeju vai ievārījumu, bet vecāki jogurtu visbiežāk bauda ar saldētām upenēm cukurā. Tad klāt ir arī C vitamīns, kas tik ļoti nepieciešams vecākiem cilvēkiem. Turklāt no dabiskā jogurta gatavojam ne tikai saldos ēdienus, bet arī aukstās zupas, salātus vai lietojam dažkārt arī krējuma vietā. Kas pamēģina, vienmēr slavē, jo garšo patiešām lieliski,” ar receptēm dalās Linda.

Jogurtu var arī dzert kefīra vietā pie pusdienām. Pikantākai garšai var pievienot šķipsniņu sāls, maltos piparus, saspiestus ķiplociņus vai smalki sakapātas dillītes, sīpollociņus. “Jogurtu ārsti iesaka vēdera mikrofloras sakārtošanai. Tā kā mūsu ģimene uzturā regulāri lieto jogurtu, nevienam ar vēderu nav problēmu,” gandarīta saimniece.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.