×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2014
Drukāt

Bērnu slimnīcas glābējsilītē piektdien ielikts puisītis (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Bērnu slimnīcas glābējsilītē piektdienas pēcpusdienā ielikts puisītis, tādējādi kopumā šajā glābējsilītē atstāti 20 bērni, informēja Bērnu slimnīcas pārstāve Romēna Namniece.

Mazulis atstāts ap plkst. 14.15.

Bērna svars ir 2,900 grami, bet garums 50 centimetru, pēc pirmreizējās apskates puisītis ir praktiski vesels. Kopā ar mazuli tika atstāta informācija, ka viņš dzimis 17.jūnijā.

Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas, šobrīd rit visu nepieciešamo dokumentu sakārtošana.

Glābējsilīte  ir īpaša vieta, kur bez kameru vai apsardzes uzraudzības iespējams anonīmi atteikties no sava mazuļa. Projekta īstenotaji uzsver, ka glābējsilīte ir tikai pēdējais variants, ja tik tiešām nav citas izejas. Pie “Baby Box” durtiņām visās vietās Latvijā ir lasāma informācija par to, kur meklēt praktisku un emocionālu palīdzību, lai rastu iespēju palikt kopā ar savu mazuli.

Glābējsilītē ievietotais mazulis iegūst atradeņa statusu, kas ļauj uzsākt tūlītēju adopcijas procesu. Atradeņa statuss tiek piešķirts, ja glābējsilītē atstātais bērns nav meklēšanā, nav zināmi bērna vecāki, bērnam nav nodarīti miesas bojājumi, kā arī nav nekādas informācijas par bērna identitāti. Bērna bioloģiskie vecāki 6 mēnešu laikā pēc mazuļa ievietošanas glābējsilītē var vērsties bāriņtiesā ar vēlmi atgūt mazuli.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tam jābūt Jānim Atbildēt

    Lai viņam rodas labi latviešu vecāki !

Draugiem Facebook Twitter Google+