Džeida Simonsa uzskata, ka abas lielākās ASV politiskās partijas ir sarāvušas nācijas garīgo, kultūras, sociālo un rasu satvaru, kas jāatjauno.
Džeida Simonsa uzskata, ka abas lielākās ASV politiskās partijas ir sarāvušas nācijas garīgo, kultūras, sociālo un rasu satvaru, kas jāatjauno.
Publicitātes foto

Uz ASV prezidenta krēslu patiesībā “acis met” 1214 kandidātu 0

Valdis Bērziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Tuvojoties ASV prezidenta vēlēšanām 3. novembrī, galvenā uzmanība pievērsta abu lielāko politisko partiju kandidātiem – līdzšinējam prezidentam Donaldam Trampam un viņa demokrātu sāncensim Džo Baidenam, taču uz valsts galvas amatu pretendē vēl vairāk nekā tūkstotis kandidātu.

Šajā laikā nevar kārtot lietas kā parasti

CITI ŠOBRĪD LASA

ASV Federālajā vēlēšanu komisijā ir reģistrēti vēl 1214 kandidāti, kuri ar dažādu nopietnības pakāpi pretendē uz prezidenta amatu, atzīmē raidsabiedrība BBC.

Viņu vidū ir visdažādāko profesiju un sociālo slāņu pārstāvji. Džeida Simonsa ir bijusī skaistuma karaliene, profesionāla pianiste, kuras repertuārs sniedzas no Rahmaņinova līdz repam, ģimenes māte un iesvētīta mācītāja.

Viņa pati atzīst, ka ir neparasta kandidāte, taču piebilst, ka “šis ir neparasts laiks”. Viņasprāt, “šajā laikā mēs nevaram atļauties kārtot lietas kā parasti”.

“Es esmu cilvēktiesību aktīvista meita, un tēvs mani mudināja, redzot netaisnības, pajautāt sev, vai tev nevajadzētu iejaukties,” viņa saka. Par savu mērķi viņa uzskata veidot vienlīdzīgu pieeju iespēju izmantošanai, reformējot ekonomikas, izglītības un kriminālo tiesību jomu.

“Ir atbaidoši tērēt miljardiem dolāru prezidenta vēlēšanu kampaņai, ja vienīgās prasības kandidātam ir būt vismaz 35 gadus vecam, dzimušam ASV un dzīvojušam valstī vismaz 14 gadus,” uzskata Simonsa, iesakot tērēt naudu, lai palīdzētu cilvēkiem.

Viņasprāt, ticīgam cilvēkam nav automātiski jābūt konservatīvi noskaņotam. Koronavīrusa pandēmija ir sarežģījusi vēlēšanu kampaņu, ierobežojot masu saietus un liekot rīkot partiju konventus tīmeklī. Džeidai Simonsai kā neatkarīgai kandidātei lielākais izaicinājums ir vienkārši informēt cilvēkus par savu kandidatūru.

Būdama afroamerikāniete, viņa atzīst, ka ASV mediji, tajā skaitā afroamerikāņu ziņu vietnes, bieži atteikušies vēstīt par viņas kandidatūru. Slavenībām, piemēram, reperim Kanje Vestam, ir vienkāršāk. Par viņa kandidēšanu uz prezidenta amatu paziņoja vai visi ASV mediji, lai gan reperis pat nebija noformējis pieteikuma dokumentus.

Reklāma
Reklāma

Republikāņu un demokrātu kandidāti būs iekļauti vēlēšanu zīmēs visos štatos, bet neatkarīgajiem pretendentiem ir jāizpilda virkne dažādu papildu prasību, kas noteiktas pavalstīs.

Simonsas vārds būs vēlēšanu zīmēs Oklahomā un Luiziānā, bet vēl 31 štatā viņa ir reģistrēta kā ierakstāmā kandidāte, tas ir, ja vēlētāji paši ierakstīs viņas vārdu vēlēšanu zīmē, viņu izvēle tiks ieskaitīta.

Intervijā BBC Simonsa atzīst, ka visi apstākļi ir pret viņu, taču nezaudē cerību, ka varētu iekļūt Ovālajā kabinetā ja ne šogad, tad citreiz. Viņasprāt, abas lielākās ASV politiskās partijas ir sarāvušas nācijas garīgo, kultūras, sociālo un rasu satvaru, kas jāatjauno.

Kādā pasaulē mēs gribam dzīvot

Broks Pīrss izteicies, ka gribētu izveidot valdību, kas izprastu un novērtētu tehnoloģiju svarīgumu ASV nākotnei.
Publicitātes foto

Broks Pīrss vēl bērnībā kļuva pazīstams kā aktieris, 1996. gadā atveidojot ASV prezidenta dēlu komēdijā “Pirmais bērns”. Tagad viņš ir veiksmīgs uzņēmējs augsto tehnoloģiju jomā un, iespējams, kripto valūtas miljardieris. Viņš nolēmis iesaistīties kampaņā par prezidenta amatu, jo ir dziļi nobažījies par valsts stāvokli.

“Manuprāt, mums trūkst reālas nākotnes vīzijas. Kādā pasaulē mēs gribam dzīvot 2030. gadā? Kāds ir plāns? Kur mēs cenšamies nokļūt? Un apkārt es redzu galvenokārt dubļu mētāšanu, nevis tālejošu ideju izvirzīšanu. Tas biedē. Un man ir viedoklis, kas jādara,” apgalvo Pīrss.

Pēdējos gadus viņš bija nodevies labdarības projektam Puertoriko, kur viņa izveidotais fonds nesen atvēlējis vienu miljonu dolāru personiskās aizsardzības līdzekļu iegādei.

Jautāts, kādām vajadzētu būt Amerikas prioritātēm nākamajos četros gados, viņš ierosina valstij izbeigt “augsmi augsmes dēļ” un mērīt veiksmi ar panākumiem dzīves līmeņa, brīvību un personiskās apmierinātības jomā.

Pīrsu grūti iekļaut tradicionālos politiskos rāmjos. Viņš atbalsta marihuānas legalizāciju un nelikās pagodināts, kad tika iekļauts žurnāla “Forbes” bagātnieku sarak­stā, solot atdot savu pirmo miljardu dolāru labdarībai.

Viņš paudis stingru ticību personiskajai brīvībai un ir ziedojis republikāņu kandidātiem. Pīrss izteicies, ka gribētu izveidot valdību, kas izprastu un novērtētu tehnoloģiju svarīgumu ASV nākotnei.

“Man ir daudz gan liberālu, gan konservatīvu noslieču,” intervijā BBC atzīst Pīrss, mudinot mīties no vēstures un spert drosmīgu soli nākotnē. Federālās vēlēšanu komisijas dati liecina, ka viņš ir ieguldījis savā kampaņā 3,7 miljonus dolāru, kas pēc ASV standartiem ir nieks.

Viņa stratēģija ir iekļūt Baltajā namā, nevis uzreiz uzvarot prezidenta vēlēšanās, bet vispirms gūstot panākumus atsevišķos štatos. 39 gadus vecais uzņēmējs uzskata, ka laiks ir viņa pusē. Viņš esot saņēmis piedāvājumus kandidēt Ņujorkas štata un Minesotas štata gubernatora vēlēšanās.

Viņaprāt, neatkarīgajiem kandidātiem ir viena liela priekšrocība – viņiem nav jāpakļaujas partijas vairākuma nostājai, bet ir iespēja veidot savu vēlēšanu programmu patstāvīgi, uzsverot jomas, kas viņiem personīgi šķiet svarīgas.