Foto – pexels.com

Desmit pazīmes, ka esi saticis dvēseles radinieku 0

Ne visi tic, ka starp septiņiem miljardiem cilvēku ir tikai viens, kuru liktenis paredzējis mums. Tie, kas tic “otrajai pusītei”, parasti ar to domā ko citu – cilvēku, ar kuru viņi uzreiz atrod kopīgu valodu un izjūt dziļu garīgo tuvību. Tādu, kurš, no vienas puses, pieņems viņus tādus, kādi viņi ir, bet, no otras puses, veicinās izaugsmi un attīstību.

JL
Juris Lorencs
Stāsti
“Latvijas un latviešu nākotne, izskatās, būs ļoti īsa.” Saruna ar profesoru Leonu Taivanu 131
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Māksliniece Ieva Bondare nofrizē mīļoto vīru: cerēju uz brīnumu, brīnums nenotika! Kā tagad izskatās Mārtiņš Bondars? 28
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Dziedātāja Laura Reinika mīļotā māsa Rūta atklājusi, ka sava pirmā bērniņa gaidīšanas laiku viņa tā arī neiemācījās izbaudīt 15
3 dienas
Lasīt citas ziņas

Ne vienmēr stāsts ir par romantiskām attiecībām, dažreiz radniecīgo dvēseli mēs atrodam draugā, radiniekā, skolotājā. Turklāt attiecības ar šo cilvēku ne vienmēr ir saulainas un nevainojamas. “Viņa izskats vai dzīves apstākļi ne vienmēr ir tuvu ideālam un attiecībās iespējami sarežģījumi. Taču šīs grūtības tikai vēl vairāk nostiprina saikni, palīdz kopā pārvarēt sarežģītos dzīves posmus un būt pašiem,” saka iepazīšanās kluba “The Lodge” dibinātājs Keilens Rozenbergs.

Kā saprast, ka šis cilvēks mums ir īpašs? Ieklausīsimies, ko saka tie, kuriem izdevies satikt radniecīgo dvēseli.

1. No paša attiecību sākuma viņa klātbūtne dāvā miera un komforta sajūtu

“Mēs ar Rendiju iepazināmies internetā, un pirmajā tikšanās reizē es neizjutu satraukumu vai stresu. Es jutos kā teikts dziesmā “manai dvēselei ir labi”: kaut kas viņā uzreiz šķita tuvs un pazīstams, viņa klātbūtne man dāvāja mieru un harmonijas izjūtu. Viņš bija skaistulis un arī no manis nevarēja ne acu atraut, taču “tauriņu vēderā” vietā es jutu ko citu, it kā mana dvēsele būtu pamanījusi viņā savu trūkstošo daļu. Laiks bija kā apstājies, es dzirdēju tikai savas sirds pukstus un neredzēju nevienu un neko, izņemot Rendiju.” Kristīne, 36 gadi.

2. Iespējams, ka jūs esat ļoti atšķirīgi, bet vienlaikus līdzsvarojot viens otru

“Es apzinājos, ka sieva ir mana “otrā pusīte”, kad sapratu – atšķirības mūs līdzsvaro, un līdzība palīdzēja augt un attīstīties. Tā ir savā ziņā nereāla sajūta, adrenalīna pieplūdums: “Cik ideāli tu esi piemērota man!” Viktors, 42 gadi.

3. Tev rodas gandrīz taustāmas sajūtas, ka esi atradis savu cilvēku

“Kad es satiku “otro pusīti”, man pat īsti nebija priekšstata, ko tas nozīmē – nu, tikai pēc tiem nostāstiem “…un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi”, kurus dažreiz dzirdam. Mēs ar draudzenēm devāmies atpūsties uz Havaju salām. Es sēdēju bārā, pie manis pienāca vīrietis un jautāja, vai es vēlētos rītdien doties ar viņu uz kāzām. Viņa labākais draugs precējās un viņam vajadzēja pavadoni. Es burtiski sadzirdēju sava psihoterapeita balsi, kurš mudināja mani nebaidīties riskēt un ļauties notikumiem, un tāpēc piekritu.

