×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. jūnijs, 2014
Drukāt

“Veselības centra 11” ārstus izliek uz ielas (6)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

“Veselības centru 11”, kas atrodas Rīgas centrā, Mednieku ielā 11 šodien agri no rīta ieņēma Rīgas Domes noalgota apsardzes firma. Ģimenes ārsti, kas devās uz darbu, ēkā tika ielaisti pa vienam, un viņiem likts savākt nepieciešamās mantas, un ātri atstāt telpas, jo tās esot avārijas stāvoklī.

“Mēs bijām šoka stāvoklī, nemaz nerunājot par pacientiem, kuri gaidīja rindā pie sava ārsta. Kādai pacientei cienījamos gados pat kļuva slikti, ” pastāstīja ģimenes ārste Daina Lustika.

Mednieku ielas 11. namam jau bijušas četras ekspertīzes, bet to rezultāti nav publiskoti. Nevienā dokumentā nav atzīts, ka ēka ir avārijas stāvoklī un no tās jāevakuē cilvēki.

Par konfliktu starp ārstiem un Rīgas domi jau tika ziņots šā gada februārī, kad pašvaldības amatpersonas no Labklājības departamenta pie ēkas ārdurvīm sarīkoja preses konferenci, lai paziņotu, ka kopš 2011. gada mediķiem vairs nav likumīgu tiesību lietot minēto ēku, jo ir beidzies starp “Rīgas namiem” un “Veselības centru 11” noslēgtais nomas līgums. “Rīgas nami” vēstulē lūdz ģimenes ārstiem līdz 1. februārim labprātīgi atstāt telpas, jo kopš 2011. gada vasaras viņiem sakrājies 64 tūkstošu eiro liels telpu īres parāds.

Taču paši ārsti uzskata, ka parāda nav, jo, kā sacīja daktere Lustika, no saviem nopelnītajiem līdzekļiem ēkas fasādes remontā viņa kopā ar kolēģiem ieguldījuši 70 000 eiro. Šī summa pēc likuma jāierēķina nomas maksā, situāciju skaidroja ārstu advokāts.

Ģimenes ārsti ar prasību ir vērsušies tiesā un 16. jūnijā paredzēta pirmā tiesas sēde. Bet pa to laiku mediķi jau izlikti no telpām un patlaban pārvākušies uz Bruņinieku ielu 8. Pacienti par to ir informēti. Taču pastāv bažas par slimnieku datu drošību, jo ambulatorās kartes joprojām atrodas ieņemtās ēkas reģistratūrā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Loģisks gājiens no Rīgas domes puses. Kā lai savādāk piepilda telpas 1.slimnīcā, ja nerīko reketu pret ārstu praksēm ne tikai VC 11, bet arī citām Rīgas centrā izmitinātām.

  2. 5. bērnu poliklīniku un bērnu zobārstniecības poliklīniku šie ar jau iznīcināja. Tagad bērni jāved pie ārsta nepiemērotās telpās bij. 1. slimnīcā: šauri, mazi gaiteņi zemiem griestiem, kur visi baciļi koncentrēti krājas, ar ratiem iebraukt nevar, jo priekšā uzreiz kāpnes. Maitas!

  3. Manuprāt,ārstu izlikšana no šīm telpām,vēl pirms tiesas lēmuma, ir nelikumīga.

  4. Toties tad, kad Rīgas prokuratūrai Dzirnavu ielā griesti krīt uz galvas, nevienam nav nekāda daļa

  5. Turpat blakus, Dzirnavu ielā ir daudzstāvu dzīvojamais nams, kuru pirms vairākiem gadiem Rīgas dome pārdeva kādai firmai. Tagad tas pārvērsts par graustu – faādei priekšā piekārta lupata, bet aiz tās – drupas! Un šādi var nolaist labu ēku ekskluzīvā jūgendstila rajonā!

  6. Ja kāds naudasmaiss iekārojis namu labā vietā, tad avārijas stāvokli safabricēs. Diemžēl daudziem pacientiem, kuru ģimenes ārsti strādāja šajā veselības centrā, nokļūšana Bruņinieku ielā ir ļoti neērta.

Draugiem Facebook Twitter Google+