VIDEO. “Mans pirmais pasaules karš, nedaudz uztraucos…” absurda “TikTok” tendence pārņem Z paaudzi 0
Kamēr pasaules politiskā spriedze turpina pieaugt un daži runā pat par potenciālu Trešā pasaules kara iespējamību, Z paaudze uz šo draudu raugās pavisam citādi – ar modi un ironiju. Sociālajā vietnē “TikTok” šobrīd virmo absurda, bet virāli izplatījusies tendence ar nosaukumu “Ko es vilkšu, ja mani iesauks karā?”, kur jaunieši caur modes prizmu parāda savu gatavību iespējamam globālam konfliktam.
Ar mirkļbirku #WW3 apzīmētajos video satura veidotāji demonstrē apģērbu komplektus, ko viņi it kā vilktu, ja pēkšņi tiktu iesaukti karā. Tas tiek darīts ar teatrālu pārspīlējumu, ironiju un vizuāliem elementiem, kas balansē starp militāru estētiku un popkultūras ietekmētu glamūru.
Viena no trenda dalībniecēm ir Ņujorkas influencere Paulina, kura savā video demonstrē visdažādākos “kara tērpus” – sākot ar kamuflāžas kreklu un beidzot ar bikini, kas, pēc viņas teiktā, domāts, lai “novērstu ienaidnieka uzmanību”. Viņas tērpos iekļauti arī mini šorti, militāras jakas, saīsināti topi un pat iešļūcenes.
Tikmēr cita “TikTok” lietotāja Averija savu video komentē šādi: “Mans pirmais pasaules karš, nedaudz uztraucos…”v
Tajā jauniete demonstrē trīs komplektus, kas sastāv no mini svārkiem, zemas jostasvietas biksēm un tīkliņzeķubiksēm.
Komentētāji pauž sajūsmu un ironizē paši par savu paaudzi – “Mūsu paaudze ir jāizpēta”, “Gatavojies flirtam ar ienaidnieku” un “Mēs esam tik ne-nopietna paaudze. Man tas patīk” ir tikai daži no komentāriem, kas papildina šo ierakstu.
Ne mazāk aktīvs ir arī influencers Apsons, kurš saviem gandrīz diviem miljoniem sekotāju piedāvā savu “kara apģērbu komplektu” versiju – viņa video redzami saplēsti apģērbi, ķivere un uniformai līdzīgas detaļas, ko papildina melns humors un ironiski komentāri par “pirmo pasaules karu daudziem no mums”.
Lai arī šī tendence no malas šķiet absurda vai pat nejūtīga, tā iezīmē arī dziļāku sociālo parādību – Z paaudzes vēlmi “pārstrādāt” trauksmi un neziņu ar ironijas, humora un vizuālās pašizpausmes palīdzību. Šie video nav tikai joki – tie ir komentāri par paaudzes attieksmi pret varu, karu, nāvi un realitāti, kurā viņi spiesti dzīvot.