Nākamajā rītā es nožēloju savu lēmumu, bet, kad viņš piezvanīja un atstāja ziņu automātiskajā atbildētājā – uzzināt manu uzvārdu, un pajautāt, kas man garšo – vista, liellops vai zivs – es sapratu, ka tas ir liktenis. Un nolēmu doties.

Mēs uzreiz iepatikāmies viens otram, viņš mani noskūpstīja un tālāk viss skaidrs – nākamo desmit gadu laikā mēs te bijām kopā, te šķīrāmies.

Man šķita, ka pazīstu viņu jau visu savu dzīvi, un, kad viņš mani skūpstīja, šī sajūta vēl pastiprinājās.

Intuitīvi es sapratu, ka tas ir viņš – mana “otrā pusīte”. Es labi atceros vienu dīvainu gadījumu mūsu pirmajā tikšanās reizē – viņš uz brīdi izgāja (uz tualeti vai kaut kur citur), un es nodomāju: “Es nevaru atcerēties, kā viņš izskatās, ceru, ka pazīšu viņu, kad viņš atgriezīsies.” Tas bija tā, it kā mani interesētu un piesaistītu nevis viņa ķermenis, bet gan viņa dvēsele vai kāda enerģija.

Mūsu attiecības ilga vairāk nekā desmit gadus, un viņš joprojām ir ar mani katru dienu – manā sirdī un dvēselē. Saikne starp dvēseles radiniekiem nekad nepārtrūkst.” Marija, 46 gadi.

4. Jūsu dzīves principi un vērtības atbilst vieni otram

“Es sapratu, ka viņš ir “tas īstais”, jo mūsu morāles vērtības un dzīvesveids ideāli sakrita. Mēs neprātīgi iemīlējāmies. Jau divas nedēļas pēc tam, kad sākām satikties, es sapratu, ka vēlos nodzīvot kopā ar viņu visu savu dzīvi. Mēs lielāko daļu laika pavadījām kopā, un ar viņu manas izjūtas nav aprakstāmas. Kā saka “sapratīsi, kad sajutīsi”. It kā es būtu lietojusi narkotikas, no kurām esmu septītajās debesīs.

Es piezvanīju draudzenei, lai pastāstītu, ka esmu satikusi savu “otro pusīti”, bet viņa nodomāja, ka esmu piedzērusies (es gandrīz nemaz nedzeru) – manā balsī bija tik daudz prieka.” Katrīna, 27 gadi.

5. Tev nācies redzēt šo cilvēku grūtos viņa dzīves periodos, bet tu tāpat viņu mīli

“Es satiku savu labāko draudzeni un dvēseles radinieci, kad mācījos profesiju, kuru ienīdu. Mani dzīves plāni bruka. Mēs īrējām dzīvokli ar kopēju virtuvi. Tad es pat nesapratu, kas notiek. Tikai tad, kad nolēmu doties mājās un sākt visu no jauna, es sapratu, cik tuvs cilvēks viņa man kļuvusi. Manas dzīves melnā joslā viņa nenovērsās no manis.

Ir pagājuši trīs gadi, un viņa joprojām ir man tuva, gandrīz kā māsa. Mēs kopā dodamies jebkādos pārbaudījumos un piedzīvojumus, vienmēr atbalstot viena otru.” Anna, 33 gadi.

6. Jūs tā rūpējaties viens par otru, ka jūtat viņa sāpes kā savējās

“Es sapratu, ka esmu atradusi radniecīgu dvēseli, kad sāku sajust viņa sāpes kā savas. Mēs kopā mācījāmies koledžā, un starpbrīdī viņš pastāstīja par savu nopietni sasirgušo radinieku. Es redzēju, cik viņam smagi ap sirdi, un, kad mēs šķīrāmies, es sēdēju ieslēgusies tualetē, raudāju un lūdzos, lai viņam viss ir kārtībā un nebūtu jācieš.

