Foto: Ieva Čīka/LETA

Arī citas augstskolas vērtē, vai noteikt ierobežojumus saistībā ar Covid-19 izplatību 0

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību arī citas lielās augstskolas vērtē nepieciešamību noteikt ierobežojumus, noskaidroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 36
Lasīt citas ziņas

Jau vēstīts, ka saistībā ar Covid-19 izplatību Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) pārtrauc klātienes lekcijas nolūkā mazināt studējošo, personāla un apmeklētāju veselības apdraudējumu, kā arī mazināt studiju un zinātniskās darbības nepārtrauktības apdraudējumu.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) komunikācijas vadītāja Lana Janmere aģentūrai LETA norādīja, ka par iespējām noteikt ierobežojumus universitāte runās rīt, 12.martā, no paša rīta vadības sanāksmē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Otrdien Janmere norādīja, ka šobrīd viss studiju process norisinās kā ierasts, taču nepieciešamības gadījumā LLU ir gatava pārkārtot studiju organizāciju un nodrošināt studijas attālināti uz kādu laiku, izmantojot e-studiju vidi.

Arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studiju departamenta direktore Ilze Birzniece otrdien aģentūrai LETA skaidroja, ka universitāte uzmanīgi seko līdzi situācijas attīstībai un ņems vērā kompetento iestāžu norādījumus par augstskolu rīcību Covid-19 iespējamās izplatības apstākļos.

Viņa uzsvēra, ka nepieciešamības gadījumā RTU ir viss nepieciešamais tehniskais aprīkojums, lai daļu studiju procesa nodrošinātu ar digitāliem līdzekļiem.

Studiju procesā RTU būtu iespējams samazināt tiešo saskarsmi, izmantojot universitātes iekštīklu, kurā mācībspēki ievieto studiju kursu prezentācijas un citus mācību materiālus, savukārt mācībspēku un studentu komunikācija attālināti būtu iespējama, izmantojot mūsdienu saziņas iespējas.

Savukārt LU sabiedrisko attiecību speciāliste Sindija Iesalniece otrdien aģentūrai LETA skaidroja, ka universitātē ir izdota instrukcija, kā rīkoties, lai samazinātu riskus Covid-19 vīrusa izplatībai un tajā paredzētas arī attālinātu mācību iespējas, gadījumos, ja ir aizdomas par iespējamiem inficēšanas riskiem.

Viņa uzsvēra, ka studentu un mācībspēku veselība ir prioritāte, tomēr mācību process netiks būtiski kavēts.

Tāpat viņa atklāja, ka pagaidām nav plānotas izmaiņas eksāmenu norisē.

Turpretī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektors trešdien ir izdevis rīkojumu, kas uz laiku atceļ visus akadēmijā plānotos masu pasākumus, tai skaitā Atvērto durvju dienu, aģentūru LETA informēja LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Ilze Āķe-Vīksne.

Viņa skaidroja, ka, ņemot vērā Veselības ministrijas un Valsts darba inspekcijas ieteikumus koronavīrusa Covid-19 izplatības laikā, kā arī ievērojot Epidemioloģiskās drošības likumu, akadēmija līdz turpmākam rīkojumam atceļ visus gaidāmos masu pasākumus, tai skaitā 24.martā plānoto Atvērto durvju dienu.

Par turpmākajiem lēmumiem akadēmija informēs atsevišķi, ņemot vērā atbildīgo institūciju ieteikumus koronavīrusa Covid-19 izplatībā un vērtējot aktuālo situāciju Latvijā.

Šobrīd LSPA atceļ 16.martā plānoto Studentu zinātniskās konferences plenārsēdi, 19.marta semināru sporta treneriem, kā arī 24.marta Atvērto durvju dienu.

Ievērojot piesardzības pasākumus, līdz turpmākam rīkojumam atcelti arī visi LSPA darbinieku komandējumi un darba braucieni.

Reklāma
Reklāma

Āķe-Vīksne informēja, ka masu pasākumi LSPA uz laiku atcelti saskaņā ar LSPA rektora Jura Granta trešdien izdoto rīkojumu.

Kā ziņots, saskaņā ar RSU rektora Aigara Pētersona sagatavoto rīkojumu, no 11.marta uz nenoteiktu laiku līdz turpmāku rīkojumu izdošanai universitātē ieviesti Covid-19 izplatības epidemioloģiskās drošības pasākumi, nosakot ierobežojumus.

Attiecībā uz studiju procesa organizēšanu tiek pārtrauktas klātienes lekcijas, bet klātienes nodarbības, proti, semināru īstenošana notiek saskaņā ar nodarbību sarakstu, bet, sekojot izmaiņām studiju sarakstā.

Rektora rīkojumā rakstīts, ka studiju process norit, izmantojot e-studiju vidi, tai skaitā video lekciju formā, un studiju programmu vadītājiem ir pienākums nodrošināt, ka, īstenojot studiju procesa aktivitātes pie trešajām personām, no RSU puses strikti tiek ievēroti šo iestāžu epidemioloģiskās drošības un citi norādījumi.

Kā vēstīts, Latvijā jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 atklāta desmit cilvēkiem, no kuriem deviņi ir vienas grupas tūristi, kas 7.martā Latvijā atgriezušies ar vienu reisu no slēpošanas kūrorta Itālijā.

Latvijas iedzīvotājus Covid-19 dēļ šobrīd stingri iesaka nedoties uz 11 valstīm – Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Japānu, Singapūru, Itāliju, Spāniju, Franciju, Vāciju, Austriju un Šveici. Šajās valstīs pastāv liels inficēšanās risks.

Papildus minētajam iedzīvotājus aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot vēl uz virkni valstu, tostarp, ASV, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Austrāliju, Bahreinu, Beļģiju, Čehiju, Dāniju, Ēģipti, Grieķiju, Indiju, Irāku, Islandi, Izraēlu, Kanādu, Kuveitu, Lielbritāniju, Malaiziju, Nīderlandi, Norvēģiju, Taizemi un Zviedriju. Ceļotājiem pašiem ir jāpieņem atbildīgs lēmums, vai apmeklēt minētās valstis.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) sociālajā vietnē ‘”Twitter” aicina nopietni uztvert aicinājumu “izvērtēt brauciena nepieciešamību” “Tāpat vien mēs to nepublicējam, tas nozīmē paaugstinātu risku, līdzvērtīgs dzeltenajam signālam,” viņš skaidro. Tā ministrs reaģējis uz informāciju, ka kāda ceļojuma organizatori “Facebook” formē grupu slēpošanas braucienam uz Austriju un, vaicāti par Covid-19 risku, norādījuši, ka Ārlietu ministrija tikai neiesaka braukt – tātad viss esot mierīgi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.