Veselam
Psiholoģija

10 aizliegtās frāzes, kuras īstam vecim nevajadzētu teikt0

Foto – Shutterstock

Atzīsties – ir gadījies, ka pasaki kādu, tavuprāt, ģeniālu frāzi un atduries pret draudzenes nesapratnes ledaino sienu? Vai parasts vārdu salikums izraisījis sašutuma vētru, sarauktu pieri un uzmestu lūpu? Lūk, 10 frāzes, kuras īstam vecim nekad nevajadzētu lietot, ja viņš vēlas, lai meitenes zemapziņa viņu nenoskalotu podā.

1. Kā iet/klājas?

Tu neesi viņu kādu laiku saticis, esi noilgojies un, kad viņa ierodas un laimīga tevi noskūpsta, tu tā vietā, lai patiešām painteresētos par viņu, iztiec ar dežūrfrāzi “kā tev iet?” Šī frāze zemapziņā asociējas ar “How are you”, t.i, neko nenozīmējošu formālu mazpazīstamu cilvēku dežūrfrāzi. Tas nekur neder.

Tādēļ pēc prombūtnes, telefona sarunas laikā un sarakstē vienmēr jautā “Kā jūties?” Tu redzēsi, kāds būs rezultāts. Tāds jautājums uzsver viņas individualitāti un pauž tavu satraukumu un patiesu interesi.

2. Vai tev bija labi ar mani?

Atceries – ja viņa likās gultā ar tevi, tad zemapziņā viņai jau ir labi, viņa izvēlējās tevi no visiem citiem. Viņa nevar atzīties sev, ka viņas izvēle bija, maigi sakot, ne visai veiksmīga. Papildus seksam gultā svarīgs arī emocionālais noskaņojumss. Nekad, es atkārtoju, nekad pēc seksa nejautā meitenei ko līdzīgu. Viņai jādomā, ka tu paredzi visas viņas domas, visas viņas sajūtas un esi Supermens, ar kuru meitenei vienkārši nevar būt slikti. Vaicājot tādas lietas, tu padari sevi par lempi un tirliņu. Turklāt, saskaņā ar statistiku, meli gultā meitenēm ir otrajā vietā – tik un tā nedzirdēsi patiesu atbildi!

3. Piedod

Te ietilpst arī: “es negribēju,” “es neesmu vainīgs”, “tā sanāca”, “tas bija Pēteris!” Ja esi vainīgs, nevaino citus. Dalīties problēmās ar meiteni varēsi pēc laulībām. Tu esi Supermens, atceries to? Supermenam nav nekādu problēmu! Un, ja esi kaut ko salaidis grīstē, pats vien esi vainīgs, nevis slikti gēni, iereibuši kaimiņi vai mājas gariņš.

Īsts vīrietis ir gatavs visā atzīties, pat tajā, ko nav darījis. Saki “jā, vainīgs” un neattaisnojies. Attaisnojoties demontrēsi sevi kā garīgi nestabilu personu, kura meklē atbalstu. Tagad par vārdu “piedod”. Meitenes zemapziņā šis vārds asociējas ar sociāliem noteikumiem un normām. Uzkāpi kādam uz kājas un saki “piedod”. Bet tu esi izdarījis ko tādu, kas aizvainoja Viņu! Viņa ir personība, nevis kāja sabiedriskajā transportā! Progresīvi vīrieši neatvainojas. Labākais, ko vari darīt, ir uzdāvināt viņai kaut ko īpašu un zvērēt nekad ko tādu neatkārtot. Vai mēģināt neatkārtot. Vai atkārtot, bet ne pārāk bieži. Kopā ar dāvanu tavi solījumi par turpmāku nevainojamu uzvedību dos vēlamos rezultātus daudz ātrāk nekā standarta atvainošanās.

4. Es ne…

…varu, zinu, saprotu. Bremze! Tev jāvar! Tev jāzina un jāsaprot! Jebkura frāze, kura satur noliegumu, pazemina tavu tēviņa statusu barā un sievietes sāk pievērst uzmanību aktīvākiem vīriešiem, kuri uzskata sevi par visvareniem. Tādā gadījumā, ja tu tiešām nevari neko izdarīt (nu nemāki salabot to sasodīto jaucējkrānu), atsaucies uz citiem tikpat svarīgiem uzdevumiem. Darbs, jaunākais brālis pazudis vai alus ledusskapī beidzies.

5. Izlem pati

Ja viņa varētu pati izlemt, kāda velna pēc būtu tev jautājusi? Nē, jāizlemj ir tev un nevienam citam. Ja neizlemsi, viņa atradīs kādu citu, kurš to darīs.

