Anatolijs Danilāns
Anatolijs Danilāns
Foto: Anda Krauze

VIDEO. Ārsts Anatolijs Danilāns: “Šis vīruss nav tāds, kas mūs noslaucīs no zemes virsmas!” 0

LTV raidījumā “4.studija” paviesojies Latvijā zināmais ārsts – gastroenterologs, pasniedzējs Anatolijs Danilāns. Viņš pastāstījis savu viedokli par jauno koronavīrusu, kā arī to, vai pret to līdz kādas “tautas metodes”.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Ukrainas galvenais izlūks palika dzīvs – detaļas, kā Kijivai izdevās izjaukt “Putina vilku suņa” atentātu pret Budanovu
Kokteilis
TESTS. Karstuma neatņemamais pavadonis… Ko par tevi var pateikt mīļākā saldējuma garša? 1
Lasīt citas ziņas

Raidījumā sākumā, sarunājoties ar tā vadītāju Inesi Vaikuli, Danilāns smejoties teic, ka ir visai grūti kaut ko paredzēt, it īpaši, ja runa ir par nākotni. Tajā pat laikā ārsts akcentēja, ka pārāk lielai trauksmei saistībā ar koronavīrusu ļauties nevajadzētu. “Šis vīruss nav tāds, kas mūs noslaucīs no zemes virsmas. Latvieši ir pārdzīvojuši daudz briesmīgākas lietas,” – teica Danilāns.

Tāpat sarunas laikā viņš minēja, ka latviešiem šobrīd vajadzētu nevis baidīties no bada vai tā, ka kaut kādi produkti pietrūks, bet tā dēļ, ka mājās tiek pavadīts daudz laika un nemitīgi tiek virināts ledusskapis un tā rezultātā cilvēki paradoksālā veidā pat varētu uzbaroties. Ārsts ieteica doties uz mežu staigāt, kustēties, uzņemt D vitamīnu pavasara saulē. Protams, neaizmirstot speciālistu ieteikumu par to, ka baros pulcēties gan nav vēlams arī tad, ja runa ir par pastaigām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Raidījuma vadītāja ārstam uzdeva jautājumu par dzirdēto versiju, ka koronavīrusam nepatīkot siltums un karstums, tāpēc daudzviet tiek ieteikts dzert tēju, nevis aukstu dzērienu. “Vīrusam ir vienaldzīga tēja – ar medu vai bez medus,” – smejas ārsts un piebilst, ka, ja tēja garšo, protams, ka to var dzert, taču cīņā ar vīrusu tā nepalīdzēs. To pašu Danilāns sacīja par citu “tautas metodi” – ķiploku ēšanu – arī tie nesaslimt ar jauno vīrusu nepalīdzēs.

“Klausiet to, ko stāsta infektologi, virusologi, ārsti un speciālisti!” – sacīja ārsts, minot, ka šie ieteikumi konkrētajā situācijā patiešām ir visefektīvākie.

Raidījumu “4.studija”, kurā viesojās Anatolijs Danilāns skaties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.