Veselam
Ārstēšana

Video: Holandietei pārstādīts ar 3D printeri drukāts galvaskauss 16

Foto – medportal.ru

Holandiešu ķirurgi pirmo reizi pasaulē veikuši pilnu galvaskausa transplantācijas operāciju. Kā ziņots Utrehtas universitātes medicīnas centra preses relīzē, speciāli pēc mēriem šūtais, uz 3D printera drukātais plastikāta galvaskauss pirms trim mēnešiem transplantēts 22 gadus vecai sievietei, kas slimo ar neārstējamu slimību. Operācija ilga 23 stundas un bija veiksmīga. Tā no tika Bona Verveija (Bon Verweij) vadībā.

Līdz šim lielākais sasniegums līdzīga veida operācijās bija trīs ceturtdaļu galvaskausa nomaiņa ar 3D drukātu implantu, tas notika 2013. gada martā.

Verveijs skaidro, ka paciente sirga ar slimību, kad kauli kļūst mīksti, īpaši galvaskausa kauli. Tādēļ veidojās milzīgs spiediens uz smadzenēm. Meitene mocījās ar stiprām galvassāpēm, pamazām zaudēja redzi, viņai sākās koordinācijas traucējumi. Nākotnē viņu gaidīja visu smadzeņu funkciju traucējumi un nāve. Līdz šim nebija efektīvas ārstēšanas šādai kaitei.

Verveijam ar kolēģiem jau agrāk bijusi liela pieredze ar galvaskausa daļēju atjaunošanu, izmantojot 3D drukas tehnoloģijas. Šoreiz viņi riskēja veikt pilnu galvaskausa transplantāciju.

Pēc Verveija vārdiem, trīs mēnešus pēc operācijas pacientei pilnībā atgriezās redze, nav nekādu sūdzību par veselību, viņa ir atgriezusies darbā un ārēji pat nevar redzēt nekādu ķirurģisku iejaukšanos.

Speciālisti ir gatavi palīdzēt arī citiem pacientiem ar līdzīgām problēmām. Šo tehnoloģija var izmantot citu kaulu deformācijas gadījumā, kā arī galvaskausa rekonstrukcijā pēc traumām vai onkoloģiskām saslimšanām.

 

LA.lv