×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2015
Drukāt

VĒSTULE: C hepatītu, iespējams, dabūju pie zobārsta. Nesaprotu, kā valsts plāno apkarot slimības izplatību (5)

Dators3

“Labdien! Kā man rīkoties, ja valstij tas neinteresē, bet normālā valstī, šis problēmas risina valsts mērogā?” raksta C hepatīta slimnieks Viesturs.

“Es esmu C hepatīta slimnieks, 1.genotips, izgāju ārstniecības kursu, kas man izmaksāja mazliet virs 2000 latiem, bet slimība netika uzveikta.

Vislielākā iespēja, ka saslimu pie zobārsta, jo, kad sāku interesēties, noskaidroju, ka zobu dakterīte jau ir mirusi ar aknu cirozi.

Lai turpinātu ārstēšanos, nepieciešami 31000 euro, pie tādas naudas es varētu tikt, tikai pārdodot māju un izliekot savus 3 bērnus uz ielas, bet ja arī šis kurss nepalīdzēs??

Pašlaik visaktuālākā problēma ir tajā, ka man pastiprināti bojājas zobi un daktere, kas mani ārstēja, atteicās tos labot. Es viņu saprotu, pieņemsim, ja viņa ar asiņainu adatu, vai citu instrumentu, uz kura ir manas asinis, ievainos sev roku, viņa saslimtu! Saslimtu ar 1.genotipa C hepatītu, kuru nevar izārstēt ar ,,daļēji” kompensējamajām, maz efektīvajām (ar 50% efektivitāti) zālēm, tātad nonāktu tādā pašā situācijā kā es, bet viņai bija tikai mazliet virs divdesmit…

Pašlaik esmu sameklējis citu zobu dakteri, protams, informēju, ka man ir C hepatīts, tagad gaidu, kad pienāks mana rinda. Savus ģimenes locekļus nekādā gadījumā nelaidīšu pie šī zobārsta, ja nu viņa pavirši dezinfekcē savus instrumentus.

Vairākas reizes esmu rakstījis uz Saeimu, Veselības ministriju, Finanšu ministriju – visi man piekrīt, ka tā ir problēma, bet naudas nav. Bet ja paklausās kur tā tiek izlietota, rodas jautājums, vai Latvijā iedzīvotājus vispār vajag?! Tādi kā es ir tūkstošiem un daudzi apmeklē zobu dakterus, bet visi neuzdrošinās par savu slimību viņus informēt. Man ir risinājums, ļoti slikts, bet risinājums. Ja varētu publiskot zobu dakterus, kurus apmeklē augsti godātie ministri, deputāti un lēmumu pieņēmēji, es labprāt pieteiktu apmeklējumus pirms viņiem…., stulbi, bet varbūt aizdomātos?

Gribētos saņemt atbildīgo iestāžu skaidrojumus, adresētu visiem Latvijā dzīvojošajiem, kuri apmeklē zobu dakterus vai pedikīrus, manikīrus u.t.t. Ko un kad valsts plāno darīt, lai apkarotu slimības tālāku izplatību!”

C hepatīta slimnieks Viesturs

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nu ko nu lej, viestur. Ja pavaaleejies pa kreisi, tad esi vecis un to atziisti, nevis vel uz zobaarstu.

    • Ananeni! Jūs tiešām esiet ,,ļoti kompitenti”. Lūdzu paturiet savu žulti pie sevis, ja jūs nesaprotiet par ko runājiet, tad nerunājiet vispār. Ja variet un gribiet palīdzēt, lūdzu, tad arī nevajadzēs slēpties zem onineniem! Latvija, tikai 1/3 daļa C hepatīta slimnieku zin, ka viņi ir slimi, 1/4 uzzin tikai tad, kad jau ir ciroze, vai aknu vēzis…., Un zināšanai, zobuārsti ir vieni no vislielākajiem slimības izplatītājiem, bija, pilnīgi noteikti, otrā vietā bija valsts slimnīcas, kad tika veiktas asins pārliešanas un operācijas…, starp citu es kādreiz biju donors???!, pirms uzdzirdējām par C hepatītu..

  2. Šādu piemēru ir daudz, arī manā ģimenē, vai nu pie zobārsta vai operācijas laikā iegūts C hepatīts, un kas atbildēs? Veselības ministrija?Kas kompensēs ārstēšanos? Te var būt tikai viens risinājums – valsts!!! Vai cilvēks mūsu valstī ir nulles vērtībā???

    • 1. tu, laine, patieshaam esi nulles veertiibaa

      2. valsts tev, izvirtulei, neko nekompensees. C triperi tu esi dabuujusi izlaidiigos gadiijuma dzimumsakaros. Priecaajies ka pagaidaam veel ne spidu.

  3. Jūtu līdzi, taču vainot zobārsti tikai tāpēc vien, ka viņa pati, iespējams, slimojusi ar hepatītu, nevajadzētu gan! Lai inficētos ar šo slimību, ir nepieciešams kontakts ar asinīm – tātad dakterītei vispirms jāizdara kādu asiņainu manipulācija pašai sev un tad, nesterilizējot instrumentu – pacientam. Taču šāds variants ir absurds.

Draugiem Facebook Twitter Google+