Latvijā
Veselam

Plānots, ka Latvijā varēs pārdot ģimenes ārstu prakses 3


Veselības ministrs Guntis Belēvičs.
Veselības ministrs Guntis Belēvičs.
Foto: LETA

Veselības ministrija (VM) gatavo priekšlikumu, lai Latvijā varētu pārdot ģimenes ārstu prakses, ceturtdien pastāstīja veselības ministrs Guntis Belēvičs.

“Ģimenes ārstu prakse būs juridiska persona, kuru varēs pārdot par naudu, līdzīgi kā tas ir Vācijā vai līdzīgi kā tas ir Latvijā ar advokātu praksi. Tās varēs pārdot ar visām saistībām, ar līgumiem ar Nacionālo veselības dienestu,” skaidroja ministrs. Pēc prakses pārdošanas nauda būtu arī drošības spilvens gados vecākiem ģimenes ārstiem, kuriem pensija vēl nebūtu nopelnīta.

Šis priekšlikums ir pārrunāts nozarē un tiks virzīts šā gada laikā. Par to vēl būs jāpieņem lēmums valdībā.

Cik varētu maksāt šāda prakse, ministrs vēl atturējās nosaukt. “Neskriesim ratiem pa priekšu. Katra lieta kaut ko maksā, to tirgus pateiks, iespējams, priekšā,” viņš atbildēja. VM priekšlikums bijis, ka prakses cena tiek aprēķināta pēc vairākiem noteiktiem principiem, bet nozare to noraidījusi.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītājs Pauls Princis pastāstīja, ka tā ir viņu iniciatīva, tomēr viņš bija piesardzīgs par ieviešanas termiņiem, jo vēl ir daudz neskaidru un neatrisinātu jautājumu. Asociācija, virzot šo ideju, vadījusies pēc Vācijas prakses.

“Mēs principā esam par, bet ir jābūt pilnīgi skaidram, kādi ir noteikumi, par to vēl ir jādiskutē un jāvienojas, bet stratēģiski mēs šo virzību atbalstām,” teica asociācijas vadītājs.

Esot jāsaprot, vai prakses forma – juridiska persona, kas veic saimniecisku darbību – ir brīvprātīga vai obligāta, vai pircējs primāri ir valsts vai to pirktu pats ģimenes ārsts, kā praksi pārņems jaunais ārsts un vai ģimenes ārsti vispār būs ieinteresēti praksi pārdot.

Saistītie raksti

“Nav daudz kas skaidrs un nav pilnīgas vienošanās nozares iekšienē. Ir grūti pateikt, vai tā nebūs tikai ideja,” sacīja Princis.

Ceturtdien notiek gan asociācijas, gan Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes sēdes, kurā varētu tikt pārrunāts un lemts arī jautājums par ģimenes ārstu prakses pārdošanu.

LA.lv