Mobilā versija
+6.9°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
6. jūnijs, 2014
Drukāt

Jūnijā jāvāc avenāju, upeņu un vīgriežu lapiņas. Zāļu sievas padomi

Foto: fotolia.comFoto: fotolia.com

Šogad dabā viss sācies daudz agrāk, uzsver zāļu sieva Inta Dora, kura jau maijā beigās sākusi vākt dažādus augus, ko parasti dara jūnijā, bet ap Jāņiem ir “visa laba Jāņu zāle” dažādām tējām.

Jūnija sākumā, kamēr pļavas puķes pārāk intensīvi nezied, var vākt, piemēram, jaunās upeņu un avenāju lapiņas. Tās ir bagātas ar vitamīniem. Tāpat arī vīgriežu lapiņas. Šāda tēja noderēs labākam miegam. Ravējot, piemēram, var vākt vārpatu un pieneņu saknītes.

Inta Dora uzsver, ka vajadzētu uzmanīties no velnarutka, jo tas ir ļoti indīgs augs, kas parasti aug dīķu, grāvju un upju malās, tam pa ūdens virsu peld skaisti sakneņi. Velnarutks izskatās pēc ziedoša burkāna vai suņuburkšķa.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+