×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

Ar kampaņu pret pašārstēšanos (2)

Foto - LETAFoto - LETA

No novembra līdz 1. decembrim Latvijā uzsākta informatīvā kampaņa “Dubults neārstē”, lai pievērstu cilvēku uzmanību dažādu aptiekā iegādājamo zāļu un uztura bagātinātāju sastāvam, to savstarpējai savietojamībai.

Ik dienu farmaceiti aptiekā saskaras ar gadījumiem, kad cilvēki, iepriekšējā vakarā TV saskatījušies kādas zāļu reklāmas, nāk uz aptieku, lai tās iegādātos, neizprotot to lietošanas vajadzību. Farmaceiti pat ir stāstījuši, ka nereti, piemēram, gados vecāki cilvēki, saka: “Nosaukumu neatceros, bet gribu nopirkt tās zāles, ko vakar rādīja TV.” Tāpat cilvēki bieži vien bezrecepšu zāļu vai uztura bagātinātāju iegādē paļaujas uz kaimiņu, radu, draugu ieteikumiem, nepārrunājot šo lēmumu ar farmaceitu vai ārstu.

Otra izplatītākā kļūda ir tā, ka cilvēki paši veido zāļu kombinācijas, lai ātrāk kļūtu veseli, piemēram, ja ir saaukstēšanās. Taču tas var novest pie zāļu aktīvās vielas pārdozēšanas, kas var ļoti negatīvi ietekmēt veselību. Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) prezidente Kitija Blumfelde brīdina, ka bez speciālista konsultācijas ārstēt sevi ir bīstami veselībai. Pirms tiek lietotas vairākas zāles, noteikti jāaprunājas ar farmaceitu vai savu ārstu.

Kampaņas “Dubults neārstē” ietvaros aptuveni 700 no 780 Latvijas aptiekām ir izvietoti informatīvie plakāti. Aptiekās ir pieejamas arī 140 000 kampaņas skrejlapiņas ar īpašu noplēšamu kuponu, kurā cilvēks var ierakstīt savus ikdienā lietojamos medikamentus un, nākot uz aptieku pēc citām zālēm, šo lapiņu uzrādīt farmaceitam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Atceliet maksu un nedēļām garo rindu par Arsta apmeklējumu un nebūs nekādu pašārstēšanos.

  2. informatīvā kampaņa Atbildēt

    “Vai tu, slimnieciņ, šodien dakteri, farmaceitu un pūšļotāju jau pabaroji?”

Draugiem Facebook Twitter Google+