×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. marts, 2017
Drukāt

Kā jaunieši vērtē latviešu valodas pozīcijas Latvijā? “LA” aptauja (42)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kristaps Ķilkuts (26): “Tā kā strādāju jomā, kur ļoti daudz krieviski runājošo, pieklājības pēc visai bieži piekāpjos un turpinu sarunu krieviski. Tomēr neiespring­stu – ja kādu vārdu krieviski nezinu, pasaku to latviski. Ikdienā, saņemot kādus pakalpojumus, gan ne reizi neesmu bijis spiests pāriet uz krievu valodu. Manuprāt, lai stiprinātu latviešu valodas nozīmi, vispirms būtu jābūt stingrākai nostājai pret to, kādā līmenī to lieto mūsu deputāti un ierēdņi. Visām amatpersonām Latvijā jārunā valsts valodā. Valsts valodas centram jāsasparojas, jāizskauž mīkstčaulīgā attieksme.”

Linda Leimane (22): “Tā kā krievu valodu nezinu, bet pēdējo gadu dzīvoju Vecmīlgrāvī, kur ir ārkārtīgi krieviska vide, man ir ļoti lielas problēmas. Es te jūtos pilnīgi sveša. Bieži vien, kad veikalā kaut ko pavaicāju pārdevējām latviešu valodā, viņas nesaprot pilnīgi nevienu manu vārdu. Šobrīd apmeklēju aukļu kursus, kur apmācība vienā grupā notiek divās valodās – latviski un krieviski. Tas ļoti apgrūtina mācību procesu. Strādāju ģimenes uzņēmumā, jo atrast citu darbu bez krievu valodas zināšanām ir neiespējami. Latviešu valodai Latvijā būtu jābūt prioritātei, bet realitātē ir tieši otrādi. Darba devējiem neinteresē, ka darbinieks nerunā latviski, toties neņem darbā latviešus, kas neprot krievu valodu.”

Agate Sermoliņa (19): “Ikdienā ļoti jūtams krievu valodas spiediens. Centos atrast darbu, kurā būtu pēc iespējas latviskāks kolektīvs, taču neizdevās. Patlaban gan mani kolēģi, gan priekšniece ir krievvalodīgie, tāpēc esmu spiesta sazināties ar viņiem krieviski. Bet šeit ir Latvija un pieklātos runāt latviešu valodā, tāpēc vismaz valsts pārvaldes līmenī šajā ziņā jārāda piemērs. Kaut kas ir jāmaina, lai cilvēkiem valsts būtu kaut kas vairāk par vārdu Latvija. Tad arī mainīsies attieksme pret valodu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. KĀ TĀDUS DĒVĒ,KAS NESAPROT UN NERUNĀ- VAIRĀK KĀ PUSGADSIMTU DZĪVOJOT LATVIJĀ?….

 2. Prieks par Jums latviešu meitenes un zēni,ka esat gudri un izprotat latviešu valodas būtību-Latvijā valsts valoda -LATVIEŠU! Paldies,karunajiet ar nezinišiem latviešu mēlē-PAREIZI-lai mčas,jā nē,tad,lai pērk biļeti,kur runā krieviski,bet Latvijā dzīvojot pusgadsimtu varēja iemācīties.
  Dievs,svētī Latviju! Runāsim savā zemē TIKAI LATVISKI!

 3. ja tautai ,tāpat kā cilvēkam jābūt pašlepnumam un pašapziņai ,ja tā nav tad noteikti viņš tiks apcelts un izmantots

 4. veikalā nevar strādāt, ja nezin latviešu valodu,
  katrs šāds gadījums ir jāsoda,
  krievu šovinisms aug augumā..

  • Visefektīv
   ākā iespēja ir tevi kastrēt!

  • šitais džeks pretendē uz to, ka viņš šeit visus apsauks un sarās:)

  • lai varētu dzīvot Latvijā, jāmāk latviešu valoda
   šeit nav padomju savienība, krievu valodai nav priviliģēts statuss,
   runāt klientiem ērtākā valodā nav realizējams projekts, jo tad būtu jāmāk ukraiņu, poļu, lietuviešu uc valodas
   obligāta ir vienīgi Valsts valoda, citas valodas var nezināt, arī klienti, starp citu

   • Ну что вам ответить, принципиальный вы наш? Вы просто дурак. С таким подходом к бизнесу, вы разоритесь очень и очень быстро.

 5. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 6. Patīkami lasīt, ka jaunieši aizstāv latviešu valodu. Ja to darītu visi latvieši Latvijā, varbūt šodien izskatītos citādi. Nedomāju, ka valdība kaut ko mainīs. Gaidīsim vēlēšanas

 7. Atceros savus jaunības gadus, kad arī meklēju darbu un strādāju visu iespējamo, lai tikai naudu nopelnītu, bet vienmēr priekšniekiem teicu, ka krievu valodā nerunāšu. Manas karjeras izaugsmei tas netraucēja. Gluži otrādāk – ar šādu attieksmi nokļuvu vidē, kur visiem bija vienalga – runā latviski, angliski, krieviski, vāciski, ja negribi, nerunā vispār…paŗis gadus strādāju, sapelnīju kārtīgu naudu un tik un tā aizgāju prom no tā darba, jo krievi bija apnikuši, visu laiku čīkstēja, ka es latviski nerunājot. Tagad vadu pats savu uzņēmumu un ar tiem, kas nemāk runāt latviski neiesaistos nekādās biznesa sarunās. Cita lieta ir eiropas klienti, kas runā vācu vai angļu, bet ar “krifelēm” nekad. Biznesā veicās un man tā krievu valoda pilnībā nav vajadzīga. Arī ja kāds pakalpojums nepieciešams – ja cilvēks paceļot klausuli saka “da” un nemāk latviski, tad uzreiz – visu labu.

