×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
4. novembris, 2015
Drukāt

Viedtelefons – veselīgs dzīvesveids tavā kabatā. 18 aplikācijas, kas palīdzēs dzīvot veselīgāk

1. Aplikācijas, kas palīdz iemigt un vingrot

1no19
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Foto – Shutterstock

36,6 °C konsultanti LIZETE MĀLDERE, sertificēta uztura speciāliste

ARMANDS SUKUTS, treneris fitnesa studijā DCH

Izejot no mājas bez viedtelefona, nereti jūtamies gluži kā bez rokām. Un ne velti – vēl pavisam nesen, lai iegūtu informāciju, vajadzēja rakties cauri grāmatu kalniem vai doties pie speciālistiem, taču tagad mūsu kabatās ik dienu ir ierīce, kas ļauj piekļūt gandrīz visām pasaules zināšanām. Būtu muļķīgi kaut ko tik vērtīgu neizmantot savā labā. Piedāvājam aplikāciju nelielu izlasi, kas ļaus ar telefona starpniecību ne vien noņemt stresu un saldi aizmigt, bet pat vingrot kopā ar pasaules klases treneriem.

Lizete Māldere: “Mobilās aplikācijas var izmantot dažādi, piemēram, tās lieliski noder, lai izprastu pārtikas produktu sastāvu, ikdienā nepieciešamo optimālo enerģijas daudzumu, tā patēriņu, pārtikas piedevu klasifikāciju, nozīmi un izcelsmi. Tāpat tās var būt labs palīgs, lai pierastu izdzert ikdienas ūdens devu, vairāk kustētos un plānotu veselīgas ēdienreizes. ! Aplikācijas sniedz vērtīgus padomus, taču tās nevar pilnībā aizstāt speciālistu konsultācijas. Sniegtā informācija jāvērtē kritiski, un, pirms veic lielākas vai mazākas pārmaiņas savā ikdienā vai dzīvesveidā, nepieciešams konsultēties ar ārstu.”

Armands Sukuts: “Aplikācijas var būt ļoti laba motivācija fiziskajām aktivitātēm. Piemēram, programmas, kurās var redzēt, ko un cik daudz dara draugi un paziņas, var lieliski motivēt arī pašu sākt sportiskas nodarbības. Citas aplikācijas var vienkārši mudināt sasniegt kādu konkrētu mērķi. Jāatceras, ka lietotnes var būt dažādas, profesionāli un ne tik profesionāli izstrādātas, tāpēc pirms to izmantošanas noteikti vajadzētu izvērtēt savas spējas, bet ideālajā variantā konsultēties ar šīs jomas profesionāli – treneri, pieredzējušu skrējēju vai citu speciālistu, lai nenodarītu pāri savam organismam. Pat ja lietotne ir izstrādāta ļoti profesionāli, to nepareizi izmantojot, var nesasniegt vēlamo mērķi vai pat kaitēt veselībai. Iesaku pievērst uzmanību tam, ka aplikācijas bieži koncentrējas uz specifisku orgānu vai muskuļu grupu, bet mūsu ķermenis tomēr ir vienots veselums.”

 1. Aplikācijas, kas palīdz iemigt un vingrot
 2. Aplikācijas fiziskajāk aktivitātēm. MOVES
 3. NIKE TRAINING CLUB
 4. WORKOUT TRAINER
 5. Aplikācijas veselīgam uzturam. WATERBALANCE
 6. WEIGHT LOSS & HEALTHY FOODS
 7. SUBSTITUTIONS
 8. Latvijā radītās aplikācijas veselībai. 80 BRĪVDIENAS
 9. MANASLECAS.LV
 10. VAKCINĀCIJAS KALENDĀRS
 11. Aplikācijas cīņai ar atkarībām: KWIT
 12. DRINKING MIRROR
 13. iCOACH
 14. Aplikācijas saldākam miegam. SLEEP PILLOW SOUNDS
 15. SLEEP CYCLE ALARM CLOCK
 16. Sievietes veselībai. YOUR MAN REMINDER
 17. PERIOD TRACKER
 18. Aplikācijas stresa samazināšanai. BUBBLE SNAP
 19. BREATHE2RELAX

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+