Latvijā
Sabiedrība

Tieslietu ministre atcēlusi no amata skandalozo tiesu izpildītāju Uldi Zepu 16


Baiba Broka
Baiba Broka
Foto – LETA

Šodien, 30. maijā, tieslietu ministre Baiba Broka pieņēma lēmumu atcelt no amata zvērinātu tiesu izpildītāju Uldi Zepu, portālam LA.lv pavēstīja Tieslietu ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Rancāne.

Tieslietu ministre, lemjot par bargāko sodu, ņēma vērā to, ka zvērināts tiesu izpildītājs savā profesionālajā darbībā pieļāvis pārkāpumus sistemātiski.

Baibas Brokas ieskatā U. Zepa izdarītie pārkāpumi radījuši kaitējumu ne tikai valsts un privātpersonu interesēm, bet arī zvērinātu tiesu izpildītāju institūta prestižam.

Jau iepriekš ziņots, ka Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisija 16. maija sēdē izskatīja tieslietu ministres ierosinātās disciplinārlietas pret U. Zepu. Sēdē tika nolemts abas disciplinārlietas apvienot vienā.

21. maijā Komisija pieņēma lēmumu, kurā konstatēti vairāki zvērināta tiesu izpildītāja U. Zepa pieļautie pārkāpumi:

– netika veikta parādniekam piederošā nekustamā īpašuma aprakste, lai gan piedzinējs bija izteicis attiecīgu lūgumu;

– zvērināts tiesu izpildītājs nevērtēja jautājumu par izsoles cenas aplikšanu ar PVN un to, kāda ir šīs cenas apliekamā vērtība tikai tāpēc, ka parādnieks izslēgts no PVN maksātāju reģistra, kā arī šī jautājuma risināšanā nepiemēroja visus spēkā esošos normatīvos aktus;

– zvērināts tiesu izpildītājs atteicies atcelt izsludināto nekustamā īpašuma izsoli, lai gan saņemts maksātnespējas procesu administratora Maksātnespējas likuma 67. panta 14. punkta kārtībā iesniegtais pieteikums;

– zvērināts tiesu izpildītājs neveica parādniekam piederošā nekustamā īpašuma apraksti, nesastādīja aprakstes aktu un neiecēla minētā nekustamā īpašuma pārvaldnieku.

Ņemot vērā minēto, kā arī to, ka iepriekšējo divu gadu laikā zvērinātu tiesu izpildītāja amatā pret U. Zepu ierosinātas vairākas disciplinārlietas, Komisija nolēma ierosināt tieslietu ministrei viņu atcelt no amata.

LA.lv