Kad sapratu, ka es pārdzīvoju par viņa ģimenes locekļiem, kurus nekad neesmu pat redzējusi, ne mazāk kā par saviem radiniekiem, sapratu, cik stipras ir manas jūtas pret viņu.” Liza, 24 gadi.

7. Pieskārieni rada elektrisko lādiņu

“Kad satiec “otro pusīti” un iemīlies, tās ir visaptverošas, neatkārtojamas emocijas, kas pamodina dvēseli un liek drebēt ceļiem. Pēkšņi tu intuitīvi saproti, ka šis cilvēks ir kā tavs turpinājums, un jūti neprātīgu tieksmi. Kad jūs sadodaties rokās, starp jums burtiski lec dzirksteles. Jūs esat ideāli piemēroti viens otram. Neatkarīgi no tā, cik daudz laika pavadāt kopā, jebkura šķiršanās tāpat ir sāpīga.” Margarita, 34 gadi.

8. Jūsu attiecībās mēdz būt sarežģīti periodi, taču tie tikai palīdz jums attīstīties

“Mūsu “otrā pusīte” ir kā spogulis, kas parāda visas mūsu nepilnības. Dažreiz ir ļoti sāpīgi tās redzēt. Daudzi vēlas aizbēgt, tāpēc šīs attiecības bieži vien ir nestabilas. Jūs izšķiraties, salabstat un atkal šķiraties.

Bet pat šķiršanās laikā šķiet, it kā jūs būtu kopā, jo enerģētiski jūs patiešām arī esat kopā.
Šī saikne jūs atkal saved kopā – līdz sāpes atkal liek bēgt. Un cikls atkārtojas. Dažreiz daudzas reizes – tāpat kā bija ar mani.” Mihails, 48 gadi.

9. Ar šo cilvēku tu vari atslābināties un būt pats

“Radniecīga dvēsele ir labākais draugs, komandas biedrs, kura priekšā nav kauns parādīt visas savas dīvainības un ieradumus, kurus parasti slēpj no svešiniekiem.” Maksis, 35 gadi.

10. Tu saproti, ka šis cilvēks ir parādījies, lai pasniegtu tev svarīgu mācību stundu

CITI ŠOBRĪD LASA

“Otrā pusīte” ir mūsu labākais skolotājs. Tas, kurš met mums izaicinājumu, noved līdz neprātam, atmodina snaudošo kaislību un uzspiež uz pašām dziļākajām dvēseles “svirām”. Viņš vai viņa dod mums iespēju pārvērtēt savus priekšstatus par sevi, par to, ko mēs patiesībā gribam un nevēlamies, par mīlestību.

Diemžēl attiecības dažreiz beidzas pārāk ātri, jo daudziem ir smagi pārdomāt savu dzīvi.” Sofija, 47 gadi.

 

