×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Objektīvāks un precīzāks vērtējums invaliditātei (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ar 1. janvāri Latvijā tiek ieviesta pilnveidotā, starptautiskajiem kritērijiem atbilstoša invaliditātes noteikšanas sistēma, informē Labklājības ministrija (LM).

Tas arī pērn 23. decembrī apstiprināts ar Ministru kabineta noteikumiem “Par prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību”.

Galvenās izmaiņas ir tās, ka turpmāk, nosakot invaliditāti un darbspēju zaudējumu atbilstoši Starptautiskā funkcionēšanas, nespējas un veselības klasifikācijā noteiktiem principiem, ņems vērā ne tikai veselības traucējumus, bet arī to radītos aktivitāšu un funkcionēšanas ierobežojumus. Tas nozīmē, ka, sākot ar šā gada 1. janvāri, cilvēkiem no 18 gadiem līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamajam vecumam izvērtēs funkcionēšanas ierobežojumu un tā pakāpi, nosakot invaliditātes grupu, kā arī darbspēju zaudējumu procentos.

Cilvēkiem pēc valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamā vecuma sasniegšanas izvērtēs funkcionēšanas ierobežojumu un tā pakāpi, nosakot invaliditātes grupu. Invaliditātes iedalījums grupās saglabājas līdzšinējais.

Vēl invaliditātes ekspertīzes procesā cilvēkam būs iespēja aizpildīt funkcionālo spēju pašnovērtējuma anketu. Kā norāda LM Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče, pilnveidotā sistēma būs arī objektīvāka, precīzāka un tajā būs iesaistīts lielāks skaits speciālistu, proti, pašvaldības sociālā dienesta darbinieks vai ergoterapeits veiks cilvēka no 18 gadu vecuma ikdienas aktivitāšu un vides novērtējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vēl lieāka birokrātija = vēl veiks sociālais darbinieks(tiec pie viņa) un ERGOTERPEITS, kas laukos vispār nav pieejams.
    Un lauku socialais darbinieks, kurš jau tā pabalstus izskata pēc tā, cik kurš kuram tuvāka rada.
    Vai kāds šajā valstī DOMĀ AR GALVU?????

Draugiem Facebook Twitter Google+