Priekšā Rēdlihiem un Bukartiem 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Kokteilis
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas

Daugavpilietis Imants Ļeščovs kļuvis par sesto Latvijas hokejistu, kurš izcīnījis Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālo kausu, par kuru cīnās Eiropas hokeja klubi. Pie trofejas 27 gadus vecais hokejists tika, pārstāvot Polijas vienību Krakovas “Cracovia”.

Polijas hokejam šis ir vēsturisks panākums, jo “Cracovia” ir pirmā valsts komanda, kas triumfējusi kādā no Eiropas kausu izcīņām. Finālturnīrā Krakovas vienība ar 2:1 uzvarēja Pētera Skudras trenēto Karagandas “Saryarka” no Kazahstānas, kur spēlē Edgars Siksna, Deniss Fjodorovs un Daņila Larionovs, kā arī ar 4:0 Ālborgas “Pirates” no Dānijas, kas bija turnīra saimniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piedalījās vien trīs komandas, jo “Gomeļ” nevarēja spēlēt Baltkrievijas diskvalifikācijas dēļ. “Grūtākā spēle bija pret “Saryarka”, jo nācās atspēlēties.

Kopumā turnīrs bija ļoti labi noorganizēts, laba arēna, ēdināšana. Uzvaru nosvinējām viesnīcā pēc vakariņām, jo kovida dēļ nekur nevarējām iet,” “Latvijas Avīzei” stāsta Ļeščovs, kurš šo sezonu sāka Lielbritānijas elites hokeja līgas vienībā Faifas “Flyers” no Skotijas, bet uz Poliju pārcēlās janvāra beigās.

“Jau kādu laiku bija zināms, ka “Flyers” neiekļūs izslēgšanas spēlēs, bija piedāvājumi no citām komandām, izvēlējos Krakovas variantu. Zināju, ka tā ir laba komanda, turklāt papildu motivācija bija arī iespēja spēlēt Kontinentālā kausa finālā,” pārcelšanos skaidro Imants. Krakovā hokejs ir diezgan populārs.

“Līdzjutēji bija atbraukuši arī uz Dāniju. Mājas spēlēs atmosfēra ir laba, skatītāju netrūkst. Polijas čempionātā mēs ceturtdaļfinālā šobrīd esam iedzinējos, ja zaudēsim nākamo maču, tad sezona noslēgsies, bet to neviens negrib. Krakovas kluba mērķis allaž bijušas zelta medaļas”. Šobrīd Krakovā tāpat kā citviet pasaulē cilvēku prātus gan nodarbina karš Ukrainā. Polija ir tā valsts, caur kuru plūst lielākā ukraiņu bēgļu straume.

“Tas ir ļoti jūtams, pilsētā ļoti daudz mašīnu ar Ukrainas numuriem, uz ielām un veikalos dzirdama ukraiņu valoda. Komandā katru dienu runājam par to. Puse no sastāva ir Krievijas hokejisti, taču visi kopā ceram, ka šī situācija drīz beigsies un iestāsies miers,” saka Ļeščovs. Pēdējos gados Polijas čempionāta līmenis ir krietni audzis, jo spēlē daudz leģionāru, arī hokejisti ar 100 līdz 500 KHL spēļu pieredzi. Ļeščovs karjeras laikā pārstāvējis komandas Francijā, Krievijā, Rumānijā, Itālijā (2019. gadā kļuva par Itālijas čempionu) un Polijā, bet lielākās emocijas guvis pirms pieciem gadiem Rīgas “Dinamo” rindās.

Reklāma
Reklāma

“Spēlēt sanācis daudzviet, esmu daudz redzējis un varu salīdzināt, tomēr tie pieci mači Rīgas komandā man atmiņā paliks uz visu mūžu,” saka Imants, kurš nāk no kuplas – četru brāļu hokejistu ģimenes. Profesionālā līmenī spēlē arī divus gadus jaunākais Māris (Ungārijā) un divus gadus vecākais Vladislavs (Francijā), savukārt vecākais no brāļiem Vitālijs profesionālās gaitas pirms pāris gadiem beidzis.

“Man ar jaunāko brāli jau nebija lielas izvēles, gājām vecāko brāļu pēdās. Tā var teikt, ka esam Latvijas hokeja kuplākā ģimene, jo Rēdlihu un Bukartu ģimenēs spēlē pa trim brāļiem, bet mēs visi četri. Visu dzīvi būsim pateicīgi vecākiem, ka viņi spēja ar to visu tikt galā, jo tas nebija viegli,” tā Imants, kurš vienīgais no brāļiem spēlējis arī Latvijas izlases kreklā.