Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Lūka/LETA

Sniega sega sasniegs pat pusmetru! Slēpošanas sezona ir sākusies 7

Zigmunds Bekmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
Kokteilis
Gudri jau kopš dzimšanas: 5 zodiaka zīmju pārstāvji, kuri var lepoties ar attīstītu intelektu
Dārzs
FOTO. Cik šogad maksā stādi, un kas ir piedāvājumā? Reportāža no Siguldas Stādu parādes
Lasīt citas ziņas

Lai arī nu jau vairākus gadu desmitus liela daļa Latvijas slēpotāju ierastās distanču trases iemainījusi pret kalnu slēpošanas priekiem, pēdējo gadu kaprīzās ziemas kalnu slēpošanas piedāvātāju rindas paretinājušas. Kurzemes pusē mainīgajām laikapstākļu prognozēm vēl negrib padoties Lemberga hūte Ventspilī un vienīgi Milzkalns pie Tukuma ir uzticams sabiedrotais katru ziemu.

Latvijas slēpošanas kartē jau sen vairs nav atrodama Zviedru cepure un Jēkaba grava, nu tām Vidzemē pievienojies arī Kaķīškalns un Viešūra (Lido) kalns, kurš, nonākot krievu uzņēmēja rokās, pat neplāno veidot konkurenci netālajam Gaiziņam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latgalē vienīgais slēpošanas priekus, turklāt 220 metrus virs jūras līmeņa, piedāvā Egļukalns divdesmit minūšu brauciena attālumā no Daugavpils, bet lieliskais slēpošanas kalnu piecinieks meklējams Vidzemē – Žagarkalns un Ozolkalns pie Cēsīm, Siguldas pilsētas trase, Gaiziņš un Riekstukalns pie Baldones.

Lai gan sniegs un neliels sals mūs aplaimo jau trešo nedēļu, vairāki kalni, piemēram, Mežezers pie Pļaviņām, nesteidzas atvērt trases, jo, lai sasniegtu labu kvalitāti, nepieciešams tās papildināt ar mākslīgo sniegu.

Taču tā ražošana prasa lielu elektrības patēriņu, un, strauji pieaugot energoresursu cenām, jārīkojas taupīgi, jo visefektīvākā sniega pūšana iespējama mīnus 10–12 grādos, bet pagaidām tikai vienu nakti termometra stabiņš ir sasniedzis tik zemu atzīmi.

Pirmais slēpošanas sezonu jau 25. novembrī atklāja „Gaiziņš”. Kā pastāstīja šī atpūtas kompleksa vadītājs Juris Stradiņš, šajā nedēļas nogalē darbosies gan „Lielā Golgāta”, gan „Mazā Golgāta” trase, kameršļūkšanas un arī distanču slēpošanas trase divu kilometru garumā.

Arī Žagarkalnā lielākā daļa trašu jau atvērtas, un tur atgriežas pie pirmspandēmijas kārtības – laiks uz kalna nav jārezervē un biļetes arī iepriekšpārdošanā netiek tirgotas. Tomēr Milzkalnā un citviet tās izdevīgāk iegādāties internetā.

Šogad pacēlāju cenas pieaugušajiem ir no 17 līdz 20 eiro par divām stundām, bērniem – uz pusi lētāk. Precīzs darba laiks un cita svarīga informācija gūstama slēpošanas kalnu mājas lapās.

LVĢMC prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa turpmākās nedēļas līdz Ziemassvētkiem sola ļoti ziemīgas. „Nokrišņu būs daudz, līdz gadumijai vietām sniega sega sasniegs pat pusmetru, bet ekstrēmi zemas gaisa temperatūras nav gaidāmas un iespējami īslaicīgi atkušņi.” Viņa aicina baudīt ziemu tagad, jo saistībā ar klimata pārmaiņām pilnīgas pārliecības, ka ziemīgie laikapstākļi saglabāsies līdz februāra beigām, nav.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.