×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Ērglēnietei Zanei veikta plaušu transplantācija (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ērglēnietei Zanei Lazdiņai, kura ar Latvijas iedzīvotāju atbalstu 15. aprīlī devās uz Vīnes klīniku Austrijā, jau veikta septiņas stundas ilgā plaušu transplantācijas operācija,tā bijusi veiksmīga un nu priekšā atveseļošanās periods, savā Twitter kontā ierakstījis kardiologs Andris Skride, kurš jauno sievieti pavadīja uz klīniku.

Jau vēstīts, ka Zanes plaušu transplantācijai nepieciešamā summa saziedota nepilna mēneša laikā. Nauda februāra otrajā pusē pārskaitīta Austrijas klīnikai Vīnē, un Zane iekļauta plaušu donoru gaidīšanas rindā.

LTV ziņoja, ka bez plaušu transplantācijas Zane dzīvotu ne ilgāk kā pusgadu. Gan sievietes mamma, gan viņas ārstējošais ārsts izsaka pateicību visiem, kuri atbalsta Zani grūtā brīdī un aicina turēt īkšķus, lai operācija izdotos un lai trešdienas rīts nāk ar labām ziņām.

Jau vēstīts, ka pirms trim gadiem ārsti 32 gadus vecajai Zanei no Ērgļu novada atklāja retu slimību — pulmonālo arteriālo hipertensiju — sindromu, ko raksturo asinsspiediena paaugstināšanās plaušu artērijās. Slimība triju gadu laikā ir progresējusi tik strauji, ka vienīgais ceļš, kā palīdzēt jaunajai sieviete, ir plaušu transplantācija, kas ir jāveic iespējami drīz.

Operācijas izmaksas ir 120 000 eiro. Lai rastu dzīvības glābšanai svarīgās operācijas līdzfinansējumu no valsts puses, Zane vērsās Nacionālajā veselības dienestā, taču šī gada 21. janvārī saņēma vēsti, ka valsts atsakās līdzfinansēt viņas plaušu transplantāciju. Tāpēc Zane vērsās pie sabiedrības, lūdzot ikvienu līdzcilvēku ziedot kaut minimālu naudas summu, lai viņu glābtu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Paldies dievam , lai tas viņai vienmēr BLAKUS STĀV !

  2. Liels prieks par Zani!:)) Zane – ātrāku Tev izveseļošanos, Tu esi liels malacis, cīnītāja!! Lai Tev viss izdodas!!!:))
    P.S. Man prieks, ka arī es varēju dot savu artavu, kaut nelielu, bet kopā mēs visi varam daudz!:))

  3. Viss būs labi,lai veicas!

Draugiem Facebook Twitter Google+