RSU profesore, politoloģe Ilga Kreituse.
RSU profesore, politoloģe Ilga Kreituse.
Foto: LETA

“Atgādina padomju sistēmu – bagātiem noņemsim, nabagiem iedosim un beigās visi vienādi nabagi,” Kreituse par pabalstiem 0

Kā Ilga Kreituse vērtē to, ka pabalsti tiek solīti, bet, izvērtējot ienākumus, ja cilvēkam ir kaut vai viens eiro cents pāri noteiktajai summai, pabalsts nepienākas.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara 44
Kokteilis
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni
VIEGLAIS TESTS. Ja nevari atbildēt 100% pareizi uz šiem jautājumiem, tad tu neesi pārāk gudrs
Lasīt citas ziņas

“Es uzskatu, ka tas nav pareizi. Mums ir tāda aizbildināšanās, tāda nabaga filozofijas atbalstīšana, ko nevajadzētu darīt,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” stāsta RSU profesore un politoloģe.

“Mums patīk plātīties, ka mēs lēti nopirkām un dārgi pārdevām, lai gan vajadzētu būt otrādi – teikt, ka es varu atļauties kaut ko nopirkt arī dārgi, bet mums uzreiz ir piebilde, ja mēs dosim visiem, saņems miljonāri. Mani interesē, cik tad Latvijā ir to miljonāru un tad varbūt viņus vajag atdalīt no šīs grupas,” profesore uzskata.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pensionāram tagad 500 eiro, bet cilvēkam, kurš strādā par minimālo algu, viņš jau 500 eiro nesaņem, varbūt tad arī viņam vajag to piemaksu veidot?

Šīs šķēres 500-550 eiro Kreituse nosauc par amorālām. „Šeit bija jāiet uz to principu, ko ieviesušas daudzas Eiropas valstis, ka valsts nosaka griestus cenai, kas jāmaksā iedzīvotājam un tālāk valsts kompensē no savas puses,” viņa skaidro.

Kā palīdzēt trūcīgiem cilvēkiem, tas jau esot cits jautājums.

„Tas mazliet atgādina padomju sistēmu – bagātiem noņemsim, iedosim nabagiem un beigās visi vienādi nabagi. Ja visi vienādi nabagi, tad nav iespējams vienam otram palīdzēt, tiek izjaukts sabiedrības solidaritātes princips.

Šeit ir īpaši svarīgi rūpēties par vidusslāni, kur ir jaunās ģimenes, kurās ir liels skaits vientuļo māšu un tēvu, kuri audzina bērnus vieni. Pie tam, tas, ka cilvēkam ir jāizrēķina, vai viņš ir mazturīgs vai trūcīgs un tad ar izstieptu roku jāiet lūgt, arī šeit ir ētikas jautājums attieksmē pret savas valsts iedzīvotājiem!” Kreituse dalās viedoklī.

SAISTĪTIE RAKSTI