×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Vingrojumi: celulīt, saturies!

celulits

Ja āda uz augšstilbiem raupja kā apelsīna miziņa, padarīt to atkal gludu un elastīgu palīdzēs aktīva sportiska pauzīte ik dienu. Labā ziņa – tai jāvelta vien septiņas minūtes!

Celulīts mēdz izveidoties ne tikai miesās kuplām, bet arī ļoti slaidām dāmām. Tā galvenie izraisītāji ir sēdošs darbs, mazkustīgs dzīvesveids un neveselīga, E vielas jeb sintētiskas piedevas saturoša pārtika, skaidro fitnesa trenere Eva Dzelme.

Šis dinamiskais vingrojumu komplekss palīdz stiprināt sēdes, augšstilbu, vēdera un sānu muskuļus, kā arī dedzināt tauciņus. Un vienlaikus ir lielisks treniņš sirdij un asinsvadiem.

● Izpildot vingrojumus, mugura jātur taisna, vēdera lejasdaļa ir ievilkta un nostiprināta, sēde – sasprindzināta.

● Ja ilgu laiku nav sportots, sākumā katru vingrojumu izpilda 16 reizes. Pamazām, ieklausoties pašsajūtā, atkārtojumu skaitu palielina. Ideāli, ja katram vingrojumam, aktīvi kustoties, velta vienu minūti. Ja vēlas lielāku slodzi un ātrāku rezultātu, vingrojumu kompleksu atkārto 2–3 reizes.

● Ja celulīts nav pārāk izteikts, no tā iespējams atbrīvoties pat mēneša laikā, vingrošanai veltot vien septiņas minūtes dienā.

Skaties vingrojumus arī FOTOGRĀFIJĀS.

1. Iesildāmies, vēzējot kājas

Stāv, pēdas plecu platumā, ar kreiso roku atbalstās pret krēsla atzveltni vai sienu.

Vēzē labo kāju sānis (a), pēc tam krusteniski pāri kreisajai kājai (b). Atkārto 32 reizes. Pēc tam veic tikpat vēzienus ar otru kāju. Vingrojuma izpildes laikā elpo dziļi un mierīgi.

2. Aktīvs solis uz priekšu, atpakaļ

Stāv, pēdas plecu platumā. Rokas saliektas elkoņos un savienotas aiz muguras. Lāpstiņas satuvinātas. Sēde pastiepta atpakaļ un sasprindzināta.

Izelpas laikā vispirms ar labo, pēc tam kreiso kāju sper soli pa diagonāli sānis uz priekšu un nostājas uz papēža (kā attēlā). Ieelpas laikā vispirms ar labo, pēc tam kreiso kāju kāpjas atpakaļ sākumstāvoklī. Atkārto 32 reizes.

3. Dinamiskais iksiņš

a) Sākumstāvoklis – pēdas novieto platāk par pleciem un mazliet iesēžas ceļgalos. Plaukstas uzliktas uz augšstilbiem.

b) Izelpas laikā atsperas ar labo kāju un ceļ to krusteniski pāri kreisajai, vienlaikus otru kāju iztaisnojot. Ieelpojot atgriežas sākumstāvoklī. Izelpas laikā atsperas ar kreiso kāju un ceļ to krusteniski pāri labajai, vienlaikus otru kāju iztaisnojot. Atkārto 32 reizes ar katru kāju.

4. Nodejojam celulītu

Sākumstāvoklis – stāv, pēdas kopā, taisnas rokas paceltas plecu augstumā sānis.

Ieelpojot atceļ kreiso kāju un veic izklupienu sānis. Izelpas laikā, atbal-stoties ar kreiso elkoni pret augšstilbu, noliec ķermeņa augšdaļu pa kreisi un pastiepj labo roku šajā virzienā. Ieelpojot ar kreiso kāju atsperas no grīdas un atgriežas sākumstāvoklī. Pēc tam veic izklupienu pa labi. Izpilda 32 reizes uz katru pusi.

5. Rotaļājamies ar smaguma punktu

a) Sākumstāvoklis – ceļi nedaudz ieliekti, sēde pastiepta uz aizmuguri, ķermeņa augšdaļa noliekta uz priekšu. Taisnas rokas nostieptas atpakaļ paralēli mugurai un nedaudz virs tās. Svars gulstas uz papēžiem.

b) Ieelpas laikā, nemainot ķermeņa stāvokli, abas rokas vienlaikus taisnas vēzē uz augšu, svaru pārnesot uz pirkstgaliem. Ja vēlas lielāku slodzi, beigās palecas uz augšu. Vingrojumu veic 32 reizes.

6. Atsperīgie izklupieni

Stāv, pēdas kopā, rokas brīvi gar sāniem.

Izelpojot izdara dziļu izklupienu ar labo kāju uz aizmuguri, ar rokām pieskaroties grīdai. Skatiens ir vērsts uz priekšu. Ieelpo. Izelpas laikā atgriežas sākumstāvoklī. Pēc tam veic izklupienu ar kreiso kāju. Ja vēlas lielāku slodzi, elkoņos saliektas rokas novieto uz gurniem un izpilda izklupienus, mainot kājas vietām lēcienā. Atkārto 32 reizes ar katru kāju.

7. Sakuram sārtu tauciņiem

Izelpas laikā, pirmo atceļot labo, ar abām kājām uzkāpj uz neliela sola, pakāpiena vai cita paaugstinājuma. Jo tas augstāks, jo lielāka slodze. Ieelpas laikā, sākot ar to pašu kāju, nokāpj no paaugstinājuma. Pēc tam uzkāpj un nokāpj, pirmo liekot kreiso kāju. Sēžamvieta visu laiku ir pastiepta atpakaļ. Rokas brīvi kustas līdzi ķermenim. Vingrojumu turpina 2 minūtes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+