×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. novembris, 2013
Drukāt

Kādēļ caurvējš atpūš sāpes? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Nokļūstot caurvējā, man parasti sāk sāpēt zobi, kaut gan tie ir salaboti. Kas tā varētu būt par vainu?

Vispirms vajadzētu vēlreiz apmeklēt stomatologu, lai pārliecinātos, vai mutes dobumā patiešām viss ir kārtībā. Ja tur nekāda vaina neatklājas, iespējams, nepatīkamās mokošās lēkmjveida sāpes izraisījis sejas trīszaru nerva iekaisums, kura ārstēšana jāuztic neirologam. Dažkārt jāapmeklē ausu, kakla un deguna ārsts, jo nereti šī liga pavada deguna blakusdobumu iekaisumu.

Sāpes rodas, jo tūskas dēļ ir sašaurinājušās atverītes, pa kuru trīszaru nervs nāk laukā no galvaskausa. Reizēm tā iekaisums mēdz rasties pēc galvas traumas, skaidro neiroloģe Inese Blumberga.

Trīszaru nerva sāpes var izprovocēt ne tikai caurvējš, bet arī stomatoloģiskas procedūras, piemēram, zobu kanālu pildīšana, implantu likšana, tāpat zobu tīrīšana, karstu un aukstu ēdienu baudīšana, pat bārdas skūšana.

Reizēm sāpes uzliesmo bez īpaša iemesla un slikti padodas ārstēšanai. To ilgums atkarīgs no tā, kurš zariņš kurā vietā skarts.

Lai iekaisums neizplatītos tālāk, uz sejas nekādā gadījumā nevajadzētu likt sildošas kompreses.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vasarā no kondicionieriem dabūju trīszaru nerva iekaisumu (strādāju pārtikas veikalā). Pirms tam arī ziemā un rudenī mēdzu apsaldēt trīszaru nervu (ir jāiet iekšā aukstuma kamerās, kur dzesētāji pūš auksto gaisu).

    Ārstējos ar FINLEPSINU, taču pēc 3 nedēļu ilga kursa līdz galam neesmu izārstējusies, un tāpēc ģimenes ārste nosūtīja pie neirologa un LORa.
    Sākumā domāja, ka ir vidusauss iekaisums (temperatūra 37.0), bet tomēr nē, tas ir trīszaru nervs (1. un 2. zars). Tagad izrakstīja NEURONTIN un XEFO RAPID tabletes.

    Neirologs pateica, ka NEDRĪKST ATRASTIES SAULĒ, vajag vilkt siltu cepuri, lai trīs zaru nervs visu laiku būtu siltumā (tas nenozīmē, ka drīkst ar kaut ko papildus sildīt !!!!!!!!!!). Neirologs iesaka mainīt darba vietu, jo no trīszaru nerva nav tik viegli atbrīvoties un tas liks par sevi atcerēties visu dzīvi (pie katra caurvēja un aukstuma tiks apsaldēts), tāpēc jāizvairās no caurvēja un aukstuma.

Draugiem Facebook Twitter Google+