“Agro Tops” par gurķiem, rudziem un trifelēm 0

JAUNĀKAJĀ “AGRO TOPA” NUMURĀ

AT_COVER_aug

Gurķim tāpat kā cilvēkam – pamati jāieliek labi

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Iecava jau izsenis bijusi dārzeņu audzēšanas vieta, un šis fakts ietekmējis arī zemnieku saimniecības Liepziedi specializāciju. Pavisam Liepziedos ir 45 siltumnīcas, katra 500–600 m2 liela, un visās tiek audzēta viena gurķu šķirne – ‘Mirabella’.

Rudzu šķirņu novērtējums

Pieredze rāda, ka augstākas rudzu ražas var iegūt gados, kad agri nokūst sniegs un atjaunojas augu aktīvā veģetācija. To gan nevar attiecināt uz šā gada pavasari, kad aprīļa pirmajā dekādē Latvijā vēl bija ziemai raksturīgi laika apstākļi un tikai aprīļa vidū strauji kļuva silts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Demonstrējums: integrētā audzēšana augkopībā

Lai izvērtētu integrētu augu aizsardzības pasākumu efektivitāti laukaugu sējumos, Pāvilostas novada Vērgales pagasta z/s Sproģi ierīkots demonstrējums, kurā veikta sējumu apsekošana un lēmumu pieņemšana, pamatojoties uz kaitēkļu un slimību attīstību un izplatību.

Nezāļu ierobežošana ar glifosātu saturošiem herbicīdiem

Lauksaimniecībā glifosātu saturošus herbicīdus izmanto nezāļu ierobežošanai. Latvijā 2013. gada vidū Valsts augu aizsardzības dienestā bija reģistrēti 22 herbicīdi, kuru sastāvā ir glifosāts. Diemžēl bieži novērota nepamatota šo herbicīdu lietošana.

Zirņu kulšanas smalkumi

Latvijas klimatiskajos apstākļos zirņi stipri veldrējas. Nokrišņiem bagātos rudeņos tīrsējā sētu zirņu novākšana ir apgrūtināta, rodas lieli ražas zudumi un pasliktinās sēklu kvalitāte.

Drošības spilvens uz klupšanas akmeņiem

Latvijas lauksaimniecības kooperatīvu asociācija nozares tirgū darbojas jau 11 gadu. Pa šo laiku apkopota bagātīga pieredze kooperācijas jomā, izvērtēti gan veiksmes stāsti, gan neveiksmes. Kāda ir lauksaimniecības kooperācijas būtība, sūtība, labumi un klupšanas akmeņi? Par to Agro Topa saruna ar LLKA izpilddirektori Eviju Guniku.

Lai traktora sēdeklis ir atslodze mugurai

Kā pieveikt muguras sāpes? Kvalitatīvs sēdeklis traktora kabīnē un pareiza tā noregulēšana palīdzēs pavadīt ilgās darba stundas pie stūres bez kaitējuma veselībai.

Reklāma
Reklāma

Piena dzesēšanas un uzglabāšanas iekārtas

Jaunākās tehnoloģijas piena dzesēšanai un uzglabāšanai. Turpinājums jūlija numurā iesāktajam rakstam.

Moderna piesietās turēšanas ferma

Pirms diviem gadiem Staņislavs Pučka, Ilūkstes novada Pilskalnes pagasta KS Dubezers valdes priekšsēdētājs, sāka jaunas fermas būvniecību 120 govīm. Tajā govis tiek turētas piesieti un slauktas piena vadā.

Lai efekts nepārvērstos defektā

Rakstā par Džersejas un Simentāles govīm – šķirnēm, kas pēdējā laikā tiek piedāvātas Latvijas piensaimniekiem, lai uzlabotu piena sastāvu.

Rituļos, tvertnēs vai tuneļos?

Lopbarības kvalitāte ir noteicošais faktors ekonomiski izdevīgas lopkopības produkcijas ieguvei. Tādēļ katram saimniekam jāizvēlas savam saimniekošanas veidam, apjomam un tehniskajām iespējām atbilstošākais rupjās lopbarības konservēšanas veids – tvertnēs, rituļos vai tuneļos.

Mēsli taisa naudu

Latvijā tikpat kā nav saimnieku, kas noteiktu kūtsmēslu vērtību un iekļautu tos bilancē. Daudzi ir skeptiski un uzskata, ka vieglāk augsnē iestrādāt minerālmēslus, līdz ar to daudzās saimniecībās mēslu apsaimniekošana sagādā pamatīgas galvassāpes. Mēsli drīzāk ir kā traucēklis, nevis papildu vērtība, lai saražotu lētāku produkciju.

Nobaro buļļus un pārdod šveiciešiem

Balvu novada Briežuciema pagasta SIA Meža mednis valdes priekšsēdētājs Kārlis Boldāns izvēlējies atšķirīgu ceļu gaļas lopkopībā – viņš specializējas buļļu nobarošanā ar bioloģiskām saimniekošanas metodēm. Dzīvniekus Latgales saimnieks realizē Šveices tirgū lielveikalu tīklā Coop.

Kārtīgs teķis – puse no ganāmpulka

Diezgan bieži aitkopji pastiprinātu uzmanību pievērš aitu veselībai, labturībai un barošanai, teķi atstājot šo rūpju ēnā. Taču teķis – aitu vīrs un sugas turpinātājs – ir pats galvenais aitu ganāmpulkā.

Vai Latvijā būs trifeļu dārzi?

Pēdējā laikā arvien biežāk tiek runāts par trifeļu audzēšanas iespējām Latvijā. Lietuvas un Latvijas pārrobežu pētnieku grupa pat veic zinātnisko pētījumu par šo tēmu. Ideja ir cēla – piedāvāt mazajiem zemniekiem jaunu nišas kultūru, kas ļautu ne tikai izdzīvot, bet arī nopelnīt.

Zemeņu diena Pūrē

Zemeņu sezona šogad bija intensīva un īsa, tāpēc tradicionālajā zemeņu dienā Pūrē kopā varēja sanākt vairāk nekā simt zemeņu audzētāju.

Ķiršu aktualitātes pasaulē un Latvijā

Saldo ķiršu ražošanas ekonomisko efektivitāti var uzlabot, audzējot tos intensīvi, tas nozīmē – mazākus kokus, blīvākus stādījumus, agras un lielas ražas, augstu augļu kvalitāti, mazus darba, ūdens, minerālvielu un ķīmisko preparātu izdevumus.

Jaunākās tendences bioloģiskajā augu aizsardzībā siltumnīcās

Šodien biometodi augu aizsardzībā vairāk lieto siltumnīcās, kaut gan pats pirmais entomofāgs tika izmantots jau pagājušā gadsimta vidū tieši atklātā laukā – kāpostos, zirņos un ābelēs. Arī šodien to plaši lieto vairākās valstīs lielražošanā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.