Nepilnību likumos izmanto arī Krievijas propagandas mašinērija, jo daļa no Latvijā retranslētajiem Krievijas kanāliem ir reģistrēti Apvienotajā Karalistē, bet cita daļa – Zviedrijā.
Nepilnību likumos izmanto arī Krievijas propagandas mašinērija, jo daļa no Latvijā retranslētajiem Krievijas kanāliem ir reģistrēti Apvienotajā Karalistē, bet cita daļa – Zviedrijā.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Drošībnieku mājiens Krievijas propagandas izplatītājiem 4

Valsts drošības dienests (VDD) ikgadējā pārskatā par savu darbību norādījis, ka Krievijas propagandas kampaņu mērķu realizāciju Latvijā pērn sekmējusi Krievijas televīzijas kanālu plašā pārstāvniecība Latvijas kabeļoperatoru un interneta televīzijas pakalpojumu sniedzēju piedāvājumos. No pārskata izriet, ka šis bizness nenāk par labu Latvijas drošības interesēm.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Bieži kritiku par Krievijas telekanālu plašo izplatīšanu virszemes apraidē izpelnījies telekomunikāciju operators “Tet” (līdz šā gada 31. martam – “Lattelecom”), kurā 51 procents akciju pieder Latvijas valstij. “LA” lūdza komentāru par VDD secinājumiem “Tet” vecākajai sabiedrisko attiecību projektu vadītājai Lāsmai Trofimovai.

Uzņēmuma pārstāve norādīja, ka ar VDD trešdien publicēto darbības pārskatu nepieciešams rūpīgi iepazīties, tāpēc komentārus varēšot sniegt nākamnedēļ.
CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt NEPLP vadītāja Dace Ķezbere uzsvēra, ka padome ņems vērā VDD secinājumus un, ja nepieciešams, ieviesīs jaunus regulējošus pasākumus, piebilstot, ka līdz šim jau ieviesti regulējoši pasākumi. Tā, piemēram, ar Ministru kabineta noteikumiem ir paaugstināta licences maksa par kanālu retranslāciju.

“Jo vairāk operatori izvēlas retranslēt Krievijas kanālus, jo tiem jāmaksā lielāka gada maksa,” uzsvēra D. Ķezbere.

Viņa minēja piemēru, ka “Tet” ir divas apraides licences, kuras interaktīvajai televīzijai izmaksā 1920 eiro gadā, bet virszemes apraidei – 780 eiro gadā. Tiesa gan, šīs summas pretēji “Tet” biznesa apjomam un apgrozāmajām summām rada niecīgu iespaidu, lai ierobežotu Krievijas propagandu.

No valsts nodevu apmaksas ir atbrīvoti sabiedriskie un nekomerciālie kanāli. NEPLP vadītāja norādīja, ka priekšroka ir dota ES reģistrētu kanālu retranslācijai, un to retranslācijas atļauju nav iespējams atteikt, arī ja tie raida krievu, nevis kādā ES valodā.

Saprotams, ka šo nepilnību likumos izmanto arī Krievijas propagandas mašinērija, jo daļa no Latvijā retranslētajiem Krievijas kanāliem ir reģistrēti Apvienotajā Karalistē, bet cita daļa – Zviedrijā.

Līdz ar to tiem paveras iespējas ievērot Latvijas likumdošanu un izslīdēt no skrupulozākas uzraudzības, ko ar Latvijā reģistrētiem kanāliem varētu veikt NEPLP, bet citās ES valstīs reģistrētie kanāli juridiski pakļaujas to regulatoru īstenotajiem uzraudzības pasākumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.