Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
6. jūnijs, 2014
Drukāt

Jūnijā jāvāc avenāju, upeņu un vīgriežu lapiņas. Zāļu sievas padomi

Foto: fotolia.comFoto: fotolia.com

Šogad dabā viss sācies daudz agrāk, uzsver zāļu sieva Inta Dora, kura jau maijā beigās sākusi vākt dažādus augus, ko parasti dara jūnijā, bet ap Jāņiem ir “visa laba Jāņu zāle” dažādām tējām.

Jūnija sākumā, kamēr pļavas puķes pārāk intensīvi nezied, var vākt, piemēram, jaunās upeņu un avenāju lapiņas. Tās ir bagātas ar vitamīniem. Tāpat arī vīgriežu lapiņas. Šāda tēja noderēs labākam miegam. Ravējot, piemēram, var vākt vārpatu un pieneņu saknītes.

Inta Dora uzsver, ka vajadzētu uzmanīties no velnarutka, jo tas ir ļoti indīgs augs, kas parasti aug dīķu, grāvju un upju malās, tam pa ūdens virsu peld skaisti sakneņi. Velnarutks izskatās pēc ziedoša burkāna vai suņuburkšķa.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (9)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Iedzīvotāji krīt uz ielām un lauž kaulus, pat vaiga kauluAizvadītajā diennaktī mediķu redzeslokā nonākuši vairāki iedzīvotāji, kuri guvuši dažādas traumas, krītot uz slidenām ielām.
Draugiem Facebook Twitter Google+