6. Tu izskaties lieliski

Meitenes vienmēr izskatās lieliski, dienā un naktī, jebkuros apstākļos uz jebkura fona un jebkurā apgaismojumā. Uzsvērt viņas individualitāti ar banāliem komplimentiem pieļaujams tikai starpgalaktiskos svētkos, piemēram, viņas dzimšanas dienā. Lieta tāda, ka tādos svētkos viņa jau tāpat ir pārliecināta par savu izskatu un elementārais kompliments jauki apstiprinās viņas pārliecību. Ikdienā labāk runāt skaidri, sulīgi, spilgti un neatkārtojoties.

Tomēr šī tēma var būt sarežģītāka, jo meitenes ir dažādas. Ir tādas, kuras tiešām “mīl ar ausīm”, bet citas padzirdot banālu komplimentu par savu frizūru, var pasūtīt tevi trīs mājas tālāk. Labākais veids kā uzslavēt sievieti – „nolikt” visas viņas draudzenes. Tā vietā, lai siekalotos par viņas jauno kleitu ar lielo izgriezumu, vienkārši norādi uz to, cik pelēki ģērbjas visas viņas draudzenes. Pozitīva reakcija nebūs ilgi jāgaida.

7. Zvanīja mana bijusī

Pasaki vien līdz galam! Zvanīja, šņukstēja tālrunī un solīja neaizmirstamu minetu, lai tikai tu atgrieztos pie viņas. Nē! Bijusī – tā ir veca, sakaltusi un ar pelējumu pārklājusies pagātne, kuru labāk neatcerēties. Vai viņa zvanīja, vai tu satiki viņu parkā pastaigājoties ar sunīti, – nekas no tā vienkārši nedrīkst pastāvēt tavā tagadnē, tā vismaz domā tavas pašreizējās meitenes zemapziņa.

8. Oi-ai-ai

Ai, fū un citi izsauksmes vārdi, kas raksturīgi vājajam dzimumam, nedrīkst atrasties tavā leksikonā, citādi viņai var rasties aizdomas par tavām homoseksuālajām nosliecēm. Viņa domās, ka tu meklē viņu tikai kā aizsegu, kā līdzekli, lai apmānītu sabiedrību par tavām patiesajām vēlmēm. Nestāsti par sapņiem, kuros tu dari kaut ko acīmredzami homoseksuālu ar savu draugu – viņa to uztvers pārāk nopietni. Īsāk sakot, mazāk izsauksmes vārdu, vairāk īpašības vārdu, mazāk lamu vārdu, vairāk literāra pozitīva, un pēc iespējas mazāk izmanto savā runā vārdu „homoseksuāls”.

9. Kur iesim?

…ko darīsim, kur paslēpsim līķi utt. No vienas puses, varbūt labi, ka tu gribi uzzināt viņas viedokli un mēģināt pieņemt lēmumu kopā. Bet, no otras puses, atkal visa atbildība tiek novelta uz sievietes trauslajiem pleciem. Piedāvā vairākas savas idejas, kurp iet un tad vaicā viņas domas. Ja viņai ir viedoklis, vari būt drošs, ka viņa to pateiks. Lai ko tu vaicātu, sagatavojies, ka atbilde var būt: “Es nezinu”. Varbūt viņa zina, bet pārbauda tevi. Vai taisnība, ka esi tik uzmanīgs, kādu centies sevi parādīt vai tā ir tikai izlikšanās?

10. Es tevi mīlu

Psiholoģiski vissarežģītākā lieta izskaidrot jums, kāpēc nevar teikt meitenei šos trīs vārdus. Sāksim ar to, ka meitene tev patiešām patīk. Sacīt par mīlestību kādai, ko nemīli ir kā skūpstīties ar prostitūtu. Pieņemsim, ka arī meitene tevi mīl. Romantiskā atmosfērā jūs mīlējāties lotosa pozā vannā, tad tu maigi čukstēji, ka mīli viņu. Viņa arī: “Es tevi mīlu”. No rīta tu pamodies apvēmies, ar stiprām galvassāpēm, pamanīji viņu miegā – nekrāsotu, neķemmētu ar visu celulītu, vēderiņu…! Kāda mīlestība, ātrāk saģērbties un tikt prom. Rezultātā – asaras, histērija, vaimanas un kliedzieni: “Tu zvērēji man mūžīgu mīlestību!” Tāpēc labāk ir atlikt tādu atzīšanos, cik ilgi vien iespējams.

 

Avots: mc.com.ua

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.