  • Vecais students 2 Atbildēt

   Ups, pārteicos nedaudz – klienti čīkstēja, ka krieviski nerunājot un sūdzējās visu laiku šefiem, bet tā kā es strādāju kārtīgi, tad tas bija pārāk mazs iemesls, lai mani atlaistu.

  • Pārteicos nedaudz, nepatika, ka krieviski nerunājot…..visu laiku sūdzējās šefiem. 😀

 8. Ar krieveļiem var labi saprasties runājot vāciski,viņi uzreiz saprot kas ir Butterbrot,Rucksak,Zeitnot,Landschaft un putin kaputt !

  • Алё-гараж-что это ещё за lrieveli?или ты хочешь-чтоб вас лабритами называли?ну без проблем:)

   • Nemākam mēs izlasīt šo tavu dīvaino alfabētu – raksti krievijas saitos, tur mācēs izlasīt. 😀 😀
    Ja nē, paprasi lai kāds uzraksta latviski tavu domu graudu.
    Bet ja nav neviena tāda blakus, tad iedod savu konta nr. nosūtīšu naudiņu latviešu valodas ābeces iegādei 😀 😀

    • Не можешь, сука, не читай и не пиши комментариев! И помощь твоя не нужна, без тебя обойдёмся.

     • uķi puķi, šitiem vienu lopu vagoniņu un uz Sibīriju projām!
      tur ir brīnišķīģi dzīves apstākļi un neviens neliek mācīties netīkamu valodu!

  • Ах ты ворюга, лабритышь недоделанный! Ты вор, не забыл?! Твоё место в тюрьме. Прекрати воровать чужие ники, курва!

 9. Un Lindai Leimanei – ir tāda iestāde, kā Valsts valodas centrs, kur jūs varat iesniegt sūdzību par ārzemniekiem-pārdevējiem un neadekvātiem kursiem, kuros nodarbības nez kāpēc notiek svešvalodā. Ja gribat dzīvot Latvijā, nevis Vecmilgrāvi, ir jācīnās par to. pats par sevi nekas nenotiek.

  • Да, да! Стучите да обрящете! Нацию доносчиков выращиваете?

   • Stukačš ir krievu jēdziens, radies krievijā un pilnībā attiecināms uz krievu kultūru. Ziņošanai par likumpārkāpumiem un noziegumiem un rūpēm par likuma ievērošanu nav nekāda sakara ar ar jūsu kultūru. Bet jums, augušam “krievu šansona” ( ir nu gan izgudrots nosaukums) un GULAGA kultūrā to nesaprast.

 10. Un Lindai Leimanei – ir tāda iestāde, kā Valsts valodas centrs, kur jūs varat iesniegt sūdzību par ārzemniekiem-pārdevējiem un neadekvātiem kursiem, kuros nodarbības nez kāpēc notiek svešvalodā. Ja gribat dzīvot Latvijā, nevis Vecmilgrāvi, ir jācīnās par to.

 11. Interesanti, ka mīkstčaulīgais Kristaps ķilkuts, kurš savu mīkstčaulību sauc par “pieklājību”, pieprasa “stingru” nostāju no deputātiem un ierēdņiem, kuri ir nākuši no tādiem pašiem “pieklājīgiem” ķilkutiem un to pašu piepras no tautas. ķilkut, kamēr pats būsi mīkstmiesis, tikmēr arī dzīvosi kā mīkstmiesis.

 12. Krievu valodai Latvijā piemīt niknas nezāles -usnes,vārpatas- īpašības. Iespiežas,kur vien var un grūti apkarojamas.

 13. Runajot latviski, krievi pāriet uz latviešu valodu bez problēmām. Vienkāršī runājiet. Tās arī visa māksla.

 14. LATVIESHI VIENKARSHI IR STULBA TAUTA.

 15. Nevienam latvietim Latvijā nav jābūt spiestam ar kādu , vai tas ir veikalā, uz ielas, darbā ar priekšnieku vai darba kolēģiem, runāt citādi kā tikai latviski. Krieviski runājošiem ir jāuztraucas par to, ka viņi nevar vai negrib sazināties valsts valodā – latviski.
  Latvieši, būsim vienkārši stingrāki savā nostājā attiecībā uz valsts valodu. Runāsim latviski! Sargāsim savu valodu! Neviens cits to mūsu vietā nedarīs!

  • Ну так -какой привет,такой и ответ:(

   • Nemākam mēs izlasīt šo tavu dīvaino alfabētu – raksti krievijas saitos, tur mācēs izlasīt. ? ?
    Ja nē, paprasi lai kāds uzraksta latviski tavu domu graudu.
    Bet ja nav neviena tāda blakus, tad iedod savu konta nr. nosūtīšu naudiņu latviešu valodas ābeces iegādei ? ?

  • Рот зашейте себе и вообще не говорите ничего! Всем только лучше будет. Меньше мудаков будут выражать свои мысли вслух.

 16. Labāk gan runāsim LATVIEŠU VALODĀ vai KRIEVU VALODĀ, attiecīgi, kurā valstī esam nokļuvuši – Latvijā vai Krievijā !!!
  ——————–
  LATVISKI vai KRIEVISKI var, piemēram, sievu audzināt. 🙂

 17. Likums ir likums,bet dzīve ir dzīve.Var pieńemt likumu,lai visi pārvietojas uz vienas kājas,bet tālu tiksi?

 18. Likums ir likums,bet dzīve ir dzīve.Var pieńemt liku,lai visi pārvietojas uz vienas kājas,bet tālu tiksi?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+