×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Invalīdu biedrība iebilst pret sabiedriskā transporta pasažieru identifikācijas maiņu

invalids

Biedrība “Invalīdu tiesību aizsardzības centrs” atklātā vēstulē iebilst pret iecerētajām pārmaiņām sabiedriskā transporta pasažieru identifikācijā, aģentūru LETA informēja biedrības priekšsēdētājs Mārtiņš Neibults-Miebolts.

Biedrība norāda, ka iecerētās izmaiņas var pasliktināt cilvēku ar invaliditāti stāvokli, radot papildu apgrūtinājumus sabiedriskā transporta izmantošanā. “Pilnībā atbalstām Labklājības ministrijas viedokli, ka pasažieru uzskaites un identifikācijas sistēmas maiņa nedrīkst radīt papildu izdevumus un apgrūtinājumus personām ar 1. un 2.invaliditātes grupu un bērniem ar invaliditāti, kurām saskaņā ar Invaliditātes likumu ir tiesības bez maksas izmantot Latvijas teritorijā visu veidu sabiedrisko transportu, izņemot aviotransportu, taksometrus un pasažieru pārvadājumus pa iekšējiem ūdeņiem,” informē Neibults-Miebults.

Ja invalīdi būs spiesti izmantot pasažieru identifikācijas sistēmu, tad tas iedzīvotājiem varot draudēt ar dažādām traumām sabiedriskā transporta svārstīgās kustības dēļ. Jau tagad, transportam kustoties, cilvēki ar invaliditāti ir krituši, lauzuši ribas un guvuši citas traumas, apdraudējuši savu veselību un dzīvību, norāda biedrības valdes priekšsēdētājs.

Kā biedrībai pieņemams rīcības variants tiek norādīts nelikt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām izmantot pasažieru identifikācijas sistēmu.

Vēstule nosūtīta Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai (V), Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V), Pārresoru koordinācijas centra vadītājam Pēterim Vilkam un labklājības ministram Uldim Augulim (ZZS).

Kā ziņots, valdībā iesniegti noteikumu grozījumu projekti par braukšanas maksas atvieglojumiem, kas paredz, ka personām ar pirmo vai otro invaliditātes grupu, personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, kā arī bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un politiski represētām personām nāksies sabiedriskā transporta biļeti iegādāties par pilnu maksu un braukšanas izdevumus kompensēs Satiksmes ministrija no valsts budžeta.

Kompensācija notikšot bezskaidras naudas veidā saskaņā ar sabiedriskā transporta pakalpojuma apmaksu, savukārt pasažieriem transporta pakalpojuma apmaksai jāizmanto tāds maksāšanas līdzeklis, kas ir saistīts ar tādu iestāžu norēķinu kontu, kas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā piedalās noguldījumu garantiju fondā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+