Foto: Panthermedia/Scanpix/LETA

PVD atgādina par nepieciešamību pārtiku Lieldienām iegādāties legālā tirdzniecības vietā un saglabāt pirkuma čeku 0

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), iedzīvotājiem plānojot pārtikas pirkumus Lieldienu svinēšanai, atgādina par nepieciešamību pārtiku iegādāties legālā tirdzniecības vietā un saglabāt pirkuma čeku, aģentūra LETA uzzināja PVD.

Reklāma
Reklāma
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
Dārzs
FOTO. Cik šogad maksā stādi, un kas ir piedāvājumā? Reportāža no Siguldas Stādu parādes
Kokteilis
Gudri jau kopš dzimšanas: 5 zodiaka zīmju pārstāvji, kuri var lepoties ar attīstītu intelektu
Lasīt citas ziņas

Čeku ieteicams saglabāt, lai gadījumā, ja produkts ir bojāts, to var atgriezt atpakaļ veikalam, skaidro dienestā. Tāpat PVD iesaka pārtiku iegādāties tik daudz, lai to varētu patērēt ražotāja noteiktā derīguma termiņa laikā. Tāpēc, iekams likt pārtikas produktu iepirkumu grozā, dienestā aicina iepazīties ar tā derīguma termiņu.

Tāpat PVD aicina pārliecināties, vai pārtikas produkta iepakojums nav bojāts un vai to uzglabā atbilstošos apstākļos. Arī, atnākot mājās, pārtikas produkti ir jāuzglabā tādā temperatūrā, kādu preces marķējumā ir norādījis ražotājs.

CITI ŠOBRĪD LASA

PVD arī atgādina, ka olu derīguma termiņš ir 28 dienas no dēšanas un pēc tā ražotājs uz olu iepakojuma arī norāda derīguma termiņu, kura ietvaros olas jāizlieto. Pirmais cipars uz olas apzīmē dējējvistu turēšanas metodi (1 – brīvā turēšana; 2 – dēšana kūtī; 3 – dēšana sprostos; 0 – bioloģiskā ražošana), bet burti marķējumā apzīmē ražotājvalsti, piemēram, LV – Latviju, LT – Lietuvu un EE – Igauniju, bet FI – Somiju. Noslēdzošā ciparu kombinācija apzīmē dalībvalsts noteikto olu ražošanas uzņēmuma identifikācijas numuru.

Olas un citus produktus jāiegādājas tikai legālās tirdzniecības vietās, starp kurām ir arī saimniecības, kas saņēmušas atļauju olu tirdzniecībai nelielā apjomā tieši galapatērētājam.

Ja olas nav iepakotas, olu tirdzniecības vietā patērētājam redzamā vietā jābūt norādītam ražotāja vārdam, uzvārdam vai uzņēmuma nosaukumam, novietnes numuram datu centra reģistrā un adresei, kā arī putnu sugai, no kuras iegūtas olas; olu izdēšanas datumam, olu derīguma termiņam, atļaujas numuram. Olām, kas iegūtas no vistu ģints putniem, jānorāda arī izmantotais dējējvistu turēšanas veids.

PVD atgādina, ka olas jāuzglabā vai nu ledusskapī, vai ārpus tā – istabas temperatūrā, taču uzglabāšanas temperatūrai jābūt nemainīgai, jo temperatūras svārstības varētu veicināt olu bojāšanos.

Krāsojot olas, dienestā iesaka izmantot ierastos augu valsts materiālus, piemēram, sīpolu mizas, vai arī veikalos nopērkamās, Lieldienu olu krāsošanai paredzētās, pārtikas krāsvielas. Krāsojot olas ar tām, jāievēro preces marķējumā norādītā krāsas lietošanas instrukcija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.