×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2014
Drukāt

45% Latvijas iedzīvotāju savu veselību vērtē labi un ļoti labi (1)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Kā labu un ļoti labu savu veselības stāvokli vērtē 45% Latvijas iedzīvotāju, noskaidrots Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) pērn veiktajā ienākumu un dzīves apstākļu apsekojumā.

Lai arī tikai 5,1% aptaujāto savu veselību raksturoja kā ļoti labu, lielākā daļa – 40% – respondentu to vērtēja kā labu un 38% – kā vidēju. Savukārt 13% savu veselības stāvokli raksturoja kā sliktu un 3,5% – kā ļoti sliktu. Šis pašvērtējums būtiski neatšķiras no rezultātiem, kas iegūti gadu iepriekš, skaidro CSP.

Vīriešu un sieviešu sniegtās atbildes attiecībā uz veselības stāvokļa pašvērtējumu nedaudz atšķīrās. Vīrieši savu veselības stāvokli vērtēja optimistiskāk nekā sievietes.

Visoptimistiskāk savu veselību vērtē jaunieši vecumā no 16 līdz 24 gadiem. 84% no tiem savu veselību novērtēja kā labu vai ļoti labu. Savukārt vissliktāk savu veselību vērtē iedzīvotāji pēc 65 gadu vecuma. 43% no viņiem savu veselību raksturo kā sliktu vai ļoti sliktu.

39% atbildēja, ka viņiem ir kāda hroniska slimība, ilgstoša kaites vai fizisks trūkums. Gadu iepriekš tādu bija 36%.

37% respondentu norādīja, ka veselības problēmas vismaz pēdējos sešus mēnešus ir traucējušas vai ierobežojušas viņu ikdienas aktivitātes mājās, darbā vai atpūtā. Tostarp 10% veselības problēma bija nopietna, bet 27% uzskatīja, ka ierobežojumi pastāv, bet tie nav tik izteikti.

Apsekojums liecina arī, ka veselības problēmu radītie ierobežojumi cilvēkiem krasi palielinās pēc 65 gadu vecuma. Tikai 24% respondentu pēc 65 gadiem apgalvoja, ka pēdējā pusgada laikā viņiem nav bijuši veselības problēmu radīti ierobežojumi, veicot ikdienas aktivitātes mājās, darbā vai atpūtā.

20% respondentu atzinuši, ka pēdējā gada laikā viņiem ir bijusi nepieciešamība veikt pārbaudi pie medicīnas speciālista vai ārstēšanos, bet tas netika izdarīts. Lielākā daļa jeb 60% iedzīvotāju ārstu neapmeklē naudas trūkuma dēļ. Otrs biežāk minētais iemesls ārsta neapmeklēšanai ir vēlme nogaidīt, līdz kļūs labāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Driz vispar vairs nebuus ko verteet, varees tikai uzrakstit, ka laimes stasts daudziem beidzies laimiigi, man nav naudas pat zaalem

Draugiem Facebook Twitter Google+