×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Karsta karkadē tēja paaugstina asinsspiedienu, auksta – pazemina

Foto - Fotolia © steinerpictureFoto - Fotolia © steinerpicture

“Man uzdāvināja hibiska tēju. Vai varu būt pārliecināta, ka tā nepaaugstina asinsspiedienu? Man ir 89 gadi, dzeru zāles tā pazemināšanai. Cik daudz šīs sausās drogas ieteicams izmantot 250 ml krūzītei?” GUNDA BALODE JELGAVĀ

Hibiska tēja, ko Latvijā dēvē par karkadē tēju, jau no dabas ir piesātināta ar antioksidantiem, tāpēc labvēlīgi ietekmē gan sirds veselību, gan visu organismu. To var iegādāties pārtikas veikalos, savukārt aptiekās šo tēju nepārdod. Taču tas nemazina hibiska nozīmi, jo arī, piemēram, zaļā tēja, kam piemīt vērtīgas īpašības, nav aptieku prece.

“BENU” aptiekas farmaceits Vitālijs Mitrohins uzsver, ka cilvēkiem ar asinsspiediena problēmām tomēr jāpatur prātā, ka karsta karkadē tēja paaugstina asinsspiedienu, savukārt auksta – pazemina. Tēja satur P vitamīnu, kas novērš kapilāru sausumu un stiprina asinsvadu sieniņas. Tā labvēlīgi ietekmē arī zarnu traktu.

Pagatavošanu var atstāt katra paša ziņā – tas drīzāk ir garšas jautājums, bet 250 ml dzēriena pagatavošanai ieteicamas nepilnas divas tējkarotes karkadē tējas lapiņu, ko karstā ūdenī vāra 3–5 minūtes. Ja tā šķitīs par stipru vai par skābu, zināsiet, ka nākamreiz ūdens vajag vairāk vai arī sarkano ziedlapiņu – mazāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+