Artūrs Plēsnieks
Artūrs Plēsnieks
Foto: Juris Kalniņš

Plēsniekam prēmija par Londonas spēlēm vēl jāpagaida 0

Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks saņems prēmiju par 2012. gada olimpiskajās spēlēs Londonā sasniegto rezultātu.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Plēsnieks Londonā bija septītais, svarā līdz 105 kilogramiem summā paceļot 390 kilogramus. Jau krietni vēlāk izrādījās, ka divi konkurenti bija krāpušies ar aizliegtām vielām, līdz ar to viņu rezultāti jāanulē.

Latvijas likumdošana 2012. gadā paredzēja, ka valsts prēmijas sportistiem par sasniegumiem tiek izmaksātas, ja izdevies iekļūt labāko sešniekā. Teorētiski Plēsnieks šobrīd ir piektais, jo dopingu lietoja zelta medaļnieks Oleksijs Torohtijs no Ukrainas un Uzbekistānas pārstāvis Ruslans Nurudinovs. Torohtija rezultāts ir anulēts un nav arī olimpisko spēļu oficiālajā sarakstā, lai gan viņš vēl tiesājoties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starptautiskā Svarcelšanas federācija nesteidzas ar rezultātu pārskatīšanu un vainīgo sodīšanu, līdz ar to Artūram ir jāpagaida. Ja reiz Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pieprasa no Inetas Radevičas, kura Londonā izcīnīja ceturto vietu, bet pērn tika diskvalificēta par dopinga pārkāpumu, 30 000 eiro prēmiju, tad, rezultātus pārskatot, naudas balva pienākas arī svarcēlājam.

Latvijas Svarcelšanas federācijas prezidents Viktors Ščerbatihs sarunā ar “LA” sacīja, ka Plēsnieks naudas balvu saņems, jautājums tikai – kad: “Kā man skaidroja IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs, jāgaida oficiāls paziņojums par rezultātu izmaiņām. Jau tagad ir skaidrs, ka Artūrs paliks piektais, lai gan pieķertie sportisti vēl tiesājas. Neko viņi nepanāks, tāpēc es gan nezinu, kas jāgaida.”

Ščerbatihs gan uzskata, ka šāda atkārtota analīžu pārbaudīšana nav labākā sistēma, jo tas nozīmē, ka par pilntiesīgu olimpisko medaļnieku sevi var saukt tikai pēc astoņiem gadiem. “Tas īsti nav pareizi. Es to uztveru tā, ka dopinga kontrolieri tādā veidā attaisno savu vājumu, jo viņi nevar uzreiz pieķert krāpniekus. Protams, lieliski, ka mūsu bobslejistiem piešķīra zelta medaļas, bet kopumā sistēma nav īsti pareiza.”

Savukārt Edgars Severs skaidro, ka visi jautājumi par naudas balvām tiek skatīti gada beigās, kā arī Latvijas Svarcelšanas federācijai ir jāiesniedz attiecīgs iesniegums.

“Šobrīd mums ir iesniegums par pārrēķinu uz 6. vietu, tacu cik saprotu, tad šobrīd jau tiek runāts par 5. vietu, jo vēl kādam no augstāku vietu ieguvējiem rezultāts anulēts. Jebkurā gadījumā, šie jautājumi, ja arī tiks skatīti, tad tikai gada beigās kopā ar kārtējā gada naudas balvu par izciliem sasniegumiem sportā piešķiršanu. Ministru kabineta noteikumi neparedz automātisku pārrēķinu,” tā Severs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.