×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

58% Latvijas iedzīvotāju atbalsta ideju par valsts obligāto veselības apdrošināšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālā veselības dienesta izdotās Eiropas veselības apdrošināšanas kartes.

Veselības ministrija septembrī izskatīšanai valdībā pieteica likumprojektu, kas paredz Latvijā ieviest jaunu veselības aprūpes finansēšanas kārtību – valsts obligāto veselības apdrošināšanu, ko veidotu daļa no esošā iedzīvotāju ienākuma nodokļa, kā rezultātā valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi būtu sasaistīti ar deklarētajiem un nomaksātajiem nodokļiem. Lielākā daļa (58%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta ideju par valsts obligāto veselības apdrošināšanu (17% – noteikti jā; 41% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, oktobra beigās veiktais pētījums.

Salīdzinoši biežāk starp idejas par valsts obligāto veselības apdrošināšanu atbalstītājiem ir iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ienākumiem.

Trešā daļa (30%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neatbalsta ideju par valsts obligāto veselības apdrošināšanu (17% – drīzāk nē; 13% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk starp tiem, kuri pret ideju pauž negatīvu nostāju, ir cittautieši, nepilsoņi un iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem ienākumiem.

Desmitajai daļai (12%) aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 29.oktobra līdz 31.oktobrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+