Foto: Shutterstock

VIDEO. “Esam kļuvuši par vilku izšaušanas lielvalsti, tas ir kauns!” Dzīvnieku aizstāvji cenšas panākt medību kvotu samazināšanu 127

Jau tika ziņots, ka saistībā ar strauji pieaugušo vilku uzbrukumu Latvijā, mednieki un lopkopji pieprasījuši palielināt medību kvotas. Un 1.februārī Valsts Meža dienests paziņoja, ka šī prasība tiek apmierināta un nomedījamo dzīvnieku skaits sezonā ir palielināts no iepriekšējiem 280 līdz 300 vilkiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Taču dzīvnieku aizstāvju biedrības ceļ trauksmi, paziņojot, ka Latvija visā Eiropā kļuvusi par vilku lielmedīšanas valsti un par to būtu jākaunas, vēstī “ReTV” veidotais sižets.

Latvijā visā Eiropas Savienībā ir garākā vilku medīšanas sezona – 8,5 mēneši. Pret to jau ilgstoši cīnās biedrība “Latvijas ainavas”, kas sižetā pauž ne tikai savu, bet arī citu dzīvnieku aizstāvju biedrību pārliecību – termiņš un kvotas ir jāsamazina.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Latvijas ainavas” valdes locekle Astrīda Notte uzskata, ka galvenais arguments esot piesardzības princips. “Populācijā struktūras izmaiņas ir jau vairāk nekā trešo gadu. Dzimst vairāk tēviņu. Tā ir tā lielā medību slodze, kas tiek uzlikta sugai. Līdz ar to, kaitējums tiek izdarīts ļoti nopietns – izjūk šī bara struktūra. Vilks nav bieds, mums ir jāmaina tā attieksme!”

Pret šo gan kategoriski iebilst lopkopji, kuru cīņa ar plēsējiem ikdienā ir jau ierasta lieta.

Aitkope Liene Cera-Kronberga no Madonas puses teic, ka katru vakaru ar drebošu sirdi ir jādomā – cik dzīvnieku atnāks mājās un vai vispār atnāks…

“Un tad ir jāiet skatīties tie briesmīgie skati. Labi, ja viņš vēl ir beigts un nemokās. Bet, ja viņš ir aizkosts… un vēl mokās? Tas ir humāni?

Vai jānonāk tik tālu, ka man ir jāaizved katrs noplēstais dzīvnieks šiem te “zaļajiem” parādīt? Lai saprastu, kāda ir reālā situācija?” – skeptiski vaicā aitkope.

Valsts Meža dienesta Medību nodaļas vadītājs Valters Lūsis sižetā skaidro, ka nav pārkāpti nekādi nosacījumi attiecībā uz vilku medībām. Viņš arī uzsver, ka kvotām ir jālīdzsvaro nodarītie plēsēju postījumi attiecīgajos reģionos. Viņš arī uzsver – nekādas negatīvas sekas uz populāciju medības šobrīd neatstāj.

Tikmēr biedrības “Latvijas ainavas” pārstāve uzsver, ka vispirms būtu jāizdara “mājas darbi”, nodrošinot to, lai vilki nevar uzbrukt mājlopiem: “Zemkopības ministrijai būtu jāiesaistās palīgā lauksaimniekiem un jāizveido aizsardzības mehānismi.

Žogi, arī suņu iegāde – viss tas taču ir risināms! Bet mēs iebilstam, ka tā visa dēļ… mēs esam kļuvuši par vilku izšaušanas lielvalsti. Tas ir kauns!”.

Tikmēr lopkopji uzsver – plēsējus nebiedē arī mājas sargi: “Ja vilks dienas laikā 200 – 300 metrus no mājas var atnākt un noplēst mājlopus, tā patiešām ir problēma!”.

Vairāk skaties ReTV veidotajā sižetā: