Foto-Stock.xchng

Bērns nemierīgi guļ… Varbūt viņam ir spalīši?
 0

“Manam trīs gadus vecajam mazdēlam ir slikta apetīte, arī guļ nemierīgi – nemitīgi grozās, nospārda segu. Domājam, ka puikam varētu būt spalīši, tikai nesaprotam, kur viņš tos varēja dabūt, jo viņš vēl neapmeklē dārziņu. Kādi izmeklējumi jāveic, lai atklātu spalīšus?” 
Baiba Saliņa Rīgā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Lasīt citas ziņas

Atbild infektoloģe Ilze Bērziņa: “Ar spalīšiem var inficēties, piemēram, apmeklējot peldbaseinu, kurā peldas arī slims bērns. Inficētas var būt rotaļlietas, priekšmeti, kas aizskarti ar rokām, uz kurām bijušas spalīšu oliņas.

Spalīši parazitē resnās zarnas sākuma daļā. Mātītes dēj oliņas apkārt anālajai atverei, kas rada niezi, īpaši vakaros un naktī, tāpēc bērns guļ nemierīgi. Nereti par spalīšu klātbūtni var liecināt apetītes pasliktināšanās, vēdera sāpes un garastāvokļa maiņas. Bērni bieži vien šo vietu sakasa, un ar netīrām rokām infekcija ātri izplatās tālāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Spalīšus diagnosticē ģimenes ārsts vai pediatrs, paņemot iztriepi no anālās atveres rajona. Dažreiz to var atklāt arī pēc lielās vajadzības nokārtošanas, pamanot uz bērna fēcēm mazus tārpiņus. Seko ārstēšana ar iedarbīgiem recepšu medikamentiem. Pēc to lietošanas vēlams analīzes veikt atkārtoti, lai zinātu, vai parazīti iznīdēti pilnībā. Tā kā spalīšu dzīves ilgums ir viens divi mēneši, no tiem viegli tikt vaļā ar nosacījumu, ka bērns neinficējas no jauna.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.