Avots: psychologies

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Koronavīrusa lipīgāko paveidu dēļ aicina gatavoties stingrākiem pasākumiem 2
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valsts varētu pilnībā segt izdevumus par pašizolāciju tūristu mītnēs
6 stundas
LE
LETA
Veselam
“Mēs redzam tikai aisberga virsotni.” Epidemiologs par situāciju ar jauno Covid-19 paveidu Latvijā 7
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valdība atbalsta papildu 646 510 “CureVac” vakcīnu pret Covid-19 iegādi. Cik tas maksās? 3
8 stundas
JL
Juris Lorencs
Stāsti
“Latvijas un latviešu nākotne, izskatās, būs ļoti īsa.” Saruna ar profesoru Leonu Taivanu 131
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Māksliniece Ieva Bondare nofrizē mīļoto vīru: cerēju uz brīnumu, brīnums nenotika! Kā tagad izskatās Mārtiņš Bondars? 28
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Dziedātāja Laura Reinika mīļotā māsa Rūta atklājusi, ka sava pirmā bērniņa gaidīšanas laiku viņa tā arī neiemācījās izbaudīt 15
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Lēdijas Gāgas uzstāšanās Džo Baidena inaugurācijas ceremonijā “sašūpo” soctīklus: dziedātājas tērps un putna piespraude bijusi slēpta ziņa 25
15 stundas
LE
LETA
Veselam
“Mēs redzam tikai aisberga virsotni.” Epidemiologs par situāciju ar jauno Covid-19 paveidu Latvijā 7
7 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Veselam
Mediķu piemaksām par darbu Covid-19 apstākļos atvēl 69 miljonus eiro
8 stundas
LE
LETA/BNS
Ziņas
Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests brīdina par Covid-19 vakcīnu melnā tirgus izveidošanās riskiem 1
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Paziņo, kur reģistrēts vairums atklāto Covid-19 gadījumu
9 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Ziņas
Covid-19 pārslimojušiem sociālās aprūpes darbiniekiem nebūs jāveic atkārtota diagnostika
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Īrija plāno līdz septembrim vakcinēt visus iedzīvotājus pret Covid-19 1
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Šādā režīmā vēl vismaz divas nedēļas! MK lemj Covid-19 ierobežojumus pagarināt līdz 7. februārim 2
10 stundas
LE
LETA
Veselam
“Mēs redzam tikai aisberga virsotni.” Epidemiologs par situāciju ar jauno Covid-19 paveidu Latvijā 7
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Paziņo, kur reģistrēts vairums atklāto Covid-19 gadījumu
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Valsts varētu pilnībā segt izdevumus par pašizolāciju tūristu mītnēs
6 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
“Pateica, ka visa nauda ir samaksāta un vairāk nebūšot!” Jauniete no pensionāra Jura izkrāpusi auto un pazudusi ar galiem 5
4 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Man pašam ir tik gadi, cik ir, jārēķinās, ka atbilde pēc vakcinācijas var veidoties vājāk nekā jauniešiem!” Kā Kalviņš sev izvēlēsies vakcīnu pret Covid-19 11
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks atklāj, kur viņš frizējas ierobežojumu laikā 3
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Lēdijas Gāgas uzstāšanās Džo Baidena inaugurācijas ceremonijā “sašūpo” soctīklus: dziedātājas tērps un putna piespraude bijusi slēpta ziņa 25
15 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
“Pusdienoja kafejnīcā, ignorējot Covid-19 ierobežojumus.” Ogres pašvaldības policijas vadību atstādina no amata 7
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Māksliniece Ieva Bondare nofrizē mīļoto vīru: cerēju uz brīnumu, brīnums nenotika! Kā tagad izskatās Mārtiņš Bondars? 28
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Policisti atrod mirušu sirmgalvi ar četriem bezpalīdzīgā stāvoklī atstātiem suņiem 12
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Lielais aukstuma vilnis radīs pēdējos gados lielākās pārvērtības Latvijas dabā.” Bricis skaidro, kāpēc šī ziema ir tik svarīga Latvijas dabai 12
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Jaunups: Kariņš sliktās ziņas nemitīgi atliek par nedēļu. Atbildīgāk būtu pateikt, kā mēs dzīvosim turpmākos divus mēnešus 19
17 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Pēteris Apinis atbild, vai iepriekš kļūdījies savos uzskatos par Covid-19 34
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Agnese, Agnija un Agne
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Magone Šutoviene cenšas pierunāt vīru pelnīt naudu ar dejošanu ap stieni: tavs talants pazūd! 5
14 stundas
MB
Madara Briede
Praktiski
Ja pasākums pārcelts, vai var saņemt atpakaļ iztērēto naudu par biļetēm?
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Viņķele: Pabalsti ir smieklīgi, tie neļauj ne nomirt, ne izdzīvot, bet mudina strādāt nelegāli. Tad uz ko var cerēt? 89
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Bagdādē lietotu apģērbu tirgū ceturtdien sarīkoti divi pašnāvnieku sprādzieni 1
23:44
LE
LETA
Ziņas
Rīgas domniekiem plāno palielināt algas 4
22:35
SK
Skaties.lv
Stāsti
“Pateica, ka visa nauda ir samaksāta un vairāk nebūšot!” Jauniete no pensionāra Jura izkrāpusi auto un pazudusi ar galiem 5
22:17