Foto: AFP/SCANPIX/LETA

“Agresorvalstij joprojām ir lielas izlūkošanas intereses Igaunijā,” aizdomās par spiegošanu Krievijas labā aizturēts Tartu Universitātes profesors 46

Igaunijas Drošības policija (KaPo) aizturējusi Tartu Universitātes profesoru  Vjačeslavu Morozovu, kurš ir Krievijas pilsonis un kuru Igaunijas Drošības policija (KaPo)  tur aizdomās par spiegošanu Krievijas labā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Kā Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR apstiprināja Igaunijas Valsts prokuratūrā (ģenerālprokuratūrā), profesors aizturēts 3.janvārī un atrodas apcietinājumā Tallinas cietumā.

KaPo Morozovu aizturēja aizdomās par izlūkošanas darbību, kas vērstas pret Igaunijas Republiku, veikšanu un atbalstīšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Detalizētākas ziņas par aizdomām pret Morozovu neatklāja ne KaPo, ne ģenerālprokuratūra, paskaidrojot, ka tas ir izmeklēšanas interesēs. Savukārt valsts prokurore Trīnu Oleva paziņoja, ka izmeklēšanai ir pamats uzskatīt, ka, atrodoties brīvībā, Morozovs varētu izvairīties no kriminālvajāšanas vai turpināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus.

“Tāpēc mēs vērsāmies tiesā ar pieteikumu par apcietinājuma piemērošanu. Harju apriņķa tiesa piekrita prokurora vērtējumam un vīrietim piemēroja apcietinājumu uz laiku līdz diviem mēnešiem,” viņa teica.

“Agresorvalstij joprojām ir lielas izlūkošanas intereses Igaunijā,” sacīja KaPo ģenerāldirektors Margo Pallosons, piebilstot, ka lieta pret Morozovu papildina vairākus desmitus līdzīgu lietu un izgaismo “Krievijas specdienestu centienus iejaukties dažādās Igaunijas dzīves jomās, arī zinātniskajā vidē”.

Morozovs bija Tartu Universitātes Šites institūta politoloģijas profesors. Šī institūta vadītāja Kristīna Tenisone ERR apstiprināja, ka pēc tam, kad Morozovam tika noteikts aizdomās turētā statuss, ar viņu tika pārtrauktas darba attiecības.

Saskaņā ar Igaunijas Zinātniskās informācijas sistēmas ETIS datiem Vjačeslavs Morozovs līdz 2010.gadam strādāja Sanktpēterburgas Valsts universitātē, bet pēc tam viņš bija saistīts ar Tartu Universitāti. No 2016. līdz 2023.gadam viņš ieņēma Eiropas Savienības un Krievijas studiju profesora amatu Tartu Universitātē, bet no 2023.gada 1.septembra līdz 2024.gada 11.janvārim – starptautiskās politikas teorijas profesora amatu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.