Foto: Unsplash.com

Aktuālie dārza darbi pavasarī 0

Pēc ilgā un tumšā ziemas laika pavasaris nāk ar gaismu, sauli un jauniem darbiem. Un nereti arī jauniem plāniem. Pat ja rudenī dārzs ir ticis sakopts un ieziemots, pirmie pavasara darbi ar uzkopšanu, sakārtošanu un kārtības ieviešanu neizpaliek.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Daudzus darbus var ievērojami atvieglot un paātrināt akumulatoru sērijas ierīces, kas klusi, ātri un efektīvi palīdzēs paveikt daudzus darbus.

Pirmie pavasara darbi

Pavasara darbus var iedalīt vairākās lielās darbu grupās atkarībā no gaisa temperatūras. Kamēr ir vēss un naktīs vēl mēdz būt salna, bet sniegs jau ir nokusis un liekais mitrums pazudis, ir īstais laiks parūpēties par zālienu un dzīvžogiem, kā arī dažādiem kokiem un krūmiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Marts – sagatavošanās darbu cēliens

  • Sēšanas un stādīšanas darbu plānošana – sēj kastītēs piķēšanai paredzētos augus, ko vēlāk izstādīt ārā, puķu kastēs un siltumnīcās.
  • Var sākt darba instrumentu inventarizāciju. Ja šajā sezonā plānots iegādāties kādus lielākus darbarīkus vai nomainīt vecos, apskatiet Husqvarna akumulatoru sērijas produktus – akumulatora trimmeris, dzīvžoga šķēres, lapu pūtējus, skarifikators vai cita ar akumulatoru darbināmā tehnika, kas ir viegla un ērti lietojama un pats galvenais tai visai der vieni un tie paši akumulatori.

Aprīlis – pirmais darbu cēliens

  • Zāliena sakārtošana – sausā un saulainā laikā jānogrābj viss liekais – pērnā zāle, lapas, sūnas, sīkie zari un jebkas cits. Ieteicams darboties enerģiski ar metāla grābekli, kas ļaus pievadīt gaisu velēnas virskārtai.
  • Ja zālienā ir pārāk daudz sūnu, kas nav vēlamas, ir īstais brīdis skarificēt, uzrušināt augsni, ja nepieciešams, uzbērt svaigu augsnes kārtu. Tas būs labs pamats jaunam zālienam.
  • Atkarībā no augsnes tipa, zālienu var arī mēslot. Ieteicams mēslojums ar augstu slāpekļa sastāvu. Ja jūsu zāliens ir īpaši sausā vietā, tad to ieteicams mitrināt.
  • Zālieniem nepatīk pārāk skāba augsne. Ja augsnes skābums ir zem 5 PH, to var kaļķot, tādējādi samazinot skābuma līmeni līdz zālienam labvēlīgākam.
  • Ja jūsu dārzā ir nesen stādīti mūžzaļie augi (vienu līdz divus gadus veci) un aprīlī ir spēcīga saule, ieteicams tos piesegt ar maisu vai agroplēvi, lai pasargātu no nokalšanas.
  • Puķu dobes jāatbrīvo no veco augu atliekām, kas labi derēs kompostā. Tāpat arī ir laiks iztīrīt siltumnīcas.
  • Kamēr nav aizmetušies pumpuri, jāapcerp krūmus un dzīvžogus. Te lieti noderēs dzīvžoga šķēres ar akumulatoru – tās ir klusas, jaudīgas un vieglas.
  • Kamēr nav sapumpurojuši augļu koki, var izgriezt liekos zarus un veidot vainagus. Darbs augstumā būs vienkāršāks, ja tiks izmantots akumulatora ķēdes zāģis, kas nerada izmešus un ir klusāks.
  • Īstais brīdis bagātināt un mēslot augsni sakņu un puķu dobēs, kā arī ap krūmiem. Var izmantot gan dažādus konkrētiem augiem piemērotus mēslojuma maisījumus, gan arī iepriekšējo gadu kompostu, tā atbrīvojot komposta kastē vietu jaunajam.
  • Jāapgriež daudzgadīgie garšaugi, kā arī lavanda. Rozes drīkst sākt apkopt tikai tad, kad bērziem sāk plaukt lapas.
  • Ir īstais brīdis pārbaudīt dārza darbarīkus un instrumentus – vai akumulatora trimmeris ir darba kārtībā, vai nevajag jaunu spoli, vai zāles pļāvējs nav ierūsējis u.tml. Rokas instrumentiem koka kātus var apstrādāt ar lineļļu, kas aizsargās un atsvaidzinās izskatu. Metāla daļas jāapstrādā pret rūsu, kam pieejami dažādi līdzekļi. Metāla darbarīkus ieteicams nomazgāt un apstrādāt ar eļļošanas līdzekli pēc katras lietošanas.
Foto: Husqvarna.com

Maijs – otrais darbu cēliens

  • Kad zāle sasniedz vismaz 5 cm garumu, var sākt to pļaut. Ja zāles pļāvējam ir mulčēšanas iespēja vai regulāri tiek pļauta īsa zāle, to var nevākt un atstāt zālienā kā mēslojumu.
  • Piemērots laiks, lai veidotu āra dobes, iesētu viengadīgās vasaras puķes un dārzeņus, kā arī stādītu jaunus kokus un krūmus.

Lai dārza darbi sagādātu vien prieku, gandarījumu un aktīvas atpūtas iespēju, plānojiet tikai tik, cik ir ērti izdarīt. Laiskie svētdienas dārznieki sev ir atklājuši virkni dzīves patiesību:

  • Puķu dobes var iekārtot tā, lai tās nevajadzētu ravēt.
  • Ogu krūmus var sastādīt ar tādiem atstatumiem, lai ērti varētu iziet pa vidu un akumulatora trimmeris veikli varētu nopļaut visas nezāles un zāli.
  • Sakņu dārzos var ieviest saimniekošanu pēc permakultūras principiem, kas paredz lielisku ražu un minimālas pūles.
  • Perfekta piemājas zāliena uzturēšanai palīdzēs zāles pļāvējs robots, kas ar ķirurga precizitāti katru dienu izbrauks un nopļaus zāli līdzenā augstumā.
Foto: Husqvarna.com

Lai vai kādi būtu jūsu plāni dārzā šai sezonai, atcerieties, ka Husqvarna akumulatora sērijas produkti ir radīti tieši tādiem āra darbu entuziastiem kā jūs – tehnika ir viegla, ērta, parocīga, ļoti vienkārši darbināma un praksē pārbaudīta, trimmeris ar akumulatoru būs izcili piemērots pat personām, kas līdz šim ir izvairījušās no līdzīgām ierīcēm ar iekšdedzes dzinējiem. Apskatiet klāstu Husqvarna.com/lv/ un izvēlieties sev jaunu instrumentu vēl ražīgākam darba cēlienam!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.