×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2014
Drukāt

Āfrikas cūku mēris nav bīstams cilvēkiem (2)

Foto-LETAFoto-LETA

No saslimšanas ar Āfrikas cūku mēri mums nav jābaidās – lai gan vīruss ir patogēns, cilvēki ar to neinficējas.

Vīruss ir ļoti izturīgs un ilgi saglabājas sālītā un saldētā gaļā, taču iet bojā tiešos saules staros un termiskā apstrādē. Latvijas Ārstu biedrības vadītājs Pēteris Apinis mierina, ka tādējādi infekciju var iznīdēt, bet desās, cīsiņos un gaļas konservos šā vīrusa vispār nevar būt. Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti iesaka nepirkt gaļu un tās produktus nereģistrētās tirdzniecības vietās.

Ja tomēr iegādāta mājās kauta dzīvnieka gaļa, kas nav laboratoriski pārbaudīta, tā jāsadala pēc iespējas mazākos gabalos un termiski jāapstrādā, lai gaļas iekšējā temperatūra sasniegtu līdz pat +71 °C un pēc tam tiktu karsēta vismaz divas stundas.

Fermu strādnieki un mednieki, kuriem ir saskarsme ar barību, piesārņotu ūdeni, dzīvnieku kopšanas inventāru un apģērbu, auto­transportu, kas var būt aptraipīts ar dzīvnieku urīnu un fekālijām, var būt cūku mēra pārnēsātāji. Lai gan cilvēks tiešā kontaktā nesaskaras ar inficētu mežacūku, ogojot un sēņojot var būt saskarsme ar inficētu mežacūku izdalījumiem. Pēc atgriešanās no meža nekavējoties jānotīra un jānomaina apavi un apģērbs. Slimība ir ļoti lipīga un bīstama tikai mājas un meža cūkām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Neieredzu valdības stulbumu Atbildēt

    Vai vieglāk cūkas sadedzināt,nekā to gaļu novārīt un atdot,vai arī pārdot cilvēkiem. Jo šī slimība termiski apstrādātā gaļā cilvēkiem nav kaitīga. Kādai valstij droši vien tas ir izdevīgi,kad mēs paliekam paši bez savas gaļas,un kāda no visa tā uzvārās,bet mūsu valdība tik gudri runā,un neko par savā valstī dzīvojošiem cilvēkiem un nodokļu maksātājiem nedomā! (un arī nekad nav domājusi).Valdība un valsts-cilvēkiem melo! Meluķi!

    • grūta dzīve tev, visur sazvērestības teorijas, valdība tikai čakarē, pašam ar loģisko domāšanu problēmas. labi, ka skolā bioloģiju mācijies, tagad labāk zini par visiem ekspertiem ar doktora grādiem, kā jārīkojas šādā situācija. bet tiktāl aizdomāties, ka cūkas vajag iznīcināt, lai vīruss neizplatās tālāk, diemžēl nevari.

Draugiem Facebook Twitter Google+