Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Foto: AFP/SCANPIX

Politologs: “Putins ir sajutis deguma smaku. Viņš jau divas reizes teica, ka viņš neblefo un nejoko…” 130

Kāpēc Putins tik pēkšņi sācis rīkoties? Kāpēc pēkšņie referendumi, aneksijas, mobilizācija? Vai tā ir vājuma un izmisuma pazīme? Vai varbūt šis viss ir kā ievads otrajai, daudz asiņainākajai kara fāzei?

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Šādu jautājumu TV24 raidījumā “Globuss” raidījuma vadītājs Ansis Bogustovs uzdevis politologam Kārlim Daukštam.

“Pēc manām domām, Putins tomēr ir sajutis laikam, kā saka, deguma smaku. Viņš negrib atzīt savu sakāvi, un viņš negrib atzīt zaudējumu, tāpēc viņš pielieto tādus kodolšantāžas elementus.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Viņš divas reizes teica, ka es neblefoju un es nejokoju, un es tomēr pielietošu šos kodolieročus. Un es domāju, ka viņš var to arī izdarīt, jo ar trakiem pa labam.”

“Un pie tam visa šī aneksija, tā izskatās pēc tādas Staļina, Hitlera projekta realizācijas pēc būtības. Tā jau sākās 39. gadā. Tas ir turpinājums staļiniskajai politikai.”

“Pie tam šantāža bieži vien ir arī divējādi vērtējama, jo viņš atkārtoja, ka es nejokoju… Divas reizes! Psihologi saka – ja cilvēks divas reizes piedraud, tas nozīmē, ka viņš neizpilda uzreiz. Šī ir ļoti šaubīga situācija patlaban.”

Tāpat politologs vēlas uzsvērt vēl vienu domu: “Pārāk strauji pasaulē tomēr diezgan atvieglotā veidā pēc smagās Kubas krīzes tomēr sāk ļoti pierast pie šīs domas, ka kodolieroči ir kaujas laukā izmantojams ierocis, lai sasniegtu tos vai citus mērķus.”

“Bet neaizmirsīsim, ka tas izraisīs pasaulē arī citām kodolvalstīm tendenci izmantot savā vidē, piemēram, Pakistānai, Indijai, iespējams, Izraēlai un tā tālāk.”

“Tāpēc arī šī kodolšantāža Ukrainas teritorijā ir ar ļoti tālejošām un dziļām ietekmes sekām uz pārējo pasauli. Ar to jokot nedrīkst,” rezumē politologs.

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”.