×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. decembris, 2014
Drukāt

NMPD brigādēm iegādāts jauns medicīnisks aprīkojums dzīvības glābšanai (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta jaunā operatīvā transportlīdzekļa aprīkojums.

NMP dienestā iegādāti 60 daudzfunkcionālie defibrilatori un 20 mākslīgās plaušu ventilācijas aparāti, kas ir vienas no svarīgākajām medicīniskajām ierīcēm, kuras brigāžu mediķiem palīdz izsaukumos glābt smagi cietušu vai kritiski slimu pacientu dzīvības. Jaunais aprīkojums iegādāts par Eiropas reģionālā attīstības fonda līdzekļiem, un drīzumā tas nonāks reģionu brigāžu rīcībā, informē dienestā.

“Smagas avārijas, kritieni no liela augstuma, smagi apdegumi vai saindēšanās ugunsgrēkos, meža darbos gūtas traumas no krītošiem kokiem, infarkti, insulti – tās ir visdažādākās situācijas ik dienu, kad dienesta mediķiem nākas lietot dzīvību glābjošo aprīkojumu. Diemžēl daudzviet tas jau bija nolietojies un aprīkojuma atjaunošana bija kritiski nepieciešama, lai dienesta mediķi varētu sniegt kvalitatīvu palīdzību pacientiem. Bez mūsdienīga un daudzfunkcionāla defibrilatora neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādēm izsaukumos daudzās situācijās būtu teju nepiespējami izglābt cilvēku,” norāda NMP dienesta direktors Armands Ploriņš.

Ar defibrilatora palīdzību NMP dienesta mediķi negadījuma vietā vai pa ceļam uz slimnīcu var kontrolēt kritiskā stāvoklī esoša pacienta dzīvībai nozīmīgo funkciju rādītājus, tostarp uzraudzīt sirds ritmu, asinsspiedienu un skābekļa saturu asinīs. Šī daudzfunkcionālā ierīce palīdz noteikt un novērst cilvēka dzīvībai bīstamus sirds darbības traucējumus. To lieto arī klīniskās nāves gadījumos, lai atdzīvinātu cilvēku, kuram tikko apstājusies sirds. Tāpat neskaidros vai sarežģītos gadījumos, kad brigāžu mediķiem izsaukuma laikā ir nepieciešama speciālista konsultācija, ar defibrilatora palīdzību var veikt kardiogrammu un no mašīnas datora to nosūtīt kardiologam.

Savukārt ar plaušu mākslīgās ventilācijas ierīces palīdzību NMP dienesta mediķi var nodrošināt plaušu mākslīgo elpināšanu cilvēkiem, kuriem dzīvībai bīstamu saslimšanu vai smagu traumu rezultātā apstājusies elpošana vai radušies būtiski elpošanas traucējumi. Jaunie plaušu mākslīgās ventilācijas aparāti nonāks reanimācijas un ārstu brigāžu rīcībā, kas parasti dodas izsaukumos pie vissmagāk cietušajiem.

Vairāk var uzzināt par NMP dienesta brigāžu aprīkojumu un palīdzības sniegšanu dzīvībai kritiskās situācijās virtuālajā tūrē: http://www.nmpd.gov.lv/nmpd/NMPD/darbs/360_virtuala_ture/

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pie viena varētu arī peņemt darbā, kas tos krāmus stieps. Defibrilators sver 15 kg, medikamentu soma 14kg, kur nu vēl pārnēsājamais skābeklis un nestuves.
    NMPD darbinieki aptuveni 60% ir sievietes, vecumā pēc 40. Šoferi tādi paši, ne jauni vairs, ne stipri.

  2. Nu tai ** kādi ir 90% izsaukumu, jau arī tos aparātus nevajag. Bet patīkami, ka valsts joprojām iegulda aparātos, tā vietā lai ieguldītu cilvēkos. Atgādina to rip-offu ar superduperkrutajiem radioloģijas aparātiem laukos, tikai kāda jēga, ja trūkst normālu radiologu, kas to attēlu “izlasa”.

Draugiem Facebook Twitter Google+