Latvijā
Sabiedrība

FOTO: Vīrieši cāļu kostīmos protestē pret ukraiņu olu produkciju Latvijā0


Uz Vanšu tilta pirms Ukrainas prezidenta ierašanās vīrieši cāļu kostīmos protestē pret ukraiņu olu produkciju
Uz Vanšu tilta pirms Ukrainas prezidenta ierašanās vīrieši cāļu kostīmos protestē pret ukraiņu olu produkciju
Foto: Karīna Miezāja/LA.LV

Uz Vanšu tilta pirms Ukrainas prezidenta ierašanās Rīgas pilī, divi vīrieši cāļu kostīmos protestēja pret ukraiņu olu produkciju Latvijā

Uz Vanšu tilta pie Rīgas pils divi vīrieši tērpušies mājputnu kostīmos protestēja pret ukraiņu olu produkciju Latvijā, novēroja LETA Foto.

Šodien Latvijā oficiālā vizītē ieradies Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ar kundzi Olenu Zelensku un oficiālā Ukrainas prezidenta un viņa kundzes sagaidīšanas ceremonija notika laukumā pie Rīgas pils.

Uz plakāta, kuru turēja baltā un dzeltenā cāļu kostīmā tērptie vīrieši, bija rakstīts “”OvoStar”, salmonella, korupcija”. Drīz vien pie abiem vīriešiem pienāca drošības dienesta pārstāvji un lūdza abus protestētājus pamest tiltu.

Ukrainas prezidents piketētājus, iespējams, neredzēja, jo kavējās uz oficiālo sagaidīšanas ceremoniju.

Vīrieši cāļu kostīmos protestē pret ukraiņu olu produkciju

Jau vēstīts, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) pieprasījis paskaidrojumus Tukuma novada domes priekšsēdētājam Ērikam Lukmanam (“Tukuma pilsētai un novadam”) par likumam neatbilstošas vienošanās noslēgšanu ar Ukrainas un Latvijas investoru grupas “OvoStar Union” pārstāvošo uzņēmumu “Gallusman”.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) skaidroja, ka 2018.gada 5.jūlijā Tukuma novada dome, apejot likumā noteikto izsoles kārtību, pieņēmusi lēmumu par vienošanās slēgšanu ar uzņēmumu, kas paredzēja, ka pašvaldība apņemas atsavināt pašvaldībai piederošos nekustamos īpašumus par labu konkrētam uzņēmumam, kā arī apņēmās par pašvaldības līdzekļiem konkrētam uzņēmumam uzbūvēt piebraucamo ceļu.

Taču vienošanās neatbilst ne Publiskas personas mantas atsavināšanas likumam, ne Ministru kabineta noteikumiem, jo pamatā pašvaldībai ir tiesības pārdot pašvaldības nekustamo īpašumu un piešķirt pašvaldības nekustamā īpašuma apbūves tiesības tikai izsolē.

VARAM arī norādīja, ka šā gada 8.augustā Lukmans vienpersoniski parakstījis papildu vienošanos ar uzņēmumu, kas paredz apbūves tiesību termiņa pagarināšanas svītrošanu, kā arī, iespējams, apzinoties domes pretlikumīgi pieņemto lēmumu, grozīja vienošanos, paredzot izsoli par minētajiem pašvaldības nekustamajiem īpašumiem un tiesības konkrētam uzņēmumam piedalīties izsolē.

No domes priekšsēdētāja pieprasīts rakstveida paskaidrojums par nodomu vienošanos slēgšanu ar ukraiņu investoru “OvoStar Union” pārstāvošo uzņēmumu SIA “Gallusman” par olu ražotnes izveidi. Lēmums pieņemts pērn jūlijā, un lielākās diskusijas domes sēdē raisījās par vienošanās punktu, ka rūpnīcas būvniecībai pašvaldība apņemas atsavināt par labu uzņēmumam divus zemesgabalus, jo daļa deputātu uzskatīja, ka pašvaldībai sākotnēji būtu jāpiešķir tikai apbūves tiesības, bet pēc solītā investīciju ieguldījuma varētu notikt arī atsavināšana. Tāpat daļa deputātu uzstāja, ka vienošanos var grozīt nevis konkrēta domes amatpersona, kas vienošanos parakstīs, bet visi deputāti, pieņemot lēmumu domes sēdē.

“Gallusman” līdzīpašnieks Arnis Veinbergs aģentūrai LETA stāstīja, ka ar Tukuma novada domi noslēgtās vienošanās atbilst gan normatīvo aktu prasībām, gan labas pārvaldības principiem. Pēc viņa sacītā, “Gallusman” pastāvīgi izjūt spiedienu un centienus plānotās ražotnes projektu “bremzēt” – gan ar ieinteresēto personu vēršanos dažādās valsts institūcijās pret projektā iesaistītajiem, gan publiskas mediju kampaņas veidā, kurā notiek centieni ne tikai diskreditēt projekta īstenotāja reputāciju, bet arī tiek noniecināts jaunās ražotnes potenciālais būtiskais pienesums Latvijas tautsaimniecībai.

LETA jau ziņoja, ka “Ovostar Union” ir apstiprinājis plānus izveidot Latvijā jaunu olu produkcijas ražotni, līdz 2026.gadam investējot tās izveidē vismaz 85 miljonus eiro un radot līdz 200 jaunu darbavietu. Ražotnes atrašanās vietai izskatīti vairāki varianti – Valkas, Tukuma, Ogres novadi.

Saistītie raksti

Ziņots arī, ka Latvijas olu ražotāji vērsās pie PVD un citām atbildīgām institūcijām, aicinot veikt ļoti nopietnas pārbaudes no Ukrainas importētām olām saistībā ar šogad uz Latvijas robežas četras reizes atklāto salmonellu Ukrainas importa olu produktos, tostarp vienā no reizē – olu baltuma pulverī.

Savukārt Ukrainas un Latvijas investoru grupas “Ovostar Union” uzņēmums “Ovostar Europe”, kas nodrošina “Ovostar Union” ražotās produkcijas izplatīšanu ES un Tuvo Austrumu valstīs, vērsies tiesībsargājošās iestādēs saistībā ar Latvijas publiskajā telpā izskanējušo, uzņēmuma ieskatā, nepatieso informāciju par Ukrainā ražotās produkcijas zemāku kvalitāti un atklātiem aicinājumiem patērētājiem neiegādāties šīs valsts produkciju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Izmeklēšanā atklāj, kā augsta ranga bankas darbinieks izkrāpis 100 000 eiro no uzņmēmuma
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Portālā LA.LV un kanālā “RīgaTV 24” būs skatāmas ģenerālprokura amata kandidātu debates
5 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1950. gada 5. jūnijā. Staļins atvēl Rīgai jaunu augstskolu
6 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Atklāti trīs jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet atveseļojies vēl 21 cilvēks
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Pandēmija kontrabandistus nebaida – cigarešu kontrabandas TOP “ķērieni” maijā
2 stundas
FG
Franks Gordons
Latvijā
Franks Gordons: No “sociālistiskās revolūcijas” – ne smakas. Visu izšķīra padomju tanki
12 minūtes
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Kam ir jānotiek, lai publiski paziņotu: “Visdraņķīgākie politiķi pelnījuši nāvi”
2 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Dzīve piespiež pārdot citādi. Kā mājražotāji pārvar krīzi
4 stundas